Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fiú vagy lány németjuhász...

Fiú vagy lány németjuhász vegyek? Melyiknek jobb a tulajdonságai? Név ötletek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 10:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire vagy jó kutyakiképző:D

A szukákkal könnyebben lehet bírni, nem olyan dominánsak mint a kanok. Ha azt szeretnéd,hogy a területet keményebben őrizze akkor kant.

Nevek kannak: Borisz, Zeusz, Cody, Rambo:D Igor.

Nevek szukának: Héra, Zoé, Léda, Liza, Molly

remélem segítettem:)

2011. márc. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi igen sokat, szerintem lány lesz, csak amikor tüzel akkor nem lesz vele nehéz bánni?
2011. márc. 18. 11:04
 3/11 anonim ***** válasza:

Örülök,hogy segítettem:)

Hát figyelj..nekem eddig a szuka kutyámmal semmi gond nem volt amikor tüzelt.. Olyankor nem viszem sétálni,mert akkor rájön a sok kan..meg olyankor kicsit dominánsabb..

Valahogy én ezt vettem észre.. Ha meg valami gond lenne vele a tüzelések miatt..akkor ivartalanítod. Így nem kívánt alom sem lesz:)

De nem hiszem,hogy különösebb baj lenne vele..


Nézd meg,hogy honnan veszel kiskutyát,mert 10 ezer forintos kutyák szaporítótól vannak..és általában betegek is:S

Vigyázni kell a diszpláziával ennél a fajtánál:)

2011. márc. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az első németjuhászom kan volt, Rex volt a neve (nem a sorozat miatt, előbb lett Rex, mint volt a sorozat). 5 éves volt, amikor meghalt a gazdája, s a házzal együtt megörököltük őt is. Nagyon béketűrő volt, sőt más kutyákkal szemben egy kicsit félénk is. Amikor elpusztult, vettünk egy németjuhász kislányt, a Doris nevet adtuk neki. Iszonyat nagy önbizalma van, elég harcias, persze nem velünk szemben, hanem más kutyákkal. Hosszúszőrű gyönyörűség, s a kerítésen keresztül állandóan benyúlkáltak megsimogatni az emberek, amikor kölyök volt. Így nagyon emberszerető lett. A területét csak a kutyáktól és macskáktól óvja. Szerintem nem mérvadó a kutya neme abban, hogy milyen természetű eb válik belőle.
2011. márc. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tényleg attól függ mi a célod vele.Házőrzőnek a szukák szerintem nem igen jók.Nekem van szuka és kan is , bár a szuka még csak 9 hetes.A kannal megszenvedtem rendesen , meg még most sem egyszerű vele néha.
2011. márc. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nagy általánosságban a szukák kezelhetőbbek.Persze, kivételek mindig vannak.
2011. márc. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem 8 hónapos kan németjuhászom van, komolyan mondom néha a hajamat tépem. Az hagyján, hogyha idegen odaáll a kapu elé, akkor nem ugat, de még csak fel sem kel, hogy odamenjen esetleg. A szórólapost is csak megnézi közelről.

Viszont kutyákat elég mérgesen támadja kerítésen belül, viszont kutyasuliba egyáltalán nem szemétkedik, sőt. Hihetetlenül béketűrő más kutyákkal, játszik velük, stb.


Volt egy németjuhász-stafford keverék szukám, na ő kemény kutyu volt, még a járdán sem mertek elmenni, nem hogy becsöngetni (amúgy is kint csüngött a kerítésen). Pedig ő utcáról lett behozva és iszonyat félős kutya volt.


Szóval ez vérmérséklettől is függ. Remélem az én kanom is megemberesedik és őrizni fogja a házat rendesen, mire eléri a másfél éves kort.

2011. márc. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!!! Ismerőstől lesz a kutyus ezért biztosan tudom milyen vérvonalból van.

És igazából házikedvenc lenne, meg ha nincs otthon senki azért védje a házat, de ne legyen vadállat. már csak valami jó név kellene neki.

2011. márc. 18. 12:35
 9/11 anonim ***** válasza:

Milyen névre gondoltál?:)

milyen stílusban?:)

Keményebb névre..vagy aranyos kutyuli-mutyulis névre?:D

2011. márc. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igazából mindkettőn gondolkodom! mert néztem Googlén neveket, de semmi jó oldalt nem dob ki, meg azon sok hülye név van. igazából egy olyan oldalt keresek, ahol véletlenszerűen kidob egy nevet..A régi kutyusom így kapta a nevét, de már nem tudom melyik oldal volt:(
2011. márc. 18. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!