Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy a kutyáknál is van...

Igaz, hogy a kutyáknál is van lázadó kamaszkor? Tapasztalatok ezzel kapcsolatban? És mennyi idősen jelentkezik?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Van lázadó kamaszkor ami abban nyilvánul meg, hogy a kutyád feszegeti a határokat, hogy meddig mehet el...Olyan dolgokat tesz meg amikről tudja, hogy nem szabad, de várja a reakciót, hogy mit reagálsz rá.Ilyenkor nem szabad engedni neki, mert úgy van vele, hogy ha hagyod akkor szabad csinálni.Szerintem minden kutyánál máskor jön el az idő, de az enyémeknél olyan 1-1,5 év között volt ilyen.
2011. márc. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
ált. 4 hónaposan szoktak
2011. márc. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 PintyiPintyöke válasza:
73%
Van egy labradorunk. Most lett 9 hónapos, épp hogy elkezdte fölemelni a lábát mikor pisil, nőnek a "fürj tojásai" és úgy vettük észre hogy rátört a kamaszkor. Nem mindég fogad szót és kezd picit olyan "jaj ne ölelgess már, nem vagyok én pici bébi" lenni, de máskor meg úgy viselkedik mint egészen pici korában. Valami történik vele az biztos.
2011. márc. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Az ivarérés környékéne ugye "kész" kutyává válnak, megszűnnek kölyöknek lenni, és ilyenkor elkezdik követelni a falkában a magasabb pozíciót, mint ami egy kölyköt megillet.
2011. márc. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

8 hónapos kortól - 1,5 éves korukig "kamaszodnak". Pont akkor mint ez ember, az ivarérés tájékán.

Ilyenkor nagyon kell figyelni, hogy már ne úgy bánjunk vele mint egy cukimuki kiskutyával, hanem nagyon következetesen!

2011. márc. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xnorkax ***** válasza:

Igen, van ilyen. Szerintem a kanok hajlamosabbak erre. Nekem is egy kan kutyám van, 11 hónapos. Úgy kb. 1 hónapja kezdett el "lázadni". Ez annyiból áll nálunk, hogy rendesen próbálkozik átvenni a falkavezérséget... Sokszor ugrál, van hogy bedurvul játék közben. Mostanában megfigyeltem, hogy sétánál sokszor nehezebben hívható be. Eddig pl. alig vittem jutalomfalatot a behíváshoz, most meg már kötelező... Egyébként szerintem átlagosan 8-9 hónapos korban, ivaréréskor indul és szerintem olyan 1,5-2 éves koráig eltarthat. :S

Az előző kutyánknak (aki szintén kan volt) is volt egy ilyen korszaka. Lerágott rengeteg bokrot az udvarban, folyton rosszalkodott. Utána meg várta, mit lépünk rá.. :D

2011. márc. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. márc. 17. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!