Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatkínzás! Mit tegyek?

Állatkínzás! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az utcánkban van egy család, az anya meghalt, az apa kórházban, egy fiatal (félnótás) srác maradt egyedül. A kutyus egy kb. 1-1,5 méteres láncon van kikötve és már napok óta vonyít. Nem tudom, hogy ad-e neki egyáltalán enni-inni, még háza sincs, egy ócska hordóban tudja magát meghúzni a hideg és eső elől. Mit tegyek, kihez forduljak??
2011. márc. 16. 21:06
1 2
 1/11 IGCM ***** válasza:
100%

Legelőször probálj a sráccal beszélni hogy ez így nemjó,de ha apukája kórházban van akkor gondolom kisebb gondja is nagyobb ennél :S

esetleg mondd meg neki hogy ajándékozza el vagy probálja másképp tartani.

2011. márc. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Tedd azt amit egy barátnőm tett: mássz be a kerítésen, és vidd el a kutyát. Előtte mindenesetre vedd fel a kapcsolatot az állatvédőkkel, pl Csillagszem alapítvány, vagy nézz körül neten hogy a közeletekben ki az illetékes.
2011. márc. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Verd szájba a gyereket, ásd el a kutyust vedd magadhoz.


Komolyra fogva: Szerintem ez még kevés ahhoz, hogy a "hatóság" lépjen :(

2011. márc. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

gondolod? az állatkínzásra azért odafigyelnek ám.


kell beszélni a gyerekkel hogy ad-e neki enni meg inni és ha nem akkor neked kell adnod neki sajnos. egy nap 200 ft-ből tudsz neki adni annyit amennyi elég és azért egy kiszolgáltatott állattól ezt nem sajnálod gondolom. emellett lehet szólni a rendőrségen is..

2011. márc. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Persze hogy nem sajnálom egy kiszolgáltatott állattól. Nekem is van kettő kutyám és kettő macskám. Évente többször is összeszedek elütött állatokat, viszem őket orvoshoz. Ez már ötször, tízszer, sokszor 200 Ft, sajnos az én kasszám is véges. Azonkívül egy egyméteres láncon élni nem élet...
2011. márc. 16. 21:34
 6/11 anonim ***** válasza:
21:08!Nagyon okos barátnőd van tudod hogy büncselekményt követett el?Te meg itt reklámozod meg buzdítod az emberek hát az agyi kapacitásod kb 0 lehet hogy ilyenekkel dicsekedsz.Visszatérve a témára.Menj el a sráchoz ha beenged nézd meg hogy van e étel,ital és ha nincs akkor állatvédők ők meg kihívják a rendőröket ugyanis az állatvédő se kobozhat el kutyát csak úgy.
2011. márc. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

00:39


És te azzal tisztában vagy hogy aki 1 méteres láncon éheztet kutyát, az szintén bűncselekményt követ el? Amit leírtál egy másik országban még talán működhetne is, de nem ebben. Szerinted a rendőrök komolyan törődnek ilyesmivel? Nézz már körben ebben az országban könyörgök... Meg valószínű hogy ha becsöngetsz hogy jöttél ellenőrizni a kutyát, önként és dalolva beenged. Hogyne...A te agyadi kapacitásod egyébként nem tudom mekkora lehet, ha sértegetésre telik belőle, mindenesetre nem ebben a világban élsz.

Az a helyzet hogy ha ők tesznek a törvényre, hát én is marhára tenni fogok, azért egy magánlaksértés (ami egyébként sem bűncselekmény, hanem vétség) és egy állatkínzás nem egészen egy kategória. Ha meglátnád hogy egy kisegyerek fuldoklik mondjuk egy udvar medencéjében, nem mennél be kimenteni mert esetleg magánlaksértést követsz el? Vagy mi? Mert amit a kérdező leírt az kimeríti az életveszély fogalmát.

És tudod amíg ebben az országban nem lesz az állatvédelem azon a szinten hogy az efféle bűncselekményeket (mert az állatkínzás már az) elkövetőket jogi úton felelősségre vonják, addig ha kell, én is meg fogom tenni, amit a barátnőm megtett. És igen, büszke leszek rá.

2011. márc. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsónak: légy is büszke rá, én is büszke vagyok rá, hogy van néhány hozzád hasonló ember. Igaz ugyan, hogy bűncselekmény (vagy csak szabálysértés?), de az is az, hogy a hatóságok nem törődnek az állatokkal. Ha megtennék a kötelességüket, akkor nem kéne ilyen módszerekhez folyamodni. Ha erre járnál, segíthetnél (Nógrád és Pest megye határa).
2011. márc. 17. 09:25
 9/11 anonim ***** válasza:

Pedig a 00:39-nek tökéletesen igaza van.

És arra nem gondolnak az ilyen nagy "állatvédők", hogy rövid időn belül ott lesz a következő kutya láncon, rossz körülmények közt? Azt is "megmenti" a barátnőd? És utána hol helyezi el? Vagy akkor megy a sikítás, hogy valaki vállalja át a kutyát tőle, mert tartani nem tudja?

Lehet procedúra, de akkor is hivatalosan kell eljárni és nem önbíráskodni, ész nélkül kobozni/koboztatni. És igenis minden esetet bekell jelenteni és kivizsgáltatni a rendőrségen, jegyzőnél.

2011. márc. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

00:59!Te most tényleg ekkora gyökér vagy?Milyen példát hozol már fel fuldokló kisgyerek?A kutya ha nem mászol be azonnal elpusztul?A válasz: NEM!Elég szar példa volt ez.

Még mindig úgy hiszem hogy neked nincs sok eszed ha ilyeneket írsz.Bejönnél a birtokomra azonnal hívnám a zsarukat azt meglátjuk kit visznek be engem vagy téged.Kérdező neked ugyan ez szól.Utolsónak meg teljesen igaza van és köszönöm az egyetértést.

2011. márc. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!