Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megtanítani a...

Hogyan lehet megtanítani a kutyának? (lent)

Figyelt kérdés
Hogyan lehet megtanítani a kutyának, hogy póráz nélkül sétáljon mellettem? Nagyon szeretném tudni :) Bárhol rákeresnék, nem írja le normálisan, képek nélkül, szóval nagyon rossz így :S Ti hogyan csináltátok? :) Goldi kutyám lesz, és szeretném, hogy ne csak pórázzal menjünk sétálni. Amúgy is nagyon sokat fogom tanítani, de azt sose tudtam, hogy hogyan kell a póráz nélküli sétáltatásra megtanítani.. :) Előre is köszönöm! :) (Normális válaszokat kérnék.. kösziii :D )
2011. márc. 17. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem séta pórázon és ha nem feszül a póráz akkor jutalomfalat és így gyakorolni..De tényleg teljesen laza legyen a póráz és nagy dicséret :)

Ha meg már nagyon megy akkor már póráz nélkül is megy:))

Legalábbis ha jól tudom így lehet:)

2011. márc. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát igazából városban nem sétáltathatod sehol póráz nélkül. Ha meg elviszed egy rétre vagy valahova, ahol elengeded, ott meg szerintem hadd futkosson, ne kelljen szegénynek még akkor is láb mellett sétálnia :S

Csak a behívás legyen 100%-os.

Amúgy jutalomfalat, vagy labda, vagy bármi ami motiválja, tartod lenn az orra előtt és vezeted így a lábad mellett, közben mondod, hogy lábhoz.

Ugyanúgy kell megtanítani, mint a pórázas sétát, mivel a póráz sem feszül sétánál, így olyan, mintha póráz nélkül lenne.

2011. márc. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Először meg kell tanulnia pórázosan sétálni (úgy hogy melletted menjen és ne húzzon stb.) és utána ha már ez nagyon megy neki, akkor meg kell nézni hogy hogy reagál a "póráztalanságra". Ha nagyon elvadul nélküle akkor fölösleges erőltetni.
2011. márc. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Remélem beválik :D

2011. márc. 18. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!