Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sikeres behívás, szép sétálás....

Sikeres behívás, szép sétálás. Hogyan tanítsam meg erre?

Figyelt kérdés

E két dolog megtanításával adódott némi problémánk. Ha sétálunk szeret "kicsit" húzni, és én jobban kifáradok a séta végére. Szeretném, hogy szépen nyugodtan, laza pórázzal sétáljon mellettem. Akárkit, akármit is lát meg.

A másik, ami talán még jobban megfogott, hogy olykor mikor elengedem szelektív hallása van. Szóval hogyan érjem el, hogy bármilyen körülmények között első szóra odajöjjön? Jutalomfalat van nálunk, de ez sem elég hasznos, ha talál mondjuk valami érdekes illatot.

Ha otthon az udvaron gyakorolunk, akkor elsőre odajön meg minden, de kint. Ami a lényeg, azt tudja hol a helye, ki a főnök és rendesen szocializált kutya.

Köszi a segítséget!


2011. márc. 18. 18:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
Ez engem is érdekel... :)
2011. márc. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Akkor elég lett volna tenned egy pipát lentre, de most már mindegy.

" Szeretnél értesülni róla, ha erre a kérdésre új válasz érkezik?

(Ha igen, jelöld be a négyzetet a szöveg előtt, és e-mail címedre levelet küldünk róla!..."

2011. márc. 18. 19:01
 3/13 IGCM ***** válasza:
100%

Ha húz akkor egyből indúl el vele az ellenkező irányba!!Addig fordúlj így meg vele amíg abba nem hagyja a húzást.Ha megint húz akkor ismét hátraarc.Kitartás kell hozzá de durván 2 hét és rendesen fog pórázon menni.Behívás ha nemjön a kutya első szóra illetve amint elkezded hívni a kutyát kezdj el futni tőle elfele és folyamatosan hívd,ha odaért akkor jutalomfalat.

Nem tudom mennyi idős ez egy nagyon jó modszer.1 éves kutyánál ha nem behívható ezzel a módszerrel(persze nem kell mindig elkezdeni futni másik irányba mint ahol a kutya van,csak amíg nem szökken első szóra :)) akkor egy 10 méteres pórázt érdemes rárakni 3 hívni ha nemjön akkor odamenni a póráznál fogva és leszidni,nem megverni vagy hasonlók!!Elég a szidás. De a futkosós módszer álltalában tökéletsen beválik :)

2011. márc. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Ninna ♥ ***** válasza:
100%

Az előző válaszoló tök jól leírta a pórázszabályt is, de még hozzátenném ahhoz, hogy mindig arra menj, amerre te akarsz menni. Legyen egy konkrét célotok, ne csak céltalanul gyakorolgassatok, mert az sosem fog menni. Pl. akarj elmenni vele a kutyafuttatóba, és menj is el addig, de addig alkalmazd az előbb leírt szabályt a pórázon sétáltatásnál (ellenkező irányba fordulsz a húzásának, mindig 180°-ban)


A behívást is először úgy próbáld meg, ahogyan az előző válaszoló leírta, először viszont az elengedés előtt én is a 10m-es pórázra gondoltam, viszont ha egyáltalán nem reagál a futásodra, akkor nyugodtan ráléphetsz a pórázra, hogy ne szaladjon el, de ne rántsd vissza, csak csalogasd jutalomfalattal, kedves hangon. A behívás mindig kedves, kellemes hangnemű, sosem durva, de mégis határozott, következetes. Nem kell minden 2 percben behívni a kutyát, elveszted a hitelességedet. Csak akkor hívd be, amikor már messze ment tőled, illetve valamiért nagyon kell behívod őt. Séta közben többször hívd be, és ne csak akkor, amikor ráteszed a pórázt, mert könnyen összekötheti azzal, hogy behívás--->póráz, és így nem fogja megcsinálni. Ha nem megy a dolog, akkor rásegíthetsz azzal, hogy elbújsz pl. egy fa mögé, és úgy hívod őt a nevén. Ha megtalált, jutalomfalat, és egy nagy játék.

2011. márc. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%

Márpedig ez tekintélyprobléma. Ha tudná hol a helye nem bírálná felül a döntéseidet.


