Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kellékek szükségesek...

Milyen kellékek szükségesek még kutyatartáshoz?

Figyelt kérdés
Tavasz végén újra lesz kutyánk és szeretnénk felkészülni a fogadására komolyabb mértékben. Korábban is volt több kutyánk de az utóbbi időben sajnos "elmacskásodtunk". Erdélyi kopó a kiszemelt fajta, korábban volt (feltehetőleg) eréldiy kopó/tacskó keverékünk, rendkívűl értelmes és szófogadó kutya. Lesz a kutyának egy ~1,2 m magas kerítéssel elkerített ~25nm terület, itt lesz az óllja és nap közben is itt fog tartkózkodni. Tulajdonképpen a kert sokkal nagyobb, de a kerítést még helyre kell hozatni mert ez korábban is gond volt hogy a kutyák rendszeresen kijártak, ezzel a kutyával ezt nem akarjuk eljátszani mert még kölyökként fogadnánk be. Sétaigényt minden nap ki tudjuk elégíteni (1 óra, néha több), az érdekelne hogy e mellett aportírozni és apróbb dolgok tanítására hajlamos lehet-e ez a fajta? Nem munka vagy show-kutyának tartanám (azért nem is házi ölebként), de alapvetően szeretném ha például futni el tudnám vinni a kutyát magammal. Tápokra mennyire érzékeny a kutya? Legtöbbször a maradék ételből adtunk a kutyáinknak és én ezt így is tartom helyesnek, egy kissebb része a táplálékának ebből kerülne ki, de a száraz kutyatáp is fontos? Arra gondoltam hogy nagyjából 3:7 arányban lehetne keverni minőségi kutyatápot a sima száraztáppal, mert azért mégiscsak túlzásnak tartom hogy egy kutya egy nap elegyen majd ezer forintot, de attól meg félek hogy a legolcsóbb táp kevés neki, milyen tápkat ajánlotok elérhető áron? Kutyaoviba/suliba nem szándékozom vinni a kutyust, ezeket is túlzásnak tartom. Az érdekelne még hogyha pár év múlva egy másik kutya is kerülne mellé hogy viszonyulna hozzá? Kan-kan párosról lenne szó, ivartalanítani nem igazán szeretném őket. Korábban is volt már két kan kutyánk, ők megvoltak egymás mellett, ha össze lesznek zárva kissebb területre az sem zavarja őket? Kutya kullancs és bolha elleni védelmére a póráz vagy a spré a jobb? Vélemények a dologról?
2011. márc. 19. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Jó választás,mi 1 hete fogadtunk be egy kb 8hónap körülit...Értelmes kutya,megérti,hogy mit akarunk tőle,csak nem mindig ért ezzel egyet :D.De amúgy tündéri,és egy kisördög egyben :):):)
2011. márc. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kopó nagyon jól kijön más kutyákkal,és a gyerekeket is imádja...
2011. márc. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

első 2 választ is én irtam :D

itt van róla egy link

[link]

2011. márc. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Alapvetően tetszik a gondolkodásod! Az, hogy ekkora területe lesz, ami jól el lesz kerítve nagyon jó dolog.

Főleg, hogy még sétálni is viszed. A fajtát sajnos nem igazán ismerem, de szerintem futni biztos el tudod vinni, elég energikus.

Étel terén nem nagyon értek azzal egyet, hogy rossz minőségű táppal akarod keverni a jót. Semmi értelme. Én Joserával (mondjuk fél éves koráig megvettem neki az Acanát) etetek 7000-8000 egy 20 kg-os zsák. Szerintem megfizethető és prémium minőség. És nagyon kiadós, főleg, ha házikosztot is adsz mellé. Felnőtt korában így egy zsák olyan 2 hónapig elég. Az havonta max 4000Ft.

Hát a kan-kan párosításról...

Úgy talán könnyebb lesz, ha az egyik kölyök, a másik felnőtt, de nem idős. Biztos meg lehet oldani, kemény gazda kell melléjük, de amúgy a kutya saját természetén is múlik. Nekem is kanom van, és is azt szeretnék mellé pár év múlva, de a mostani már ivartalanítva van. Szerintem ez a legjobb megoldás, több előnye is van.

Kullancs ellen legjobban a cseppek/spot on-ok. A márkásak (pl. Advantix). Csak egy gond van velük, nagyon drágák :( Kiskorában kiadtam érte, de most inkább Kiltix nyakörvet használok. Olcsó és nálunk bevált, egy őszi szezont volt rajta és nem volt benne egy kullancs se. De ezt is kutyája válogatja, hogy melyiknek mi a jó.

Remélem találsz pár használható dolgot a válaszomban :) Jó kutyázást!

2011. márc. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 fekete amazon ***** válasza:

A kopó értelmes, de elég kemény kutya. Nagy a mozgásigénye, nem sétaigénye van, le kell mozgatni, lehet, hogy a napi 1 óra futás nem is elég neki.

Ami a kutya etetését illeti, a gyengébb táp nagy része csak keresztülmegy rajta, nem tudja feldolgozni. A kutya alapvetően ragadozó (húsevő), az állati eredetű fehérjéket tudja jól feldolgozni. Gondolom, nem színhússal akarod etetni, mert úgy tényleg simán elfogyaszt napi ezer forintot. Az én kutyám 30 kiló, dolgozik, munkakutya, és szuperprémium száraztápból napi 300 gramm az adagja. 13,5 kg ára kb. 18.000, számold ki, hogy napi 400 forintot "eszik meg". És nem kell mellé vitaminokat és más kiegészítőket adni! A maradék étel meg mehet a disznónak.

Bolhanyakörvet egyszer vettem neki, egy hétig sem tartott, eltűnt a nyakáról. Azóta cseppeket használok (Advantix v. ExSpot), egyszer volt benne kullancs, az is kiesett. Igaz, a cseppeket kullancsszezonban havonta kell adni.

Hogy milyen lesz a viszonya egy másik kannal, azt nehéz megmondani előre, mert attól függ, milyen típusúak a kutyák, az új kan milyen korú lesz, amikor odakerül, egy helyre lesznek-e összezárva stb. Nálunk, a családban volt két erdélyi kopó kan, apa és fia, évente legalább egyszer csúnyán összeverekedtek a rangsor miatt. Persze a kutyák a lányomnál voltak, és a két kan nem igazán ismerte őt el "falkavezér"-nek, így nem is tudott rendet tartani közöttük.

Arra mindenképpen számíts, hogy lesz dominanciaharc, de ha az egyik behódol, és belenyugszik abba, hogy a rangsorban alacsonyabb a helye, akkor ez megszűnik. Ha nem, akkor el kell különíteni őket, és nagyon résen kell lenned.

2011. márc. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!