Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy tenyésztő miért jár...

Egy tenyésztő miért jár folyton kiállításra?

Figyelt kérdés
A kutya korától függően,mondjuk hogy szokja a kiskutya,elviszi 2-3 kiállításra 1 éves kora elött,baby-kölyök osztályba.Utána még megbizonyosodik arról hogy tényleg szuper a kutya kb évente 3-4 szer.CAC-CACIB vegyesen.Ha győzni tud a kutya 4-3kiállításon akkor akár abba is lehet hagyni a kiállításra járkálást.Innentől kezdve már csak a tenyésztő hobbyjának tűnik,mert a kutya kész van.Miért kellene a jó tenyésztőnek minden hétvégén kiállításon lennie.Még a champion címekhez is átl 3-4 CAC-CACIB kell.Esetleg külföldön még meg lehet méretni,de a CACIB is van olyan komoly,külfüldi bírók és ellenfelek.Ha meg nem győz a kutya,2-3 kudarc után fel kéne adni,nem addig menni,míg nincs olyan ellenfél,vagy a bírónak épp jó kedve..
2011. márc. 19. 00:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%

Miért foglalkozol te más dolgaival? Nem mindegy mit csinál? Nem csak az lehet a tuti amit te mondasz. Lehet, hogy ez a hobbija, lehet hogy nem, miért nem a saját dolgaiddal törődsz?

Amúgy meg sehol sem hallottam még hogy a jó tenyésztő mindig kiállitáson van és nem jár mindegyik.

2011. márc. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én sem hallottam,míg rá nem találtam a gyakorikérdések.hu-ra.Itt minden 2. kérdésre az a válasz,hogy a jó tenyésztő fél életét kiállításokon tölti.Jó olvasást.
2011. márc. 19. 00:52
 3/19 anonim ***** válasza:
2 éve olvasok itt, nem nagyon vettem észre, vagy egyszerüen csak nem veszek mindent véresen komolyan amit itt irnak és nem érdekel ki mit gondol... :)
2011. márc. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Az én véleményem a témában kb amit leírtam.Itt nem írnak mást csak,hogy pár kiállításból nem lehet tudni milyen a kutya.Már miért ne lehetne.Aki ezt írja,nem volt még pl CACIBon.Nekem kicsit ijesztő is volt,olyan komoly nemzetközi kiállítás.Csak azt mondom,ha egy tenyésztő a "kelleténél"több kiállításra viszi a kutyáit,amúgy szíve joga,de ne legyen már ez az elvárás a JÓ tenyésztővel szemben.
2011. márc. 19. 01:14
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Látom Te csak a CAC-ot meg a CACIB-ot ismered. Van még egy jópárfajta cím is ezenkívűl: minél több, annál jobb. CAC, CACIB, HFGY, BOG, BIS, HDGY, KLGY, CHCAC, CHBOB. Illetve a bébitől egészen a felnőtt korosztályig vinni kell a kutyát ha komolyan gondolod a tenyészetet.. Mert ha a bébiben nyer az még nem elég.. De amúgy ez miért zavar téged annyira? :)
2011. márc. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Például az zavar,hogy az ilyen hozzáértők mint az utolsó,írnak a kevésbé hozzá értőknek.Először is,a baby és kölyök osztályt 1 evés kor alatt írtam,utána értelem szerűen az egyéb osztályokban viszik. A felsorolt címek,mert ezek címek nem kiállítások,többsége,CAC-kiállításon,és CACIB-kiállításon megszerezhetők.A derbi és klubkiállításokat kihagytam bocs,de a kérdés szempontjából nem lényeges.Csak kíváncsiságból kérdeztem amit kérdeztem,véleményekre vagyok kíváncsi a témában,akinek nem tetszik,nem válaszol,ez egy ilyen oldal...
2011. márc. 19. 10:08
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha véleményekre vagy kíváncsi miért nem fogadod el mindet? De tulajdonképpen amúgy, mivel gondolom nem vagy tenyésztő miért zavar az Téged ha egy kutyának van 50 fajta címe? Minél több címe van annál értékesebb. Nem mindegy hogy 3 CACIB-ja van vagy 12. Mert minden bíró másképp bírál.. Relatív a szép kutya. Lehet tegnap nyert ma már egy másik bírónál nem.. Ennyire egyszerű...
2011. márc. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hogy miért zavar,mert belegondoltam,tényleg zavar.Nem a tenyésztők kiállítási szokásai,hanem ami a vélemény a dologról itt az oldalon.Rengeteg kis tenyésztő palánta írogat ide infóért,hogyan kell csinálni.Az én véleményem,ha ezeket mind elijesztgetik hogy ilyen drága,olyan sok utazás,kiállítás,ha lehet import kutyával kezdjen tenyészteni...stb.A feléből tuti szaporító lesz,a kevésbé nívós tenyésztő helyett.
2011. márc. 19. 10:20
 9/19 anonim ***** válasza:
Egyébként a "tenyésztő palánták" csak palánták.. Egy versenyenen azért az adott fajtából ismerik egymást a tenyésztők, és lehet tudni ki milyen jó tenyésztő és milyen kutyái vannak. Azoknak a palántáknak akiknek nagy az arcuk, előbb utóbb bizonyítaniuk kell.. Átalában nem sok sikerrel teszik ezt mert csak okoskodnak, meg balhéznak ha nem a kutyájuk nyer.. Ezt tapasztalatból mondom, és nem a palánták közé tartozom. :)
2011. márc. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A tenyésztőknek első sorban a kutya megmutatása,a fajtában az ismertsége a fontos. Ha sokat nyer a kutya, akkor az valószínűleg egy visszajelzés számára, hogy az övé még mindig a leg..........

Ha nem győz a kutya, attól még remek példány is lehet. Sokszor a bírónak más adottságú kutyák a favoritok, az is számít. Miért kellene abbahagyni a kiállításra járást, ha netán 2-ik,3-ik ,vagy lejjebb ér el eredményt a kutya? Attól még bőven lehet a fajtája remek képviselője. Vannak emberek, akik bályeget gyűjtenek, vannak akik kiállításra járnak. Ennyi.

2011. márc. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!