Van rendes tiltószavas? Le tudod morogni akár a szó szoros értelmében? Ki tudod fejezni a nem tetszésedet úgy, hogy megértse, hogy tényleg kihúzta a gyufát? (Nem verésre gondolok, hanem testbeszédre, hangokra)


Mert ha ez meg van, akkor annyit kellene csinálni, hogy egy kedves hívás, utána ha nem jön, akkor egy durva ráüvöltés, tiltószó, erre normális esetben blokkol a kutya és olyankor mikor megálltt, akkor megint guggolás, kedves manóhangú hívás.


Ezzel azt fejezed ki, hogy ezt elcseszted, de tessék egy lehetőség, javíthatsz. Ha erre sem jön vissza, akkor 1. nem jó a tiltószavad 2. nem vagy hiteles számára, és tudja, hogy csak bohósckodsz, neki megéri bevállalni a szaglászást.

2011. márc. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 IGCM ***** válasza:
100%

Tiktoszó!!Persze!!Egy éves kór fellett kedves előző válaszoló!!!Tudod ha egy kölyök nem megy oda az nem azt jelenti,hogy nem tisztel hanem esetleg még nem tudja mit és hogyan!!!Nem kéne agresszív viselkedésre buzdítani másokat!!Már az 50 évvel ezelőtti kutyakönyvek is azt írják,hogy a kutyával nem szaabd üvőlteni!!

...komolyan hol élsz te....ha önbizalom problémáid vanank ne a kutyán vezezsd le és legalább ne adj hülye tanácsoakt másnak..

2011. márc. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Ninna ♥ ***** válasza:
70%
Nekem tiltószót beállítanom csak 8 hónapos kora körül sikerült fixre beállítanom, pedig van tapasztalatom a kutyák nevelésében, korábban nem is lehet. A "nem" tiltószóra a kutyám ma már rögtön reagál, otthagyja azt (legyen az szemét, kaja, ember, tüzelő szuka, akármi) amiről letiltottam, de ez csak 8 hónapos kora után kezdett el jól menni, ha jól emlékszem pontosan. Még ma is vannak olyan pillanatok, amikor kicsit erélyesebben mondom a tiltószót, mert próbálkozna, de nem hagyom. Még csak 1,5 éves, ez természetes dolog, majd benő a feje lágya, de addig is még gyakoroljuk, és nem hagyom rá a dolgot. Szerintem a kérdező kutyája kölyök, és ha még a sétálással, behívással is gond van, akkor hogy lenne tiltószó is? Gondolkozzunk már, mielőtt tanácsolunk valamit, vagy számon kérünk valamit olyan emberen, aki nyilván el van keseredve a problémája miatt, és tőlünk kért segítséget.
2011. márc. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

keress fel egy szakembert!

a kutya gazda viszony rendezése kulcsfontosságú ebben az esetben!

ha nem tud a kutya vezetőként tekinteni rád akkor ő gondolja azt magáról, hogy ő vezet téged és így nem is fog hallgatni rád és mindig vonszolni fog maga után a pórázon...

2011. márc. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én seholsem láttam olyat, hogy kölyök lenne a kutya. De persze, ha kölyök, akkor még nem kell tiltószavazni, akkor a motivációt kell erősíteni.


Guggolva, mikiegér hangon, tapsolva, távolodva, kedvesen hívni, Ezt amúgy kevesen tudják megcsinálni, pedig nem nagy dolog, csak sokan nem mernek gagyogni nyilvánosan. Legyél érdekesebb a kutyának, mint az illat, ez a cél.


És egyébként nagyon is ebben a században élek, én is tükörsuliban tanultam ezt a technikát, és nálam működik. Azért egy csattanós "Héé"-vel még csak nem zúzod össze a kutya lelkét, vagy már itt tartunk? Kíváncsi lennék az én kutyámat hogyan kezelnétek így :)

2011. márc. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Bocsi, az valóban lemaradt. Még egy kis elevenke, szeleburdi kölyökről van szó :) most tanulunk mindent. Ülni és feküdni már nagyon szépen tudunk. Úgy néz ki már eljutott a tudatáig, hogy a kis tüske fogacskái bizony elég hegyesek, élesek. Most a behívást tanulgatnánk, tanulgatjuk, na meg, hogy hogyan is kéne sétálni.

Köszi!

2011. márc. 19. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!