Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a golden...

Hogyan szoktassam le a golden retrieveremet az ugrálásról?

Figyelt kérdés
5 hónapos, már most se kicsi, és így is elég kellemetlen a felugrálása, hát még ha felnő. Ha kimegyek állandóan felugrál, ha van valami a kezemben, akkoris, ha leülök akkoris, állandóan. Úgy tudom ilyenkor rá kell lépni a hátsó lábára, nem erősen, de azért rossz legyen neki, de nem tudok, valahogy mindig úgy helyezkedik, hogy nem érem el. Mit tegyek? Már kikészíti az idegeimet.
2011. márc. 14. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Antigravitációs nyakörvvel XD


Bocsi a viccet félretéve, ne foglalkozz vele, mikor ugrál, tegyél úgy, mintha ott sem lenne. Amint azt látja, hogy nincs rá reakció rá jön, hogy felesleges.

2011. márc. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Fordíts neki ilyenkor hátat ne szólj hozzá. Ezt addig csináld míg felugrál amíg felugrani akar addig fordíts neki hátat és ne szólj hozzá így hamar lefog szokni mert a felugrálással az is a célja hogy rá terelődjön a figyelmed de mivel te nem figyelsz rá mikor ezt csinálja akkor lefog szokni :D
2011. márc. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
0%
Úgy kell csinálni mint egy kisgyereknél, ha ugrik jelezd neki, hogy nem jó amit csinál [pl.:üs rá egy kicsit az orrára], egy idő után megtanulja, mint a szobatisztaságot.
2011. márc. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az újdonsült kutyánk (erdélyi kopó) is ezt csinálja...engem is zavar,hiába szólok rá...
2011. márc. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azt akarja, hogy rá figyelj. Ilyenkor ne beszélj hozzá, ha rád támszkodik, akkor lökd el, ne nézz a szemébe, el is fordulhatsz. Így rá jön, hogy, ha felugrál rád, akkor nem fogsz vele foglalkozni. Amikor látja, hogy nem fogsz rá figyelni, megérti, hogy nem ő irányít. Ekkor abbahagyja az rád ugrálást. Ilyenkor hagyd, hogy átgondolja az új helyzetet(néhány perc), aztán hívd magadhoz és lehet beszélni, meg símogatni. A testbeszéde és a kisugárzása is megváltozik. Az is beletelhet néhány percbe mire abbahagyja az ugrálást.

Ismerd meg(értsd meg) a kutyák világát és akkor könnyebb lesz megfelelően viselkedned.

2011. márc. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Úgy van ahogy a többiek mondják. Nem kell vele foglalkozni, nem kell rálépni, megütni, semmi ilyesmiről nincs szó. Egyszerűen ne foglalkozz vele. Menj tovább, mintha ott se lenne, ne szólj hozzá, ne nézz a szemébe, fordulj el tőle. Nem fog pár nap alatt leszokni az ugrálásról, de ha kitartóan csinálod ezt, akkor kb.1 hét alatt meglesz!
2011. márc. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
értem, köszi a válaszokat
2011. márc. 14. 20:48
 8/11 anonim válasza:
Kis korában az enyém is sokat ugrált, de már lassan egy éve semennyit, most lesz 2 éves.
2011. márc. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
úú véletlen elkültem, pedig még nem akartam, szóval kinőtte, semmi különöset nem csináltunk vele
2011. márc. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ez állatkínzásnak tűnhet de hidd el nem az!

mikor felugrik akkor fogd meg a két első lábát és a két hátsót pedig rúgd ki!

mond hozzá hogy:FÚÚJ NE!

pikk-pakk megtanúlja!

2011. márc. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!