Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet vele? Kóbor kutyus,...

Mi lehet vele? Kóbor kutyus, szem és légző probléma.

Figyelt kérdés

Kb 1 hete bejött hozzánk az udvarunkba 1 palotapincsi kutyus.Mivel eddig még senki nem hiányolta és akitől kérdeztük nem tud róla semmit ,úgy döntöttünk hogy ha nem lesz meg a gazdája akkor megtartjuk(életvidám és nagyon kedves kutyus csak koszos volt de megfürdettük).

Egyébként vele csak annyi a baj nem tudom hogy ez baj e hogy amikor lélegzik olyan hangot ad ki mint ha morogna vagy ilyesmi.

Ma mikor haza értem 2 körül még 1 palotapincsi kutyus volt itthon (sokkal rosszabb állapotban van mint a másik)

1. elképesztően sovány

2. és ami a nagyobb baj az 1ik szeme nagyjából nagyobb borsó méretű a másik meg kisebb dióhoz hasonlít

Nem tudom mi baja lehet de szegény nem néz ki túl jól,bár életvidámnak tűnik nem látszik hogy fájna valamije.

Szerintetek mi lehet a szemével?


Nem tudom milyen idős lehet de szerintem elég idős mert a fogai csálék és eltérő szélességűek+hiányzik is néhány(már amennyit láttam belőle)


2011. márc. 16. 15:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet hogy meg van fázva a kutyus,azért ad ki furcsa morgó hangot. A palotapincsik amúgy is hajlamosak a fertőzésekre a rövid orruk miatt. Nekem is palotapincsim van,ő ha nincs semmi baja akkor is szokott néha ilyen hangot kiadni, sőt horkol is.:) A szeme egy (friss vagy régi? ) sérülés miatt lehet olyan. Ha van rá lehetőséged, mindenképpen mutasd meg orvosnak. Az orvosunk nekem még azt is mondta hogy vigyázni kell az ilyen kutyusokra, mert ki is eshet a szemük, verekedés vagy már kisebb ütés hatására is. Lehet hogy szegénynek már egy régebbi (úgy ahogy gyógyult) szemsérülése és azért nem veszi úgy zokon a dolgot,mert már nem fáj neki.

2011. márc. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!