Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nyüszít a kutyám és...

Miért nyüszít a kutyám és cipelgeti magával a dolgait?

Figyelt kérdés
8 éves pitbullom van. 2 hete furán viselkedik és 1 hete elkezdett nyüszíteni. Mikor kint hideg van akkor bent van, mert ugye rövidszőrű, meg stb... És csak akkor nem nyüszít, mikor bentvan,-de még ekkoris látom a szemén hogy valami baja van. Kihívtuk az állatorvost, aki azt mondta parazitái vannak vagy mi (mert egyébként elég durván rágja a farka végét, már szinte csontig...) és hogy bevan gyulladva a bőre, ettől érzi magát rosszul és ezért nyüszít. 3 injekciót adott be neki, másnapra nemis volt semmi baja, jókedve volt. De harmadnap ismét elkezdett nyüszíteni, és állandóan mindenhová cipeli magával a pokrócát, amin fekszik. Mikor beengedném a házba akkoris be akarja hozni a pokrócát, eddig soha nemcsinált ilyet! Találkozott már valaki hasonló esettel? Aggódom érte ...
2011. márc. 19. 00:11
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Szia! Nekem sztafi mixem van, neki is sebes a farka vége és állandóan rágja. Ez azért van, mert -az állatorvos elmondása szerint- keringési zavara van, ami egy alkati dolog, sose fog elmúlni és nagyon viszkető dolog. A sok farokcsóválástól jött elő, mert mindenhova odakoccantja közben. A legjobb eredmény, ha nem fog kivérezni többet, ha pedig romlik, akkor vágni kellesz.

Egyik másik kutyámmal éltem át hasonló helyzetet, ő egy kis játékától zakkant így meg egyszer 5 éves létére (kan), folyamatosan cipelte magával, nyüszögött neki, berakta az ágyamba a paplanba, hordott neki még kaját is! Én ezt egyszerűen megoldottam, a játék "véletlen" direkt eltűnt 2 hét után, kereste egy jó pár napig, de végül beletörődött (de ő egészséges volt eközben).

Később még egyszer előtört neki egy pár hónapra rá, de az már nem volt játékhoz kötve, csak úgy elkezdett nyár előtt kaját gyűjtögetni, de elmúlt.

Ha tényleg a betegség az oka, akkor ha meggyógyul nem lesz ilyen. Ha mégis, akkor más oka van a paplan-dolognak, azt az okot kell megtalálnod. De ha nem akarjuk túlbonyolizálni, valószínű csak a betegség miatt nem találja a helyét. Nyugtatgasd, azzal nagyon sokat segíthetsz neki. Érezze, hogy vele vagy, törődsz vele.

Bocsi a sok rizsáért, remélem segít valamit! Gyógyulást a kutyudnak!

2011. márc. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A bűzmirigyét nem nézte a doki? Olyat még nem hallottam,ha bármi parazita van kutyán,egyszeri injekciótól elmúlik.Ezeket általában hosszabb kezelésekkel lehet elmúlasztani.Javaslok egy frontline spot-ont is,dokitól függetlenül.Vagy advocate spot-on,rövidebb a hatóideje,de több mindenre jó,bolha,kullancs,atka,még egyes féregre is.
2011. márc. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy álterhes? Mikor tüzelt? Szuka egyáltalán?


Szerintem vidd el egy rendes orvosi rendelőbe, ahol rendesen meg tudják vizsgálni.

2011. márc. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen szuka de nem álterhes, eleinte énis gondoltam erre de nem. Amúgy a doki azt mondta 1 hét után újra kell neki injekciót adni. De én nemhiszem, hogy minden bajra az injekció a megoldás -.-
2011. márc. 19. 17:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az első vagyok! Attól, hogy te úgy gondolod, vagy az orvos azt mondja, nem biztos, hogy nem álvemhes a kutya. A barátnőm 8 éves kutyája folyamatosan álvemhes mióta ivarérett. Sokáig ő se tudta, mit miért csinál a kutya. Azután rájött. Egy bizonyos kor után, akárcsak az ember a kutya is hormon-változásokon megy keresztül. Attól függetlenül, hogy most beteg, saját tapasztalatom alapján valószínűnek tartom, hogy az.
2011. márc. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az még kimaradt, hogy valószínű azért hordja magával azt a paplant, mert keresi a helyét a fialáshoz. A barátnőm kutyája a levetett ruhákat hordta magával a számára biztonságos helyre. Amikor beengeded a házba hagyd neki, hogy hozza magával a paplanját, akármilyen koszos is. Egy próbát megér, hátha megtalálja a helyét. Foglalkozz vele sokat, érezze hogy mellette vagy! Simogasd, becézgesd, stb!!!
2011. márc. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 IGCM ***** válasza:

Szerintem tuti hogy álvemhes..a pokróc hordás egyértelm jel.

Ne csak az injekciókat várd,rakjál rá advantixot és féreghajtót is kaphat nyugodtan mégha nincs itt az ideje akkor is.

2011. márc. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ninna ♥ ***** válasza:

Szerintem meg menj el vele egy normális állatorvoshoz. Kapjon féregtelenítő pasztát, és otthon fürdesd meg valami oldattal, a Neostomosan tök jó lenne, ha bolhás, vagy ilyesmi (a farokrágás erre utalhat), akkor az megszűnik. Fürdesd meg ilyen oldattal, és tegyél rá valamilyen spot-ont, ahogy előttem is javasolták. A helyét folyton takarítsd ki, lehet, hogy visszatérő parazitái vannak. A dokival a bűzmirigyét is érdemes lenne megnézetni, mert lehet, hogy az okozza a bajt.

És a pokróchordás, ilyenek, abszolút az állvemhesség jelei. Honnan tudod, hogy nem állvemhes? Szerintem pedig valami két problémája van, mert az állvemhesség és a farokrágás rohadtul nem függ össze.

2011. márc. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!