Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hónapos kortól lehet...

Hány hónapos kortól lehet pároztatni a yorkikat?

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 19:44
1 2
 1/14 IGCM ***** válasza:
100%
Yorkikat szigorúan tilos pároztatni.
2011. márc. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 xnorkax ***** válasza:
87%

Miket kapsz te majd ezért a kérdésért... :D

Ha nem vagy tenyésztő, nem értesz hozzá, semmilyen hónapos kortól! Ivartalanítsd inkább!

2011. márc. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Hónapos?????

2 éves koruk után.

2011. márc. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Ivartalaníttasd, ne pedig szaporíts felelőtlenül csak mert "olyan cukik"!

Az anyakutyának sem jó, ha kölykei vannak és így is épp elég ideggyenge félresikerült yorki van már.

2011. márc. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
10000 hónaposan , annál hamarabb nem lehet!
2011. márc. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Ninna ♥ ***** válasza:
100%
A kérdésre válaszolva, 2 éves kora után mindenképpen. De hozzáteszem, csak törzskönyves, tenyészszemlés, egészséges, örökletes betegségekre szűrt, kiállítási eredményekkel rendelkező kutyát fedeztetünk, elletünk, különben soha nem szabad őket elletni! A kutyának a párzás nem élvezet, sőt kifejezetten fájdalmas, és tévhit az, hogy életükben egyszer pároztatni kell őket, ez hülyeség. Ha nem tervezed azt, hogy komolyabban tenyésztesz, akkor a legjobb lenne a kutyust ivartalanítani.
2011. márc. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

nem akarlak lehordani ahogy itt néha megtörténik de én tenyésztő vagyok (Tk-s genetikailag szűrt, kiállításos kutyáim vannak)most van nálunk a 3. alom (ennek a szukának az első alma) és minden alom után megesküszöm, hogy én még egyszer ezt végig nem csinálom, hidd el nem cukki meg édes meg minden...véres, nyálkás és veszélyes... mielőtt az első almom vállaltam 2 évig jártam más tenyésztőkhöz megnézni, hogy mit kell csinálni, mikor kell beadni az oxitocint és a calcimust hogyan, hogy kell kiszedni a beszorult kölyköt, hogyan kell újraéleszteni, elvágni a köldökzsinórt stb még csak 3 naposak a kicsik de már láncdohányos vagyok, nem aludtam 3 napja minden neszre felébredek, ma kicsit ment a kölykök hasa rohantam probiotikumot venni...ellenségemnek se kívánom ezt az időszakot...

egyébként asszem kistestűt 15 hónapos kortól lehet fedeztetni de szerintem 2 éves kor alatt egy kutya se tudja úgy végigcsinálni, hogy ne szívná le minden erejét... én is nyomom a táplálék kiegészítőt és a calcimust a kutyába de így is hulla fáradt szegény...

2011. márc. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
juj, mi van veletek???? :) Csak azért kérdeztem mert van egy 4 hónapos kisfiúm és mindenki az utcán azt kérdezi hogy nem akarom-e pároztatni az ő csajszijával. Nem akarok 1000 kisbébit!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D De azért jót nevettem. :D :D
2011. márc. 18. 20:24
 9/14 IGCM ***** válasza:
100%
Hát még akkor milyen jót fogsz nevetni ha szaporítotól vetted a kutyádat és viszed pároztatni majd mikor épp a szukán van fogja magát megáll a szíve és borúl le róla holtan mert túltenyésztett szegény és nem bír ekkora izgalmat ,stresszt...hahaha...ez is vicces úgye? ...:(
2011. márc. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
15 hónapos kor alatt a kanod se fedezhet (eltörhet a péniszcsontja ami még nem keményedett meg rendesen)egy életre megnyomorodhat...ha nincsenek genetikai szűrése Tk-ja és tenyészszemléje akkor viszont soha nem is fedezhet.. legalább neked legyen eszed ha a szuka tulajdonosoknak nincs
2011. márc. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!