Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudok kiskutyát szerezni?

Heg.kiki kérdése:

Honnan tudok kiskutyát szerezni?

Figyelt kérdés
Na jó. Én sem vagyok olyan hülye. Tudom hogy elmehetnék tenyészhez de nem olyan egyszerű. Mutteromnak a szülinapjára akart venni egy bolognese kiskutyát. De nem talaált. Én meg meg akarom neki venni. Minnél olcsóbban!! Hol lehet?
2011. márc. 18. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
menhelyeken nézz körbe
2011. márc. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A kutyát megvenni kerül a legkevesebbe. A tartása élete során sokszorosa egy tenyésztőtől vett kutya árának, arról nem is beszélve, ha beteg lesz, az állatorvosi számla akár 100 ezer forint fölé is rúghat rosszabb esetben.

Kutyát ajándékba nem adunk, ez alap szabály. Mindig a gazdának kell kiválasztania.

2011. márc. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hiába veszel olcsón egy kutyát szaporítótól, ha utána nem győzitek orvoshoz hordani, vagy a tápokat váltani, ha allergiás. A sok agyonszaporított kutya beteges lehet. Ha fajtatiszta kutya kell, jó helyről vegyetek, ahol garantálják a minőségét.

Keress vissza a múltkor volt egy ilyen kérdés, csak yorkival, vett is olcsó yorkit, csak most tacskókeverék lett belőle.

2011. márc. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xnorkax ***** válasza:

Persze, egyszerű lenne a tenyésztőhöz elmenni, de gondolom az hirtelen túl drágának tűnik. Szaporítótól nem ajánlom, hogy vegyél, mert könnyen lehet, hogy beteg a kutyus.

Szerintem az lenne a legjobb, ha elmennél anyukáddal egy menhelyre és kiválasztanátok egy nektek megfelelő kutyát. Mert ha nem tenyésztőtől, akkor menhelyről válasszatok kutyát.

Ja és kutyát nem ajándékozunk, anélkül, hogy tudnánk mi a megfelelő fajta számunkra és egyáltalán kell-e az ajándékozottnak.

2011. márc. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Igaz, hogy nem kölykök már annyira, és nem is fajtatiszták, de mindenképpen jobban jársz velük, mint egy mostmég cuki de később beteges, instabil szaporított kutyával, ugyanis ezeket a kutyákat már ismerik a befogadóik, és nem rád sózni akarják őket mindenáron, hanem megfelelő gazdit találni nekik.


Egyébként ismerek több puli keverék kutyát is, akit havanesenek meg bolognesenek meg uszkárnak vettek kiskorában. Minél fiatalabban adják el, annál kevésbé látszik rajta, hogy nem az, aminek veszed.

2011. márc. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!