Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes rögtön rátenni a...

Érdemes rögtön rátenni a kiskutyára a nyakörvet, miután megkaptuk? (8 hetes)

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Én először 3 és fél hónaposan adtam rá nyakörvet, szerintem 8 hetesen még korai.
2011. márc. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mikor kell őt levinni. Ha panelban laktok, akkor érdemes, hogy szokja a pórázt egészségügyi sétáknál. Ha viszont csak 3-4 hónapos korában viszitek először sétálni, amikor megkapta az összes oltását, nem szükséges még. De rárakhatjátok már most, hogy szokja.
2011. márc. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A tenyésztők, 6-7 hets korban szoktak kis nyakörveket rakni a kutyusokra, megkülönböztetés végett, ill., hogy melyikük gazdis, és melyik nem. Ezt ha ugy van rajta lehet hagyni, nem baj, ha szokja. természetesen ahogy nő, ugy állitani.
2011. márc. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

egy textil nyakörve lesz még, maximum ha nagyobb lesz akkor lesz lánc nyakörve, az is csak kiképzés szempontjából. De majd gondolom kitapasztaljuk mi jó neki.

De akkor ha itthon van rátehetjük azt a textilt, hogy szokja, és ne az első sétánál hisztizzen?

2011. márc. 16. 18:15
 5/7 Ninna ♥ ***** válasza:
Persze, nyugodtan tegyétek rá, semmi baja nem lesz. Meg fogja szokni, és jó hatással lesz rá. Az én 8 hetes kiskutyámnak még nem is vettem nyakörvet, de majd 2-3 hét múlva tuti veszek neki valami jót, és hozzászoktatom. Én azt mondom, mikor megkapja azt az oltást, ami után 1 héttel viheted ki őt utcára, na akkor add rá a nyakörvet, 1 hét bőven elég szerintem a rászoktatáshoz. De ha most adod rá, sem lesz semmi baja.
2011. márc. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amikor mellette tudtok lenni, akkor a nyakörvre tehettek egy könnyű pórázt is egy rövid időre. Huzza nyugodtan maga után, nem árt ha szokja azt is.
2011. márc. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen mindenkinek! : )
2011. márc. 17. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!