Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megfelelően...

Hogyan tudnám megfelelően nevelni a két 3 hónapos kan kölyök kutyámat ( német juhász-kánaán keverék )?

Figyelt kérdés

4 napja kaptunk ajándékba 2 nagyon szép kan kölyökkutyát ( keverékek, német juhász-kánaán ). Előzőleg egy befogadott kóbor kutyánk volt 12 évig és neveletlen volt. Próbálkoztunk vele, de már önálló "szabályokkal" került hozzánk. Na az új kutyáknál szeretném elkerülni a neveletlenséget és megfelelően próbálnám tartani őket amennyire azt az időm engedi. Rettentő nagy kert áll rendelkezésükre és természetesen hajlandó vagyok időt áldozni a nevelésükre ( a kutyaiskola kilőve anyagiak miatt ). Lenne néhány kérdésem ami zavar velük kapcsolatban:


1. Úgy vettem észre attól függetlenül, hogy testvérek nagyon féltékenyek egymásra ( pl. ha simogatom az egyiket ). Néha a kettőjük "bunyója" eldurvul. Ezt lehet valahogy orvosolni vagy hagyni kell nekik, hogy egymás között kialakítsák az erősorrendet?


2. Az ugrálásról is leszeretném őket szoktatni és olyan módszerrel, hogy semmiféle erőszakot ne kelljen alkalmaznom.


3. Mindkettő sokszor a kezem után kap és meg akar "harapni". Olvastam már pár helyen, hogy össze kell fogni a szájukat míg le nem nyugszanak. Ezen kívül más módszer létezik?


Elnézést ha hosszú volt és előre is köszönöm a válaszokat.


2011. márc. 17. 19:38
 1/9 xnorkax ***** válasza:
71%

1. Mivel kanok, rivalizálnak egymás között. Már kölyökkorban eldől, melyik a dominánsabb, melyik áll a másik felett. Ez ide vezethető vissza. Ebbe beleavatkozni nem kell, eldöntik maguk között. Viszont ha mindkettő domináns, akkor előfordulnak majd később is balhék.

2. Ha ugrál használd a tiltószót (pl. nem, fúj stb.) és hagyd ott, fordíts neki hátat. Ha ezt sokszor megcsinálod összeköti az ugrálást a passzív viselkedéseddel. Legyél velük türelmesek, kölykök még! :)

3. Mivel még kölykök, jönnek a fogaik, emiatt is harapdálnak. Vegyél nekik pár masszív, tömör játékot, azzal majd ellesznek. Azon se lepődj meg, ha pár cipődet kidobásra kell ítélned a kis rosszcsontok miatt. ;) Ilyen a kölyökkor. Ha bedurvulnának, akkor tégy ugyanúgy, mint az ugrálásnál.

Remélem segíthettem. :)

2011. márc. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 IGCM ***** válasza:

Mível egyszerre van két ráadásúl azonos idős és azonos nemű kutyátok nagyon nagyoin fontos hogy menjetek kutyaiskolába!!!!!Ez még tapasztalt kutyatartóknak is kihívás!!

Felelőtlenség nem kutyasuliba vinni őket!

Nagyon fontos,hogy külön is legyen foglalkozva velük,ha harapnak akkor fordíts hátat nekik és hagyd ott,ne foglalkozz velük csak miután lenyugodtak.Ha felugrálnak úgyanez a helyzet,hátraarc és elmész.

Míel egyidőssek,egyneműek előfordúlhat hogy erőssen dominánsak agresszívak lesznek egymással,és mível álltalában a kor dönt a rangsorba náluk ez nagyon nehezen vagy egyeltalán nem megoldható!!Durvák és agresszívak lehetnek egymással ezért fontos a kutyasuli nekik.

2011. márc. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Lehet, hogy tényleg el kéne gondolkoznom a kutyaiskolán csak az a bökkenő, hogy sem az árakkal nem vagyok tisztában, sem pedig a hozzánk közeli kutyaiskolákkal ( Monor ).
2011. márc. 17. 20:02
 4/9 IGCM ***** válasza:

Tessék!::)

Az árakat ne mtudom,de ha felhívod őket vagy akár elmentek hozzájuk biztos sszívesen segítenek.Az első alkalom álltalánan ingyenes.


[link]


Itt is körűlnézhetsz.


[link]

2011. márc. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm IGCM! Lassan 14 éve élek Monoron de nem is tudtam róla, hogy itt van kutyaiskola... Egy próbát mindenféleképpen megér, hátha jól neveltek lesznek a srácok.
2011. márc. 17. 20:27
 6/9 zsuzsabazsa ***** válasza:

3-hónapos kölyköt még nem vihetsz kutyasuliba. Majd csak 10-hónapos koruk után.

Egyenlőre szakértőktől kérj tanácsot kiskutyák nevelése ügyben.

2011. márc. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezt sem tudtam, köszönöm.
2011. márc. 18. 01:26
 8/9 xnorkax ***** válasza:
Nem igaz, kutyaoviba mehet. :) Ha megvannak az oltásaik már mehetnek is.
2011. márc. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 zsuzsabazsa ***** válasza:

Mi nem igaz?

A kutyaiskoláról volt szó nem óvodáról.

2011. márc. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!