Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden Retriever (világosabb...

Golden Retriever (világosabb krémes színű) Vélemények?

Figyelt kérdés

Régóta tetszik ez a kutyafajta.

Olyan kutyára van szükségem aki tiszta szívéből tud szeretni, hűséges, imádni való,játékos :) Szerintetek? Tapasztalatok?Vélemények?Előre is köszönöm! :3


2011. márc. 17. 15:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Goldink nem volt még de elég sokkal találkozni és igen édesek és tényleg gazdit is eléggé szeretik (amit ismerek is) szóval szerintem egy jó választás :)
2011. márc. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Hol vehetnék Golden Retrievert?

eddig ezeket néztem meg:

[link]

[link]

nemtudom melyik a megbízható....olcsóbb...stb?

2011. márc. 17. 15:52
 3/10 anonim ***** válasza:

Mielőtt kicsit is el kezdenél gondolkodni az "olcsó" goldenen...nagyon gyorsan felejtsd el!! Ha mindenképp goldent szeretnél akkor számolj 80-120 ezer forinttal, és ne az elsőt hozd el akit meglátsz. Kölyöknek minden kutya aranyos!!! Nem ez a mérvadó! Levelezz a tenyésztővel, ismerd meg őt is és a kutyáit is személyesen, a tenyésztési céljait, a leendő szülőket.


Egy goldennek amit veszel legyenek meg:

- törzskönyv

- oltások

- chip

- 8 hetesnél nem korábbi elhozatal

- szülőknek:

szűrések (DP - váll, könyök, csípő, PRA - ezek a minimum)

tenyészszemle

törzskönyv

képességvizsga....de nem árt ha van munkavizsgája (attól függetlenül h te nem akarsz vele dolgozni - ha már goldent veszel akkor vegyél rendeset)



Bár én a helyedben nagyon elgondolkoznék h ha "csak" arra kell a kutya neked h hűséges legyen, meg szeressen, meg visszahozza a labdát, akkor egy neked tetsző keverék nem lenne-e jobb választás valamilyen menhelyről?

Pl. a barátnőm belé nagyon bele van szerelmesedve de nem tudja elhozni: [link]

belé meg én - mert egy olyan iszonyatosan jó jelleme van ennek a kutyának, amilyen nagyon-nagyon ritka: [link]

2011. márc. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 xnorkax ***** válasza:

Egyetértek az utolsóval. A golden retriever amúgy is egy felkapott fajta, számos szaporítóba futhatsz bele. Megéri gyűjtögetni egy kicsit, ha tényleg ilyen fajta kutyát szeretnél. Törzskönyv nélkül ne vegyél!

Amúgy rengeteg golden van menhelyeken, sőt, van már külön retriever fajtamentés. Szerintem innen sokkal jobb lenne örökbefogadni egy kutyát, ha tényleg nem tervezel komoly dolgokat a kutyáddal (pl. kiállítások, tenyésztést, stb).

2011. márc. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm ismét a választ.

Attól hogy nekem nem munkakutyára kell,,szerintem attól még jogomban áll venni egy goldent.Igazából tudom hogy 80 a minimum, csak kíváncsi voltam. A pénz nem számít ilyenkor,hisz egy élőlényről van szó, de régóta érdekel a golden, Amúgy van keverék kutyusom is. most nézegettem a kenneleket és nem tudok választani.

Ez: [link]

vagy ez: [link]

Szerinted kedves utolsó melyiket lenne érdemes ? Fel fogom venni velük a kapcsolatot és személyes találkozó is kell, ők is 8 hetes után adják. Van valami tapasztalatod ezekről az oldalakról?

2011. márc. 17. 16:18
 6/10 anonim ***** válasza:

Ingyen? fajtamentés


[link]

2011. márc. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
de itt gondolom nincs kölyökkutya (?) :S
2011. márc. 17. 16:26
 8/10 anonim ***** válasza:

Az említett kennelek jók. A többi azon múlik, h neked mi a preferenciád, melyik tenyésztő szimpatikus és melyek azok a párosítások amik tetszenek.


Fajtamentésnél nincs ugyan kölyökkutya vagy csak retriever keverék, de legtöbb esetben sokkal jobb egy felnőtt vagy fiatal felnőtt kutya mint egy kölyök. Mindegyiknek van előnye és hátránya. Nekem 2 kutyámat felnőttként hoztam el (az egyiket, a labradort, a retriever fajtamentéstől) és a másikat kölyökként. Így azért nem a levegőbe beszélek.

2011. márc. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nekem 2 goldim van az egyik krém alapon vöröses hátú a másik krém alapon arany hátú és egyszerűen nem tudok betelni velük:) gyönyörűek mindig néznek ha sétáltatom őket :)igazi angyalkák(ördögi angyalkák :))
2011. márc. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, még írhattok még :)

Jó neked utolsó,h neked van már goldid :)

2011. márc. 18. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!