Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örüljek, hogy ennyire követ?

Örüljek, hogy ennyire követ?

Figyelt kérdés

Régebben séta alkalmával a kutyám szabadon futkosott, szaglálódott, bottal apportíroztattam stb.

Pár hete elkezdtem levinni neki labdát, azóta le sem lehet vakarni rólam.

Szinte csak közvetlen mellettem jön, a tekintete rajtam csüng, hogy vajon lesz-e labdázás vagy sem.


Arra gondoltam, talán ki lehetne használni ezt a labdaimádatot arra, hogy megtanuljuk a póráz nélküli láb mellett követést, mert ezt még nem tudja.

Igazából pórázzal sem.

Nem húz, de előttem megy nem mellettem.


Föl lehet ezt a labdamániát használni valahogy?


2011. márc. 18. 22:45
 1/10 IGCM ***** válasza:
100%

Persze,ha ennyire labdás akkor bármit taníthatsz és labdával jutalmazól ne mjutalomfalattal :D

Ez a lehető legjobb az ilyen kutyák királyak .

2011. márc. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ó, ez nagyon jó hír!

Örülök, hogy te válaszoltál, nagyon szeretem a tanácsaid.

2011. márc. 18. 22:52
 3/10 ssup válasza:
Szerintem járjatok kutyaiskolába, én is oda járok, és hihetetlen, hogy egyik alkalomról a másikra mennyit tudnak fejlődni a kutyák. Ha valaki tapasztalat nélkül próbálja nevelni a kutyáját, akkor bizony nagy hibákat követhet el, ezért ajánlom a kutyaiskolát. Persze hacsak nem vagy kutyakiképző :D
2011. márc. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 IGCM ***** válasza:

Köszi!:D


Igen a kutyaiskola jó ötlet :)

Én mindenkinek ajánlgatom de aki menni akar az úgyis menni fog aki meg nem az nemfog :D

2011. márc. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyok kiképző, a suli sajnos a város másik végén van, oda-vissza 4 buszjegy volna és sajnos nem engedhetjük meg magunknak, pedig élvezetes lenne :(


Viszont így is nagyon szép eredményt értünk el vele szerintem, folyton dicsérik milyen engedelmes, bár ez fontos is, mivel staffordról van szó.


Kipróbálom a labdás jutalmazós módszert.


(mellesleg IGCM te nap 24 órában a gyakorikerdeseken vagy??? szintén függő :DD)

2011. márc. 18. 23:48
 6/10 ssup válasza:
Én nagyon örülnék ha a kutyám labdás lenne. Az igaz, hogy egész nap van a szájában valami (labrador szokás), de jutalomfalatért bármit megtesz. De legalább lehet motiválni valamivel..
2011. márc. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ma gyakoroltunk, annnnnnyira büszke vagyok rá!!! :))))))
2011. márc. 19. 20:51
 8/10 ssup válasza:
Gratulálok :)
2011. márc. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 fekete amazon ***** válasza:

Szerencsés vagy, ha így tudod motiválni a labdával. A láb mellett haladást jól meg lehet tanítani, persze először pórázon, csak utána a szabadon követést. A labdát a nyakadba akaszthatod, vagy egyik kezeddel mellmagasságban tartod, hogy a kutya felnézzen, a másik kezeddel meg a pórázt kezeled. Gyönyörű lesz, ha már majd labda nélkül is így megy melletted.

Azért vigyázz a labdamániával, nehogy átessetek a ló túlsó oldalára. Ismerek labdaőrült kutyákat, amelyek csak a labdával hajlandók játszani, se másik kutyával, se emberrel. A labdájukért viszont "ölni tudnának". Egy vizslánál, mondjuk, ezt idézőjelben kell érteni, de egy stafinál...

2011. márc. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ó nem, szerencsére a mi lányunk rettentő barátságos, bár tény, hogy a labdáját nem adná oda senkinek, sőt, előszeretettel gyűjti be a többiekét is...

De azért ha jön egy játszópajtás akkor a labda azért csak a második helyre szorul :)

2011. márc. 21. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!