Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja? 3 éves Vizsla.

Mi lehet a baja? 3 éves Vizsla.

Figyelt kérdés
Örökbe fogadtam egy 3 éves kan Vizslát. Azt vettem észre h lefekszik és a két első lábát a fülei mögé rakja és vakarja elég durván. És már hallottam köhögni is vagy nem tudom mit csinálni. Mi lehet ez? Csak jövőhéten tudnám orvoshoz vinni mert csak este jövök haza.
2011. márc. 16. 19:59
 1/2 anonim ***** válasza:

A füle akár bűzmirigy miatt is viszkethet.

Minél hamarabb juss el vele orvoshoz. Oltás, féreghajtás, teljes átnézés.

2011. márc. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 RastaMama ***** válasza:

mindenképpen nézz bele fülébe! nagyon fontos, hogy mit látsz benne. bűzmirigytől vagy más allergizáló dologtól begyulladhat a füle egy gombás fertőzés formájában, ami eléggé viszketeggé teszi a fület. ilyenkor jellemzően a mancs párnácskái között is begyulladhat. érdemes azok közé is benézni, nem piros-e, nem váladékozik-e... amennyiben igen, nincs jó hírem. az allergiavizsgálat közel 100 ezer forint. nekem két éves a vizsim, és bár nem törvényszerű, hogy veletek is ez legyen, de esélyes sajna. aztán kerülhetett idegen anyag is a fülbe, attól is lehet. a köhögésre nem tudok mit mondani.

fültisztításra nagyon tudom ajánlani az OTIFREE nevű oldatot. kimondottan kutyák számára készült fültisztító folyadék. nem éppen olcsó, de elég gazdaságos, és nagyon hatásos szer. tapasztalatból mondom. minden esetre orvoshoz vidd el, ha szerencséd van, akkor tényleg csak egy kicsit begyűlt a bűzmirigye. (de készülj fel, eléggé gyomorforgató szaga van, amikor azt kinyomják onnan)

mindenképpen írj, mire jutottatok!

2011. márc. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!