Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akkor ő egy szaporító? Érdemes...

Akkor ő egy szaporító? Érdemes lenne venni tőle kutyust?

Figyelt kérdés

Interneten folyton nézegetem az eladó kiskutyákat, és furcsa, hogy nagyon sok Bichon havanese, Yorkshire terrier, Csivava és Shih tzu eladó Érdről, mindenhol ugyanaz a telefonszám, és tucatnyival rakják föl szinte hónaponta a kiskutyákat.

Viszont van ahol vannak pl. Csivava- Yorki keverékek, és nagyon sok kiskutyának van betegsége. Pl. van egy enyhén rágórendellenessége az egyik fajtatiszta yorkinak, és 20ezerért adnák, viszont nekem az a gyanúm, hogy szaporítók.

Mert minden oldalon fönt vannak és minden hónapban szinte minden kutyafajtából van nekik és mindig más-más kutyák.

Akkor innen nem érdemes venni, igaz?


2011. márc. 16. 13:21
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja, és utána jártam, hogy nincs kenneljük.

Viszont szinte minden hónapban vannak új kiskutyák.

2011. márc. 16. 13:22
 2/6 IGCM ***** válasza:
58%

Egyértelműen szapotítók :D

Ennyiér nem kapsz ilyen fajtájú kutyát.Ha kiskutyát szeretnél akkor keress fel egy igazi kennelt és törzskönyvvel vegyél :)

2011. márc. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Az ilyet hívják kutyagyárosnak.


Törzskönyves, Pra-ra, Patellára szűrt kutyát vegyél, ha egészséges kutyát szeretnél, akire nem kell a későbbiek folyamán a gatyádat is ráköltened.

2011. márc. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 zsuzsabazsa ***** válasza:

"Ja, és utána jártam, hogy nincs kenneljük"


Kenneljük vagy kennel nevük?

2011. márc. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%
Csak akkor vegyél innen ha egy olyan embert akarsz támogatni, aki kizsigereli a kutyáit és nem mellesleg cseszik arra h megőrizze ill. jobbá tegye az adott fajtát.
2011. márc. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xnorkax ***** válasza:
58%

Igen, ezek szaporítók. Én is figyelem a mi megyénkből feladott hirdetéseket és már felfedeztem nem egy, nem kettő szaporítót... Ha nem sajnálnám rá a pénzt felhívnék párat és elbeszélgetnék velük... -.-"

Egyébként tényleg nem érdemes innen venni, mert nagy az esélye annak, hogy a kiskutya beteg lesz. Szerintem ezek nem igazán nézik melyik-melyik kutya párzik, szóval mindenféle genetikai cucc beüthet.. Plusz öröklött betegségek.

2011. márc. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!