Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem a kutyámat, szerinte...

Nem értem a kutyámat, szerintem szivat?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos németjuhim, elég érdekes egy állat.. :D Imádom, meg minden, de komolyan nem értem, miért van ez (komolyan néha úgy érzem, flegma mint a franc)?

Ember centrikus, imádja ha simizik, mindenkivel jóban van, de viszont van, hogy csak úgy hirtelen felindulásból rákap valakinek a kezére (főleg ha azon kesztyű van) és harapja, húzza-vonja. Járunk kutyasuliba, tökéletes az engedelmességije, klikkerrel is kifejezetten jól tanul, viszont csibészelésnél legtöbbször "alszik". Fel tudják kelteni az érdeklődés, de csak kis időre, ha rongyozik, akkor elkapja, bár kell egy kis stuffolás neki, meg is fogja, de akkor nem engedi, viszont ha elengedi, akkor tojik rá. Az oktatóim próbálkoznak vele. Zsinóros labdával tréningeljük a suliba, ahhoz sem mindig van kedve, viszont otthon meg ugrik rá azonnal, szaggatja, és rongyozik is mint állat.

Ha otthon van, és kutya sétál el a ház előtt, őrjöng mint állat, ha suliba vagyunk, akkor játszik velük, barátkozik, viszont ha kikezdenek vele, akkor ő is felhúzza magát.

Embert egyáltalán nem ugat, ha idegen áll a ház előtt, fel sem kel, meg sem mukkan. Viszont az utcán ha sétálunk és olyan embert lát aki nem tetszik neki, akkor megáll előtte 1 méterre, felborzolja a szőrét és elkezd morogni, meg erősen ugatni rá. Elhívni nem lehet, csak elhúzni onnan, akkor abba hagyja.

EGyébként egy végtelen játékos, rombológép...


Vélemény.. mi lesz ebből a kutyából? :D:D

Az oktatóim szerint bitang állatot lehetne belőle csinálni, mert olyannak látják, de én nem hiszem el erről a halál nyugodt kutyáról. :)


Egyébként lövésbiztos, és iszonyat jó nyomkövető, már első alkalommal rátalált az eldugott tárgyra...


2011. márc. 18. 13:51
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Jah.. és megvédeni megvéd. Mert múltkor játszottunk párommal, lökdösött és ő azonnal ugrott rá, hogy hagyja abba, igaz, hogy először sikerült belém kapnia. :)
2011. márc. 18. 13:57
 2/13 anonim ***** válasza:
Nincs vele semmi gond.
2011. márc. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mikor elkezdtem olvasni, biztos voltam benne, már az elején, hogy lövésbiztos, és hogy jó nyomkövető. A helyzet az, hogy mindegyik kutyának van egy egyénisége, és nem mindegyik rajong az őrző-védő feladatokért. Megcsinálni megcsinálják, de inkább a nyomkövetés áll a szívükhöz közelebb. Ez olyan mint hogy valaki humán, vagy reál beállítottságú.

Viszont szerintem abszolút nem kell aggódnod miatta, mert még csak 8 hónapos, játékos, és lehet, hogy most éli a tinédzserkorát, ami ezekkel a hangulatváltozásokkal jár. Ha pedig a kutyasuliban azt mondják, hogy nagyon jó kutyát lehet belőle csinálni, akkor azt nem viccből mondják.

Nem baj, ha nyugodt a kutya. Inkább az a jó. Hallgat rád, fogékony, és jó az engedelmességije. Akkor semmi gond. Egy jó őrző-védő nem pszichopata vérengző szörnyeteg, hanem nyugodt, és csak akkor támad, ha parancsot kap. Lehet, hogy még érnie kell a csibészeléshez, de ha kitartóan viszed suliba, akkor hidd el, rá fog kapni, és meg fogja tanulni. Német-juhász, a vérében van :)

2011. márc. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nyugi, nincs két egyforma kutyus, a tied ilyen :) járjatok továbbra is a kutyasuliba és akkor nem lesz baj vele.
2011. márc. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A kesztyűt az én kutyám is imádja...idén ár 3 kellett vennem :)
2011. márc. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos hogy beválik öv-nél.Láttam már öregebb németjuhászt (3 év körüli volt ha jól emlékszem) szerintem ha agyonverte volna a segéd akkor talán odacsípett volna neki , de egyébként meg nem érdekelte az egész.

