Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panel kutyásokat kérdeznék....

Panel kutyásokat kérdeznék. Folyt. Lent. Hogy nevelnek kutyát?

Figyelt kérdés
Milyen pórázon viszik sétálni?Hogy oldják meg a mozgást?Milyen fajta kutyájuk van?Milyen viselkedési zavarai vannak?stb.
2011. márc. 12. 20:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Párommal 2 szobás panellakásban lakunk és egy kis yorkink van! elöször hámmal vittük le sétálni...de aztán anélkül mert szótfogadó kutyus és nem ászkál el! semmiféle iselkedési zavarai nincsenek!
2011. márc. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Olyan pórázt használok, mint mások is. (teljesen mindegy. Nevelés függvénye a dolog. Én jobban szeretem a fix pórázt, de általában elengedem a kutyámat az utcán is.)

Napi háromszor viszem le, ezek közül legalább az egyik kb másfél óra sétát jelent. Ebben van futkározás, játék más kutyákkal, labdázás, ilyesmik. Ha fent vagyunk és van elég időm, trükköket tanulunk.

Az enyém egy spániel- ír szetter keverék, de mindenféle fajta van. Nyilván előnyösebb egy kis vagy közepes testű kutya.

Az, hogy milyen viselkedési zavara van, tök mindegy abból a szempontból hogy kert vagy panel. Nevelés kérdése minden.

2011. márc. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Komolyan mondom,hogy akkor nekem egy különleges kutyám van.Rossz értelemben.
2011. márc. 12. 21:16
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem két kutyám van egy kan és egy szuka. Most voltak ivartalanítva. Normál pórázzal viszem őket, mivel van futtató a közelünkben és ott elengedem őket:) A kan kutyám tacsi keverék és elég agresszív kanokkal szemben de sajnos hiába vittem kutyaiskolába nem segített rajta most hogy ki lett ivartalanítva remélem idővel változik. A szuka kutyim nem szereti a más nemzetiségűeket és ugatja őket meg vicsorog rájuk de épp próbálom erről lenevelni. amúyg imádom őket:)
2011. márc. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 zsuzsabazsa ***** válasza:

Póráz nélkül viszem, illetve a póráz rajtam van átvetve.

A mozgatás szabad idő függvénye.

Német juhász. Viselkedési zavarai nincsenek.

2011. márc. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hallod, ennyi kérdés egy rakáson, és ilyen általánosak... Ebből könyvet lehetne írni. Mi érdekel valójában?
2011. márc. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Yorkshire terrier, 4 éves.

Az év 99%-ban még a nyakörv sincs rajta, nemhogy póráz. Iskolába jártam vele, mindent tud, amit az alapvető engedelmességhez tartozik.

Barátkozni nem szeret más kutyákkal, de inkább kikerüli a másikat, mintsem hogy morogni, vagy ugatni kelljen. De szerintem ez nem viselkedési zavar, inkább a természetéből fakad.

Ha ennek a fajtának csak a fele olyan kiegyensúlyozott idegrendszerű lenne, mint az én kutyám, akkor nem tartanák őket idegbeteg táskakutyáknak.

2011. márc. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja igen, kedves kérdező, mi baj a kutyáddal? Hátha tudunk segíteni:)
2011. márc. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Pekingi Palotakutyám van (pincsi). Napi 3-4x van lent. Ebből az egyik legalább egy órás kikapcsolódás a közeli futtatón. Átlagosan olyan napi 2-3 órát van lent. Tökéletesen elég neki, bár most, hogy jó idő van se nem hideg se nem meleg neki, így még többet van lent. Tegnap 4órát simán lent volt. Meg az erkélyen sütkérezik.

Tanulást általában az esti sétára hagyom, mert ekkor a legfogékonyabb. Természetesen nap közben is alap dolgok meg vannak (láb mellett gyere, behívás meg ilyesmik). Este ha kellemes idő van akkor lent vagyunk egy órát is akár. Persze előfordul olyan is, hogy csak 10percre gyorsan. De mindig próbálok a lehető legtöbbet lent lenni.

Viselkedési zavara nincs. Teljesen jól el van minden nemű, korú és nagyságú kutyával. Senkit nem ugat meg lent.


Póráz: Ha a futtatóra megyünk (ahol lakok kb 100méterre van csak egy úton kell átjönni, igaz forgalmas, de nem vészes) akkor kis póráz. Általában rárakom, mert mostanában razziáznak a közterületesek és már így is elkaptak egyszer póráz nélkül. Ha sétálni jövök le a tér körül akkor is kis póráz, de általában nem rakom rá, csak ha szükséges. Ha a városba megyünk, magyarán hosszabb távra akkor flexi. Mivel kan kutyus szeret jelölgetni (mintha én nem találnék vissza :) így nekem is könnyebb, hogy nem kell minden fánál megállni meg bemászni. Ő könnyedén oda szalad és végez mire az 5 méter elfogyna. Aztán meg ha megelégeltem akkor behívom és mellettem kell jönnie. :) Na meg ha látja, hogy flexi van nálam, azt teszem rá akkor tudja, hogy a városba megyünk felfelé és akkor úgy is készül. Rögtön veszi az irányt arra :)

2011. márc. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Timi, merrefelé laksz? Mert mi a 4. kerületben, és egy hónapja itt is tele van minden közterületesekkel:(

Pedig ha a közbiztonságról van szó, akkor szerintem a kutyák a legkisebb probléma, amivel foglalkozni kell.

2011. márc. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!