Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elveszett kutyus esetén...

Elveszett kutyus esetén mennyi idő után lett meg a kutyátok? Van még esélyünk? Már egy hete elveszett.

Figyelt kérdés
Múlt hét hétfőn kiszökött a kiskapun és elcsavargott. Befogták pár faluval arrébb, de egy férfi elvitte magával és nem tudjuk mit csinált vele. Tagadja a dolgot hazudik ö9ssze vissza. Plakátolni plakátoltam a menhelyek is felhívtam de eredménytelenül. Mit tehetek még?
2011. márc. 14. 08:10
 1/9 anonim ***** válasza:

hívd fel az állatorvosokat is, ha a férfi elviszi, akkor tudni fogják, hogy lopott.

Van valami ismertetője? chip?

ha chippes akkor az állatorvos úgyis ellenőrzi az oltásnál és kiderül, hogy a te neveden van.

ha nem chippes,akkor talán fotókkal tudod bizonyítani, hogy a tiéd.

2011. márc. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Chipje nincs, de tetoválása van. A mi állatorvosunkkal beszéltem, de az a gond hogy a férfi tőlünk 130 kilométerre vitte egy városba. Ott voltunk beszéltünk a férfivel. hazudik, tagad mindent.
2011. márc. 14. 08:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha tetovált a kutya (gondolom így fajtatiszta) és biztos vagy benne hol van, akkor menj a rendőrségre. Mivel 20 ezer forinton felüli érték feljelentheted a férfit lopásért és a rendőrségnek meg kell indítani a vizsgálatot. esetleg próbáldmeg keresni a helyi állatvédőket is, ők biztos ismerik a helyszínt, a rendőröket, tudják kihez forduljatok.
2011. márc. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

rendőrség ha tudod h hol van és kinél,mert igy magától nem megy vissza...és már nincs a 20ezres érték,20forintos csokit se lehet büntetlenül lopni egy ideje...


(ha csak simán szökött volna el,akkor akármikor visszajöhetne,tőlünk 4-5 éve elszökött egy kutyus,öcsémé volt...kerestük mindenhol,kis falu,nem tűnhet el csak úgy,de nem lett meg,hiába plakátoltuk ki a környező falvakat,állatorovs,minden,semmi.2 évvel később a kutyuli hazasétált,nyakában egy nyakörv cimmel...Megkerestük azt aki rá volt irva,mint kiderüt,a kutyus bemászott hozzá,összebarátkozott a másik ott élő kutyussal,és ottragadt,igy befogadta)

2011. márc. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A környék összes állatorvosánál jelentsd, hogy mi történt, főleg a pasi környékén lévőknek. A fajtával foglalkozó fórumokon is leírhatod a sztorit, hátha el akarja adni a csávó, és valaki felfigyel rá. Minél többen tudjanak róla, ez a lényeg, és akkor van esélyed.
2011. márc. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igazuk van az előttem szólóknak, mindenképpen vond be a rendőrséget, ha tudod ki az a pasi. Még ha tényleg nincs is nála, egy próbát megér.

Egyébként hogy a kérdésedre válaszoljak, amikor a mi kutyánk elveszett, a negyedik napon került elő. Sajnos holtan. Addig minden szabadidőnkben kerestük, rögtön telefonáltunk az összes környékbeli menhelynek, a sintértelepet is felhívtuk és már a plakátokat is kinyomtattuk, amikor az egyik menhely hívott minket a negyedik napon, hogy még két nappal korábban kimentek egy autó által elütött kutyához, akkor még élt, mire beértek vele az állatkórházba, addigra meghalt az autóban. Küldtünk nekik képet, az alapján tudták beazonosítani, hogy ő az. Lefagyasztották a tetemet mi pedig elmehettünk érte, hogy eltemessük. Ez 2 éve történt. :(

2011. márc. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Együtt érzek az utolsó hozzászólóval, szörnyű lehetett. Ma bent voltam a rendőrségen és feljelentést tettem, talán lesz eredménye. Az állatorvosoknak, menhelyeknek szóltam, akinek tudtam.

Köszönöm a válaszokat, én még reménykedem.

2011. márc. 14. 14:48
 8/9 anonim ***** válasza:
a mi kutyánk is elveszett a sztorit nem írom mert hoszu lene de az a lényeg hogy 3 hétel után megtaláltuk 1 család befogadta és nem adták visza mert van v. volt egy olyan törvény hogy ha 2 hétig nem jelentkezik a gazda akor övéké a kutya.
2011. márc. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó; Végül is haza tudtátok vinni a kutyát 3 hét után?
2011. márc. 15. 06:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!