A tied viszont még fiatal , így lehet javítani a zsákmányösztönén míg be nem nő a feje lágya, 1-1,5 éves kora körül kiderül mennyire válik be öv-n.

2011. márc. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! Kitartóan járunk suliba, a hétvége mind a két napján ott vagyunk. :) De azért adtatok most egy pluszt ti is, hogy így látjátok. :)
2011. márc. 18. 18:53
 8/13 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Amikor kicsi volt (3 hónapos) a szomszéd kutyája megtámadta őt (nem bántotta, csak megkergette és iszonyatosan megijedt tőle), azóta a szomszéd kutyájára nagyon acsarkodik.

Mivel bevett szokás, hogyha a kutyát nem érdekli a csibész, vagy túlságosan jóban van minden vadidegennel, akkor beletépnek a kuty bőrébe (persze csak felnőtt korában és ha úgy látják a kutyán, hogy nem okoznak vele maradandó pszichés károsodást), aki ezáltal haragudni fog az illetőre és mindenki másra, aki ugyanúgy közeledik felé.

Szal gondolom én, ha esetleg később sem érdekli a dolog, és ugyanezt vele is megcsinálják, akkor ő is acsarkodni fog és támadni (mint ahogy azzal a kutyával is teszi, amelyik bántotta őt kicsinek).


Mondjuk ez valóban két élű fegyver, mert egy rosszul felmért kutya és örökké félelmet kelthetnek benne.

Mondjuk a mi sulink elég humánus iskola, tehát nem az erőszak működik benne, hanem mindig jutifali, játék, stb. :) Szeretek oda járni, és tényleg segítőkészek az oktatót, csak azért én érzem kellemetlenül magam, hogyha állandóan a nyakukon vagyok a kutyámmal..

2011. márc. 19. 00:25
 9/13 anonim ***** válasza:

"Jah.. és megvédeni megvéd. Mert múltkor játszottunk párommal, lökdösött és ő azonnal ugrott rá, hogy hagyja abba, igaz, hogy először sikerült belém kapnia. :)"

a rossz hír, hogy nem csak te nemérted a kutyádat de a kutyád sem ért téged! ebből még lehetnek komoly gondok!-attól még, hogy külöböző feladatokat oldotok meg a kutyaiskolában nem lesz kiegyensúlyozott a viszonyotok...

Ö-V képzésnél nem csak a kutya hanem a gazdi tulajdonságait is kellene vizsgálni, mindkettejüknek alkalmassá kell válni a megbízható közös munkára

ebben az esetben ez nem áll fenn-egy kutya még játékból sem csipkedheti a gazdáját-ez egy túlzott domináns agresszív viselkedés-ha nincs kezelve kiszámíthatattlan, komolyabb harapásokhoz vezethet!!!

megbízható alapengedelmesség nélkül nem is vinnék kutyát ö-v-re(és nem is engednék a kiképzők helyében-mert ez így csak pénzlehúzás, a kutyádból így könnyen lehet egy frusztrált, harapós eb)

2011. márc. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A kutyád tökéletesen felismeri, melyik helyzetben, mit lehet tennie. Otthon ,írod, az elhaladó kutyákra támad. Megteheti, mert megengedtétek. Az iskolán nyilván nem támad, mert ott ezt nem teheti meg.Ha kan, most van a legrosszabb korban. Ilyenkor kezdenek a hormonok dolgozni benne. 1-2 hónap ,és átmegy rajta. Csinálsz olyant, mint a horgászbot és a végére a rongyot. Ezzel játszol vele. A földön kell húzni eleinte.. Gyorsan kell mozgatni és két-három sikertelen vadászás után hagyni kell, hogy elkapja .Eleinte rövid ideig csináld vele. Ha látod, hogy kedvvel csinálja, akkor az legyen a befejezés, hogy nem tudja elkapni.
2011. márc. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!