Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?

Mit csináljak a kutyámmal?

Figyelt kérdés
3 hónapos golden retriever kiskutyám nem tűri a pórázon való sétáltatást. Ráteszem a pórázt elindulunk és egyszer csak (pár lépés után) leül vagy lefekszik, várunk egy picit, elindul és megint. És ez addig megy míg hazafelé nem vesszük az utunkat. Onnantól kezdve csak rohan hazafelé.
2011. márc. 18. 19:29
1 2
 1/16 Ninna ♥ ***** válasza:
100%
Jutalomfalattal próbáld őt magad felé csalogatni, az tuti segíteni fog, a goldenek alapból nagyon szeretik a hasukat :) Amikor pórázon sétáltok, akkor mindig legyen közben jutalomfalat, idővel megkedveli.
2011. márc. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 xnorkax ***** válasza:
67%
Még kölyök, legyél vele türelmes. Ha leül vagy lefekszik guggolj le és hívogasd magadhoz, ha odamegy dícsérd meg, adj neki jutalomfalatot. :)
2011. márc. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
szegénykém még a nevére sem nagyon hallgat :) köszi a válaszokat, ki fogom próbálni a tanácsaitokat :)
2011. márc. 18. 19:33
 4/16 IGCM ***** válasza:
Rakd otthon rá a pórázt és addig hagyd rajta amíg már önfeledten játszik vele...
2011. márc. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
itthon semmi probléma a pórázzal, tűri, közben játszik, de ha ki kell menni az utcára, nah ott megáll a tudomány :)
2011. márc. 18. 19:36
 6/16 anonim ***** válasza:
67%
Eleinte az én kutyáim sem tűrték meg a pórázt. Na de a nyakörvet sem:D A kisméretű kutyám hozzászokott 1 hét alatt, a nagyobb az még mindig kölyök, nála nehezebb volt, első héten póráz nélkül jött mögöttem, nyakörvet 1 hétig le akarta "vakarni" magáról, 2 hét elteltével már hozzászokott és normálisan sétál mellettem:)) Türelem:)
2011. márc. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
lehet megpróbálom póráz nélkül is, hátha úgy jön :) felugrálásra, és a boka harapdálásra tudtok valami ötletet mondani?
2011. márc. 18. 19:41
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

Azt gondolom, hogy nem a póráz a probléma, hanem nem szereti a nem ismerős helyeket, vagy fél ettől, esetleg a zajoktól.

Egy ideig ne menj vele hosszú sétára, és rövid pórázon tartsd meg magad mellett.

Hetenként legyen több a séta, közben jutalmazás, és beszélj hozzá.

2011. márc. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
köszönöm, ezt is megpróbáljuk :)
2011. márc. 18. 19:43
 10/16 anonim ***** válasza:
Harapdálásról leszoktattam mindkét kutyit úgy hogy egy erélyesebb nem-et mondtam eltelt 1 hét, és nem harapott egyik sem:D felugrálásnál szintén ez jött be nálam:D
2011. márc. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!