Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valójában mit jelent a korcs,...

Valójában mit jelent a korcs, és mit a keverék?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy a keverék az, ha az apa és az anya is két külön fajtájú, de fajtatiszta egyed volt.

a korcs szülei meg már keverékek voltak


Ez igaz?? Vagy hogy van??


2011. márc. 16. 20:18
 1/8 IGCM ***** válasza:
89%
Úgyanazt jelenti csak a korcs az ronda,tiszteletlen kifejezés.
2011. márc. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
nem.a korcs és a keverék ugyanaz. Csak a korcs pejoratív értelmű, ezért inkább a keveréket használjuk.
2011. márc. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
ugyanaz!!
2011. márc. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Olyan ez mint a cigány meg a roma. A kutya ugyan nem lesz más, de valakinek jobban esik ha keveréket mondhat. Nem ronda és tiszteletlen, gyerekkoromban még nem hívtuk keveréknek a korcs kutyákat ez az utóbbi idők divatja.
2011. márc. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
A "hivatalos" megfogalmazás valóban az, amit leírtál. De köznyelven mindkettőt ugyanannak értik és a korcs pejoratív hangzású.
2011. márc. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ninna ♥ ***** válasza:
63%

Én még egyszer egy könyvben úgy olvastam, hogy a keverék kutya, akármilyen szülőktől is született, ha nem törzskönyves, tudatosan szaporított egységes fajták egyede, akkor keveréknek számít, ennyi, és pont. Viszont keverék és keverék között is van különbség. Két fajtát különböztethetünk meg elvileg, én így olvastam.

- nem fajtatiszta kutya

Két külön fajtájú, de fajtatiszta szülőktől született kölyök, a szülők fajtatiszták. Értsd példával pl. egy törzskönyves amstaff és egy törzskönyves beagle keverékét, ő nem fajtatiszta kutya lesz.

- keverék

Akkor keverék a kutyus, amikor már nem tudod a vérvonalat nyomon követni, mert a szülők is keverékek, a nagyiék is, stb.

2011. márc. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
35%
Nekem nem létezik korcs kutya. Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy melyiket használja mert rokonértelmű szavak csak a korcs csúnyább kifejezésű. Olyasmit sugall, hogy hibás egyed míg a keverék csak annyit "mond" hogy nincs tk-je és mix :D
2011. márc. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%

20:26-os! teljesen így van!

+

A korcs szó jelentése kutyával kapcsolatban valamilyen fejlődési rendellenességre, hibára utal! (Orvosi értelemben!) De az emberek többsége pejoratív értelemben használja..

2011. márc. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!