Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtalálták a fél éve elveszet...

Megtalálták a fél éve elveszett kiskutyámat és állítólag nagyon szeretik és nem nagyon akarják visszaadni! Mit lehet iyenkor tenni?

Figyelt kérdés

A 8 éves kistestű kutyám október végén tünt el (tüzelt és elszökött)! A testvérem gondoskodott róla, mivel ahol lakom 2 nagytestű kutya is van és azok nem viselnék el a kiskutyát. Hónapokon keresztül kerestem menhelyeken, közösségi oldalakon, plakátot ragasztottam. Már teljesen feladtam, mikor tegnap telefonáltak, hogy megvan és egy szerető családnál él, akik nagyon vigyáznak rá, még chipet is kapott! Állítólag megsajnálták és felvették az út mellől!

Én rögtön érte akartam menni, de a testvérem 2 napja a 10 éves kutyája mellé beszerzett egy kölyökkutyát is.

A nagymamám is kertesházban lakik és ott lenne helye, csak a nagyi egész nyáron dolgozik és napközben nem tudna rá vigyázni! Félnék hogy újra elszökik!

Mivel én nem tudom magamhoz venni, mit tegyek ilyen helyzetben?

Hagyjam ott náluk a kutyát vagy hozzam el?

Ha elhozom nem okoznék-e nagy kárt a kutyusnak?

Ha meg ott hagyom akkor olyan mintha cserben hagynám, nem?

Ha ott hagyom van értelme látogatni, vagy azzal is csak a kutyának ártanék?

Nagyon tanácstalan vagyok, kérlek segítsetek! Én azt szeretném ami a kiskutyámnak a legjobb!


2011. márc. 16. 15:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ott. Szerető családnál van, valszeg már meg is szokta. Esetleg néha meglátogathatod, azzal semmit nem ártasz, de mivel jelenleg nincs is igazán helye nálad, meg amúgy is van másik kutya közeledben, nem hiszem, hogy vissza kéne hozni.
2011. márc. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
57%
Ha nem tudsz vele megfelelően foglalkozni, és elhelyezni sem tudod, hagyd ott a megfelelő családnál, ahová már beilleszkedett, és feltehetően szereti is az új családját. Már úgy sem emlékszik rád.
2011. márc. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
hagy ott, ha szeretik, ott jó helye van, és ha nálatok senki nem tud vele foglalkozni csak rosszat teszel neki
2011. márc. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján hagyd ott!
2011. márc. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nehéz, de a leírásból ítélve sokkal jobb lenne a kutyusnak, ha ott maradhatna annál a családnál, akik befogadták. Ha kapott chip-et is nem lehetnek rossz gazdák, de szerintem győződj meg róla a saját szemeddel, hogy milyen helye van. A nagyid nem biztos, hogy foglalkozna vele annyit, mint ez a másik gazdi és minden bizonnyal meg fogják engedni neked, hogy néhány hetente/havonta meglátogasd.
2011. márc. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

Tegnap elmentünk megnézni a kiskutyát és valóban ő volt az! :) Olyan aranyos volt, megismert és rögtön hanyatt vágta magát, hogy simogassam! :D

De rá kellett döbbennem, hogy tényleg nagyon szeretik a kiskutyámat és még egy másik kutyus is van vele, szóval nagyon jól érzi magát, meg az új gazdik is imádják!

Hát iszonyatosan nehéz volt, de ott hagytam náluk, mivel Ők egész nap tudnak vele foglalkozni, nálunk a család nagy része egész nap távol van.

De megígérték hogy bármikor meglátogathatjuk és fényképeket is küldenek róla! Ezt már tegnap este meg is tették!

Ez volt életem legnehezebb döntése! Bízom benne,hogy jól döntöttem!

Még egyszer köszi a hozzászólásokat!

A.

2011. ápr. 1. 13:20
 7/21 anonim ***** válasza:
67%

Chipet neked kellett volna rakatni bele, és akkor most minden meg lenne oldva...bár még akkor is kérdés, hogy a kutyának hiányzol e, vagy boldog az új családjánál.

Szerintem hagyd, a leírásod alapján jó helyre került. Ő már nem olyan fiatal, nem tenne jót neki egy újabb trauma.

Ne is látogasd meg.


A tanulság: nem véletlenül kötelező a chip a kutyákba.

2011. ápr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
66%

Azon túl, hogy felejtsd el a kutyust, felejtsd el a kutyatartást is, hiszen nem a tied, nem nálad volt, nem te gondoskodtál róla, nem te vigyáztál rá, nem csipezted.

Minek neked kutya?

2011. ápr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves" utolsó!

Azért mert elszökött tőle a kutyusa még nem felelőtlen.Ez bárkivel előfordulhat még veled is!!!!Az,hogy nincs chip a kutyában lehet,hogy nem volt rá pénze!!!!!!!Miért hiszi mindenki azt,hogy egy szegényebb ember is szeretheti a kutyáját.Épp csak nem tud chippet rakatni bele!!!!

Komolyan mondom ez vicc.Az én kutyáimban sincs chip akkor most adjam be menhelyre mert nem vagyok "felelősségteljes" gazdi?De azt nem veszed észre,hogy mennyit kereste milyen nagyon örült,hogy meglett és nagyon vissza szerette volna kapni?A lényeget lásd ne a mázat!

2011. ápr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Viszont azt is írta a kérdező, hogy testvére gondoskodott a kutyáról, valamint azt is, hogy nagyszüleinél sem tudta lecsekkolni.

Akkor minek neki kutya? Hogy a környezetére bízza?

Miféle szeretet ez?????


Választ várok!!!!

2011. ápr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!