Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mi legyen a kutyaimmal?

Most mi legyen a kutyaimmal?

Figyelt kérdés
Van 2 kutyam 1 három éves lány tacsim (ot 2008 találtuk és haza vittuk ot)és egy kb 1.5 éves beagle lány keverékem (ot 2010 augusztasában hoztuk a menhelyrol) és hát amikor elhoztuk ot akkor vissza huzodott de azért igen aktív kutya volt most nagyon az ,a tacsi inkabb fekszik vagy haggya hogy cirogassam a beagle keverek nem igen es mostanában a féltékenyek egymásra pedig egyforman banok veluk csak más modszerrel .Pl amikor a tacsi a lembe ul simogatom és oda jon a keverék akkor a tacsi morog vicsorit és mingyart elkezdodik a verekedés persze nem hagyom mert a tacsim a felemelem es nem tudnak verekedni. am kinti kutyak es egy ketrecbe laknak es egy kutyaolban is de akkor nincs veluk gond. De sigítsetek mit kezdjek veluk vagy mit csináljak??
2011. márc. 18. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Kérlekszépen Döntsd el hogy ékezettel vagy anélkül írsz mert ez így nagyon zavaros...


Ez oolyan össze-vissza van hogy nemtook rá válaszolni sajnálom... :(

2011. márc. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is feltekenyek a kutyaim.Nem tudsz veluk mit kezdeni.Hiaba vered meg oket akkor se ertik, hogy miert kaptak a verest.En rajuk szoktam szolni es leulok es varom, hogy odajojjenek.Oda jonnek nyalizni olyankor nincs semmi gond de miutan megsimizem mind a kettot egyszerre utana felallok kezdik elorol..Az egyik hatul van a kertben a masik elol az udvarban. Így nincs verekedes. De telen meg mindig osszebujtak nem volt gond mindig nyaron csinaljak ezt.
2011. márc. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Van 2 kutyám 1 három éves lány tacsim (őt 2008 találtuk és haza vittük őt)és egy kb 1.5 éves beagle lány keverékem (őt 2010 augusztasában hoztuk a menhelyről) és hát amikor elhoztuk őt akkor vissza húzodott de azért igen aktív kutya volt most nagyon az ,a tacsi inkább fekszik vagy haggya hogy cirogassam a beagle keverek nem igen és mostanában a féltékenyek egymásra pedig egyformán bánok velük csak más módszerrel .Pl amikor a tacsi az ölembe ül simogatom és oda jön a keverék akkor a tacsi morog vicsorit és mindjárt elkezdődik a verekedés persze nem hagyom mert a tacsim fel emelem és nem tudnak verekedni. am kinti kutyák és egy ketrecbe laknak és egy kutya ólban is de akkor nincs velük gond. De segítsetek mit kezdjek velük vagy mit csináljak??


Így is zavaros kicsit de érthető! :D

2011. márc. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Falkavezérség átvétele!

Jan Fennel: Hallgassunk a kutyánkra című könyvet mindenképpen tudnám ajánlani, nagyon tanulságos lesz. Egy jól működő falkában a rangsorban a vezér alatt levő tagok nem féltékenykedhetnek egymásra.

2011. márc. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Meg ne verd! Az előző is csak erősítette ezzel bennük az érzést...

A tacsi lehet a "góré", és védi a területét, azaz téged, ha épp az öledben van, azt akarja, hogy maximálisan rá koncentrálj. Ha ott a két kutya veled, egyik se legyen az öledbe, vagy mindkettő. :) Egyszerre játssz a kettővel, hagy erősödjön a "csapatszellemük". Ha egyik rámorog a másikra, szólj rá, hogy nem, ha aztán is csinálja, hagyd ott őket.

2011. márc. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
en nem szoktam okket megverni mert sokan monta ugyse segit rajtuk amiota nalunk vannak nem vertem soha oket es hat azt a konyvet meg probalom megszerezni de amugy ha en hagynam oket h verekedjenekk akkor keszithetem a kotszereket
2011. márc. 18. 21:23
 7/9 A kérdező kommentje:
egyszerre szoktam veluk jatszani egyinek a labdat dolbalom es tacsit meg dajkalom es ahogy hozza labdat nekkem arra nagyon ideges lesz de eleg ha sikitok vagy hsonlo a tacsi azonnal ugat es otterem mellettem
2011. márc. 18. 21:30
 8/9 IGCM ***** válasza:

Attól hogy a gazda a falkavezér még lehet összetűzés a lejebb álló tagok között!!Légyszi ne írkáljatok már ilyeneket ha nem vagytok teljesen tisztában a dologgal!!!


Előszöris ne simogazsd a tacsit ha bejön a beagle.Illetve amint elkezd vicsorogni pattanj fel mondd neki,hogy nem és csukd őt be valahova 5-10 percre.Miután lenyugodott engedd ki.

Amint elkezd morogni rakd le ez nagyon fontos.Mondj mellé tiltoszót és falkakizárás (510 perce külön csukni őt valahova).Miután kiengedted ne foglalkozz vele ne is szólj hozzá.Ha a keverék nem megy neki egyébként és nincs baj akkor elég a tacsival foglalkozni.

2011. márc. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
tiltoszot meg nem talaltam ki de szetszoktam oket csukni mert van ket ketrecunk de assze segit mert ahogy a tacsi vicsorit akkor a masil bekemenyit es a 2 ketrec egymas mellet van szval ugy ugatnak egymara de inkabb akkor majd a egyiket becsuom a garazsba es 5 percre
2011. márc. 18. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!