Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek, hogy viselte a kiskuty...

Nektek, hogy viselte a kiskutyátok az első napokat? és az éjszakát?

Figyelt kérdés
Ma hoztunk el egy kölyök kiskutyust..annyira bátortalan volt és remeget..9 órától altatom..de mindig csak fél órát alszik és nyüszit..:/ fogalmam sincs mit csináljak vele..nektek volt ilyen? és ha igen akkor mit tettetek?
2011. márc. 14. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
szegény kutyuskám legelső éjszakáját nálunk végig sírta, a végén meguntam és kimentem megbabusgatni, olyan édes volt (persze most is az), nappal nagy szája volt, minden kutyát megugatott az utcán, amikor pedig a másik kutya csak ránézett (nem mordult rá, és nem is ugatott rá), a kiskutyám úgy kezdett el sírni mint akit nyúznak, anyával riadtan rohantunk ki, hogy ki bántja a kutyánkat :)
2011. márc. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 xnorkax ***** válasza:

Mi menhelyről hoztuk a kutyusunkat. Se az anyja, se a testvérei nem voltak vele, szerintem már ott beleszokott, hogy nyugodtan aludjon, nyügőlődés nélkül. Szóval vele sosem volt gond. :)

Viszont az előző kutyánk majdnem egy hetet végigsírt, mikor aludni kellett volna. :S A mindig csak fel-fel nyüszített, mire megnéztük már aludt. Szerintem ne szoktasd hozzá, hogy ha nyüszít, akkor rögtön ugrasz.

2011. márc. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsém volt a kiskutyámmal, mert az első perctől nagyon jól érezte magát nálunk. Szinte egyáltalán nem sirt. Viszont az előző kutyánkkal élmény volt az első pár éjszaka. Végig nyűszitette, csak akkor maradt csendbe ha ölbe vettem. Visszatettem a helyére, lefeküdtem, de ő előbb ért az ágyhoz mint én:) De pár nap alatt megszokta. Odaadtunk neki egy plüsskutyát, ami majdnem nagyobb volt mint ő, ahhoz bújt hozzá.
2011. márc. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

jajj..de úgy sajnálom hogy nyüszit szegény. Más részt a szomszédok se örülnek neki.Remélem holnap az elalvás már jobban fog menni. :)

köszönöm a válaszokat

2011. márc. 14. 21:00
 5/9 anonim ***** válasza:

Kint van? Mennyi idős?

Nem gondolod, hogy fázhat?Meleg, puha, kicsi kuckó. Akár meleg vizes palack becsomagolva. Egy kimustrált óra, ami tiktakol.

2011. márc. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsém van, a kiskutyámnak egész éjszaka egy hangja sem volt. Mondjuk ebben biztos közrejátszott az is, hogy az idősebb kutyámmal összebújva aludtak és nem volt egyedül. Még egy hete sincs nálunk, de már teljes mértékben beilleszkedett, el sem tudnám már nélküle képzelni az életünket :)

Ne izgulj, a tiéd is hamar meg fogja szokni az új helyet. Honnan hoztátok? Mennyi idős? Minél korábban hoztátok el, annál nehezebb lesz neki megszokni. Én 10 hetes korában hoztam haza a colliemat, ezzel szerintem rengeteget nyert a kiskutya és nekem is sokkal könnyebb vele.

2011. márc. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

az előszobába van még és ott meleg wan.:)

1 fél hónapos..szegény a tegnapi éjszakát végig sírta.:/

remélem ma jó jobb lesz.

A másik próbléma hogy a szomszédból hoztuk el, és ott van az anyukája meg a tesói. Napközben nem nyüszit jól érzi magát játszik még a kerítéshez se megy. csak az alváás.. :SS

2011. márc. 15. 08:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha másfél hónapos, akkor sürgősen vigyétek vissza, nagyon kicsi még, bőven az anyja és a testvérei mellett van a helye. Ezzel rengeteg probléma lesz később, hiszen nem volt rá ideje, hogy az anyjától megtanulja a helyes viselkedést, szóval ne csodálkozzatok azon ha később más viselkedési zavarai is kialakulnak. Ha a szomszédban lakik akkor meg pláne!! Akár minden nap meglátogathatjátok ! Legkorábban 8 hetes korban hozhatjátok el, hamarabb semmiképp, ha van lehetőség rá még jobb ha 10 hetes kora után. Megéri kivárni azt a pár hetet, ez a szocializációs időszak pótolhatatlan a kölyök életében, ha kimarad azzal te is és ő is meg fogtok szenvedni.
2011. márc. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

hát..a 8 hetet már túl lépte.

hálistennek a szomszédba fogynak a kutyusuk szóval már kevesebb van. Ma már bátrabb volt :) remélem az éjszaka jobb lesz mint tegnap.

2011. márc. 15. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!