Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ilyenek a szánhúzó...

Tényleg ilyenek a szánhúzó kutyák?

Figyelt kérdés
Az egyik könyvben olvastam, hogy a szánhúzó kutyák jó házőrzők illetve jó őrző-védők. A Szibériai Husky jó őrző-védő és , hogy a rendőrségnél is alkalmazzák. Az Alaszkai malamut szintén és a Grönlandi kutya szintén. A Szamojédról arról az volt írva, hogy barátságos és sokat ugat. De aztán utána olvastam és ott meg azt írták, hogy még jelző kutyának sem alkalmasak. Akkor most mi az igaszság?
2011. márc. 15. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
az őrző-védő és a jelzőkutya két teljesen külön dolog.
2011. márc. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom. De az egyik könyveben azt írták remek házőrzők és őrző-védők, a neten meg, hogy még jelző kutyának sem jók. Érted?
2011. márc. 15. 10:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát én csak egy szamojédet "ismertem", akit mindig megsimogattam mikor mentem hazafelé a suliból, de amikor el akartam menni mindig megugatott (gondolom azért hogy ne menjek el vagy nem tudom). Szóval szerintem nem valami jó ház őrző, de ez csak egy kutya volt a többi szamojéd lehet hogy más.
2011. márc. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekünk volt szamojédünk, nem ugatott valami sokat, sőt, az idegenektől fogadott is el kaját... (Az öreg nyanyáktól, akik a templomba menet adtak neki mindenfélét, ennek hála el is hízott szerencsétlen kutya, hiába szóltunk az öregekre nem egyszer...)Ebből kifolyólag gondolom, hogy nem túl jó házőrző, túlságosan bízik az emberekben. Legalábbis a miénk ilyen volt.
2011. márc. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy nem valami jó házőrzők,főleg nem őrző-védő kutyák. Tényleg max jelzőkutyának jók.

Melyik könyvben írták azt, hogy őrző-védő?

2011. márc. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem jó házőrzők. Mivel nem ez volt a feladatuk. Emberek közelében éltek (amikor kitenyésztették mondjuk még most is :D) az agresszív egyedeket nem tenyésztették tovább.

Ez igaz minden szánhúzófajtára. Köztük lehet jó jelző kutya de elég ritka.

Egy szánhúzókutya sose fog annyira jól tanulni mint egy juhászkutya...

"Ma az alaszkai malamut fő foglalkozása több ezer ember számára,mint családi kutya (kivéve azt a pár ezer egyedet, akik ténylegesen munkával keresik kenyerüket nap mint nap a Déli-sarkon és a legészakabbra fekvő amerikai, kanadai és skandináv területeken).

Sokan élvezettel töltik szabadidejüket kutyáikkal, pl: sport- vagy hobby-szánhúzás, kocsihúzás, súlyhúzás, hátizsákos kirándulás, kemping- amely lehet magányos, ember és kutya a vandonban kitéve az elemek szeszélyeinek, vagy vidám családi kirándulás; kutyakiállítás, vagy agillity sport, csak néhányat említve a fajta használhatóságának tárából. Semmi sem oly örömteli, mintha egy boldog, egészséges kutya élvezi az ember társaságát... DE!

Ha te olyasvalaki vagy, aki ki nem állhatja, hogy a kutya szőre ott van mindenütt vedléskor, és néha még máskor is, vagy ha a szélütés kerülget, mikor a gyönyörű kertedet letarolják, személyes tárgyaidat unatkozó, egyedül hagyott kutyák szétrágják, kérlek- keress egy másik fajtát magadnak!

Ha egy önzetlenségig hűséges társat keresel, aki lesi minden vezényszavadat, vagy egy olyat aki megvédi a házadat és finoman, szelíden játszik a vendégeiddel, vagy más háziállatoddal, kérlek : nézz egy másik fajta után.

Az alaszkai malamut és szánhúzó társai egy erőteljes, független kutya, aki dolgozik ha muszáj." Nagy Tamás :Az alaszkai malamut

-ból idézetm a 29-30. oldalon Te is megtalálod ugyanis én nekem is nagyon tetszettek ezek a fajták csak rájöttem nem elég a külsejébe bele szeretni a belső tulajdonságaiba is bele kell szeretni.Azóta van más kedvenc fajtám (boxer, aussie, újfullandi) és egy menhelyről hozott keverékem van és soha nem bántam meg.

Szépek ezek a fajták de a jellemük nem hozzám való.


Nagy Tamás a könyv írója a Skystorm kennel tulajdonosa

Remélem segítettem :D

2011. márc. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!