Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs ellen milyen megoldás...

Kullancs ellen milyen megoldást javasoltok?

Figyelt kérdés
Nem tudom van-e jelentősége, sajnos nem értek hozzá, de a kutyus 8 hónapos. Mindenki mond mindent, én meg már nem látom a fától az erdőt. Egy biztos: imádunk kirándulni.
2011. márc. 13. 22:04
1 2
 1/12 IGCM ***** válasza:

advantix+kiltix

nekünk nagyon bevált:)

2011. márc. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Frontline cseppet. Én a cicámmal járok le sétálni egy bokros, fás helyre. Többször szedett össze kullancsot, de mindig megdöglött 1-2 óra múlva. (mármint a kullancs :)) )

Szépen ki lehetett szedni belőle. Havonta kell ismételni.

2011. márc. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Tudnod kellene, amerre jártok, milyen a fertőzés mértéke. Ha vannak kutyás ismerőseid, kérdezd meg őket, mit használnak. Nem utolsó sorban sokat számít a kutyád. Ami egynek bejön, nem biztos, hogy a tiédnek is megfelelő védettséget ad. Azt tudom, azok a kutyás ismerőseim, akiknek kereső kutyáik vannak, bizony akár 3x-os védelmet is használnak.
2011. márc. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 IGCM ***** válasza:
A Frontline kutyáknak sajnos egy szar :S
2011. márc. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az én esetemben egy vizsláról van szó...
2011. márc. 13. 22:13
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekünk jó volt a Frontline. Mindhárom kutyánál, pedig rengeteget kirándulunk, erdőben, össze-vissza. 2 spanim, és egy vizslám van. Egyikőjükön sem láttam se kullancsot, se bolhát.
2011. márc. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet kijelenteni egyik szerre sem , hogy nem jó, vagy szuper. Függ a helytől, a kutyától, hogy melyik lesz megfelelő.
2011. márc. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Remek, akkor most aggassam tele mindennel? Amúgy a kutyákra is veszélyes a fertőzött kullancs, ő is kaphat pl. agyhártyagyulladást?
2011. márc. 14. 07:08
 9/12 Ninna ♥ ***** válasza:

A fertőzött kullancs a kutyákra is veszélyes lehet, a leggyakoribb betegség a babézia és a Lyme-kór. A Lyme-kór ellen már létezik védőoltás, én nagyon sokat kiránduló kutyusoknak szoktam ajánlani, mert ki tudja, a legjobb védelemtől is becsúszhat egy kullancs.


Egyébként védelemnek én Skudo ultrahangos riasztót + Advantix cseppeket használok, mind a kettő nagyon bejött. Nekem a Kiltix, és a Scalibor nyakörvek közül egyik sem vált be, viszont előbb említett két szer nagyon jól bevált. :) Az ultrahangos riasztó kb. 6-7 hónapig maximumos védelmet biztosít, a kutyát nem zavarja, engem sem, egyedül a beázására kell figyelni, ha vizes lett, akkor hajszárítóval ki kell szárítani. Az ára sem vészes, neten rendelve 3800-4000 forint körül van, és sokáig jó. Az Advantix is nagyon jó, szerintem sokkal jobb, mint a Frontline, én állatorvostól veszem, 2000 forint.

2011. márc. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekünk a Scalibor nyakörv vált be a két spánielünknél úgy,hogy ők a vízbe is bemennek vele.Gondolom egy vizslánál is kb.ez lehet a helyzet.Én csak ajánlani tudom.
2011. márc. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!