Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbe fogadtam egy kutyát...

Örökbe fogadtam egy kutyát (magyar vizsla). Okos, gyorsan tanul, de viszont nagyon szemtelen. "Semmitől sem fél" Mivel lehetne megfogni, hogy hallgasson rám?

Figyelt kérdés

A lényeg:

1,5 éves körül lehet. Azt már elértem, hogy amikor enni kap üljön és ne ugráljon (kilökte a kezemből a tálat, stb...). Azt is megtanulta, hogy bizonyos helyekre nem mehet be lakásban. A helyére is tud menni (nem mindig). Sajnos nagyon szemtelen. Tegnap a kajámat ette az asztalról, ma pedig a konyhapultról lopta le a jutalomfalatokat. Semmivel nem lehet lenyugtatni. Ha erélyesebben szólok rá, akkor rögtön magalá húzza a farkát és lefekszik, lapul. Meg sem tudom mozdítani. És ha kellemesebb hangnemre váltok, akkor elkezd felugrálni és harapdálja a kezem, persze puszikkal egyetemben. Valószínű, hogy az előző "gazdija" bántotta. Csak egy parancsszót tudott: NEM!!!!

Hiperaktív, amivel nincs is gond. De pl. folyamatosan piszkálja a másik kutyámat (ő is vizsla) amikor simogatom.

Hogy tudnám nevelni? Ma már elszakadt a film, és rácsaptam a fenekére. Én nagyon megijedtem, ő nem. Jött a szokásos rítus: farok be, fekvés, izgésmozgás. Mivel semmivel sem tudok rá hatni, így kicsuktam a kertbe 10 percre. Segítsetek. Mi lenne Neki a legjobb? Nem akarom még jobban bántani a kis lelkét, de azért vannak határok.


2011. márc. 16. 00:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Vidd el kutyaiskolába, szerintem az lenne a legjobb megoldás, amúgy ahonnan örökbe fogadtad mit mondtak rá?
2011. márc. 16. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

A kutyaiskola ötlete megfontolandó!


Amiket elronthattál, esetleg folyamatosan elrontasz:

- amikor hazavitted nem pozícionáltad a helyét családban. új családnál nagyon fontos (pláne ha kamaszodik vagy eleve domináns típus)

- mivel kertes házban vagy megkérdezném mennyit sétáltok? mert a kert is csak egy kennel, csak nagyobb mint a menhelyi

- a verés soha nem segít és abból nem azt tanulja meg amit meg kéne

- legyél határozottabb, simán tesztel/provokál téged (és a család többi tagját is)


Mivel nagyon aktív, fáraszd le (vadászkutyáról beszélünk). Hosszú séta, esetleg futás vagy bicikli.

És mindig légy résen, ha bent van. A "nem" használata jó, de rá is kell mozdulni a kutyára - kb elé állsz és eltereled a kajától. És mivel a vezetője vagy, vedd el (még ha össze is csócsálta a kajádat) tőle, mert az nem az övé, hanem a tied. Az övé csak az lehet, amit te adsz neki. Akkor kapjon "ajándékot", ha úgy viselkedik, ahogy te akarod hogy viselkedjen (amit pl az etetésnél is csinálsz)

2011. márc. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Minden nap átjön a barátnőm és megyünk biciklizni a két kutyával. Le is fárad. Tisztába vagyok vele, hogy hogy kell nevelni egy vizslát. Az enyémet, ami kicsi kora óta velem van (most úgy látom) tökéletes nevelés. A gondom azzal van, hogy egy összetört lelkivilágú kutyát, akivel nem foglalkoztak, hogyan tudnám megtanítani a fontos dolgokra. Kutyasulira nem telik. :(
2011. márc. 16. 20:23
 4/5 anonim ***** válasza:

ha mindent tudsz akkor miért is kérsz segítséget?

a hiperaktivitás bizony probléma!-ezt te okozod(a nem elegendő mennyiségű és minőségű sétákkal és a rosszul időzített jutalmazással)-erre épül a domináns jellegű viselkedése, a tiszteletlensége is

a hierarchikus viszony rendezése fontos,te ezt nem veszed figyelembe!

"Mi lenne Neki a legjobb?" -ha valóban figyelembe vennéd a kutya igényeit (és nem csak a sajátodat), a számára szükséges fizikai és szellemi munkát biztosítanád neki,ha következetesen és erőszakmentesen nevelnéd, csak indokolt esetben (ha nyugodt és engedelmes is) jutalmaznád!

2011. márc. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Oké, rendben, húzzál le.

Már megoldódott a probléma! Egyre okosabb és ügyesebb. Mint kiderül, eddig udvari kutya volt. Valószínűleg innen az izgága viselkedés. És meg kellett szokni az új helyet, embereket, kutyákat. Hozzátenném még, hogy nem verem a kutyáimat. De mint látszik, itt mindig mindenki felfújja a dolgokat. Tudom azt, hogy hogyan kell nevelni egy kutyát, csak mivel eddig még nem fogadtam örökbe kutyát, nem tudtam hogyan viszonyuljak hozzá. Persze, ahogy itt szokásos, a kérdésemre megint nem kaptam választ(csak leszólást), de nem is gond, mert már minden rendben. Itt fekszik mellettem, miközben szendvicset eszek, rám se néz. :)

2011. márc. 18. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!