Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eddig jött pórázon a kutyám,3...

Eddig jött pórázon a kutyám,3 napja meg huzatja magát, miért, és hogy lehet "megjavítani"?

Figyelt kérdés

4 és fél hónapos a terrier, akin eddig nyakörv volt és most hámot kapott. Visszaraktam rá a nyakörvet, így se akar jönni. Kivéve ha számára érdekes kutyákkal sétálunk. Jutalom falattal meg csak nem tömhetem lépésenként.

Mindegy nyakörv, vagy hám van rajta, mindet vakarja lefelé magáról, pedig kényelmesen be van állítva.

Vagy a falkavezérségem csorbult meg? Nem érte semmi trauma , egész nap vele vagyok.

Légyszi segítsetek!


2011. márc. 16. 22:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Szia

Olyan aranyos ahogy leirtad :)

Én a helyedben egy kis fenyítéssel probálkoznék hamár a szép szó nem ér semmit.

Finoman meglegyinteném a pórázat a fenek felé.

Ha erre sem reagál akkor legyints nagyobbat.Esetleg nme szereti a labdát?

mert azt gurithatod elöttetek és akkor nem fog megállni :D

2011. márc. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 IGCM ***** válasza:

Hírtelen lett meleg és valószínűleg ez az oka szerintem,mutass neki jutalomfalatot és akkor gyorsabban fog menni:)

Egyszer,kétszer rádicsérsz így és rendben lesz.Pórázzal ne legyintgezsd mert félni fog tőle...

2011. márc. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

1. miért írsz ilyen buta dolgot, hogy a pórázzal, amihez pozitív, kellemes képet kell kapcsolnia a kutyának, sózzon a kutya hátsójára??

Még ha enyhén is, akkor sem megoldás.

2011. márc. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 IGCM ***** válasza:

Ja és kutyát nem fenyítünk!!!!

Pláne nem egy 4 hónapossat!!!

Agresszió semmire se jó egy kutyánál se,nem érti mit miért pláne ilyen pórázos dolgot és nem használ max félős lesz a kutya...

2011. márc. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kamaszodik, de ne engedj neki. Terrier, úgyhogy makacsabbnak kell lenned nála.
2011. márc. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Megprobalhatod hogy kicsit rangasd(finoman) a kotelet, de sose huzzad.
2011. márc. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, szerintem is lázad! Ennyi. Labdát le se tojja (akkor viszem a kacsáját inkább), rángatom én finoman, de nem jön :), húzni meg néha muszáj, mert elindulunk nagysétára, vígan lépked a többi kutya mellett, azok lecsatlakoznak ki-ki hazafele, én meg ottmaradok a világ közepén egy földön ülő kutyával:. Ha leveszem a pórázt róla, akkor bezzeg jön... csak az még nála életveszély a kocsik miatt.
2011. márc. 17. 08:10
 8/12 A kérdező kommentje:
dícsérgetem is persze!
2011. márc. 17. 08:12
 9/12 IGCM ***** válasza:

Akkor nagyon egyszerű,ha leűl hagyd őt egy-két éterre ha elindúl fogd meg a pórázt és menjetek :D

Nem kell észrevenni,hogy huzatja magát csak menj rendesen ahogy szoktál.Ha nem reagálsz rá akkor leszokik róla mert nincs miért csinálnia.

2011. márc. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

terrier , tehát teszi ami a fajtára,és a kutyára jellemző !

te pedig nem fenyíted meg !

( fenyítés nem a kutya bántalmazását jelenti !!!)

a válasz egyértelmű = a falkavezér nem viselkedik falkavezérként, tehát a kutya át akarja ( mert át kell venni a gyenge vezértől )a vezéri szerepet.

ami persze a kutyának sem jó.

de hát ez a falka lényege !!

egy vezér van , a többi követi.

mindenben a vezér dönt , MINDENBEN . ha nem ??:

hát látod a saját példádon,hogy mi lesz !!

pedig csak kölyök !!

hogyan bánnál egy 30-50 kg-os domináns kutyával ???

a felelőség a tiéd .

2011. márc. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!