Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Számíthatok büntetésre?

Számíthatok büntetésre?

Figyelt kérdés

Tudom h nem ide kell de itt kapok viszonylag értelmes válaszokat.

Tegnap betörtek a szomszédba és úgy próbált menekülni vagy nem tudom mit csinálni h nálunk kötött ki. Van egy 4 éves Dobermanom (járt suliba is, minden megvan ami kell) és elég rendesen megharapta 2 helyen is. A kapun van egy tábla amire láthatóan rá van írva az a kutyás szöveg. Számíthatok büntetésre?


2011. márc. 13. 20:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha a kutya oltva van, semmiképpen. Az illető birtokháborítást követett el. A kutya oltási könyvét el fogják kérni. Ha nincs beoltva, akkor szopacs, de ha megvan minden oltás, nincs gond.
2011. márc. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

miért is?


amúgy megfogta legalább a tolvajt?

2011. márc. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
71%

inkabb jutalomra,hogy elkaptad a betorot.kar,hogy nem az en szomszedom vagy.

nehogy mar a betorot vedjek a torvenyek. en meg bele is rugtam vona egyet a kutyaharapas utan.

2011. márc. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
86%
Szerintem sem,mivel a betörő bement a magánterületedre,a kutya csak védte:)
2011. márc. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem... mivel betört a szomszédodba, tehát egy bűnöző. A kutyád meg végülis a "dolgát" végezte! Okos kutyád van! :)
2011. márc. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben szerintem nem. Bár Magyarországon sokszor a bűnözőt védik, nem azt, akivel szemben bűnt követtek el.

A kutyádra viszont vigyázzál ezek után, mert a mocskok örömmel mérgezik meg bosszúból.

2011. márc. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
még jutalomra is!
2011. márc. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerencsés a szomszédotok, büszke lehetsz a kutyádra :=)

Szerintem sem lenne jogos semmilyen büntetés, hiszen a kutyád a saját kertetekben harapta meg az a szutyok alakot.

2011. márc. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha rafinált betörő, lehet, feljelent. Max járhatsz egy-két tárgyalásra. De nem csinált büntetendő dolgot a kutyád.

Nekem a kerítéshez állt fel egyszer egy részeg,és a kitépett bokorral verte a kutyát. Naná, hogy megharapta. A mentősök hívtak rendőrt, akik azt mondták, a dolgát tette a kutya, nincs itt semmi gond.

2011. márc. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Majd kiderül...bár úgy tudom h ha ki van írva akkor nem igazán büntetnek. Régen mindig kíváncsi voltam h mit csinálna ha valaki bejönne. Azt hittem csak ugatna meg esetleg odakapna. Nem gondoltam volna h meg is fogja és nem engedi el :D

2011. márc. 13. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!