Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg kellenek tenyésztők?

Tényleg kellenek tenyésztők?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben nagyon elszaporodtak a ne szaporítsunk című viták,amivel egyetértek,teljes mértékben. Azzal azonban már nem,hogy sk esetben azzal érvelünk az ivartalanítás mellett,hogy a kutyáknak kifejezetten fáj a szex, sőt, az elletés már-már állatkínzás. Kérdem én,ez a tenyésztőkre nem igaz? Az ő kutyáiknak is pont úgy fáj,tehát emiatt nekik sem kéne.

A másik,hogy a mai magyar körülmények között valóban szükséges tenyészteni?

Menhelyen voltam 3 évig önkéntes,tovább nem bírtam. Nem egy esetben hoztak be törzskönyves kutyát. A három év alatt legalább 5 tk-s németjuhász, jópár palotapincsi,sőt,egy kiállításgyőztes, vadászvizsgás( nem tudom a pontos kifejezést :S ) magyar vizslánk is volt, aki ha jól emlékszem azért került be,mert a gazdái válás után nem tudtak megegyezni kihez kerüljön. Volt tk-s kaukázusink, és soksok minikutya. Ha már ott tartunk,hogy 100ezres,törzskönyves kutyák kerülnek menhelyre,kérdem én,tényleg kellenek tenyésztők?


2011. márc. 19. 20:10
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szükségesek én is onnét fogok venni kutyát.
2011. márc. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
27%
nem kellenek, csak tudod, sokan úgy gondolkoznak, hogy ők menhelyről tuti nem hoznak még ha fajtatiszta is. ezen a gondolkodáson kéne változtatni, de sajnos egyre fiatalabbak kérnek kutyát és a legtöbbnek a drága, tenyésztőtől való kutya felel csak meg, a szülő meg naiv és megveszi. sajnos : s
2011. márc. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
83%

A kérdésed elejével teljesen egyetértek.

Azért a tenyésztő meghatározás igen sokféle embert takar. Van, aki valóban szerelmese egy fajtának. Valóban ritkán, tudatosan hoz le almot. Az ilyen általában nagyon megnézi, kinek ad el kutyát. Aztán vannak a NAGY tenyésztők akár 20-60 kutyával. Akik a tökéleteset akarják összehozni. Ehhez próbálgatják a lehető legtöbb szukájukat a lehető legtöbb kannal. Náluk mindig vannak kölykök. A kiállításon is mindig, minden osztályban tud mutatni kutyát. Náluk már a sok kölyök talán nem is számít, hova kerül, csak fogyjon el.

Szerintem az elsőkre szükség van. A második kört én sem értem, mikor panaszkodnak, hogy nem fogy a kutya, akkor miért termel még hozzá?

2011. márc. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Attó hogy tk van még nem biztos hogy igazi tenyésztő az illető.

De oké tegyük fel, hogy nincs rájuk szükség. Akkor mi lesz azokkal akiknek még mindig tk-s kutya kell és céljaik vannak? A világon semmi sem tökélees. Minden jó dologban van egy kis rossz is és egy kis hiba. Most akkor emiatt minden jó dolgot szüntssünk meg?

2011. márc. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
20:15 tudod valakinek céljai vannak a kutyával és akármennyire szereted a menelyi kutyákat beláthatod, hogy mindenre nem jók! És ha nincs nagy célja, miért ne lehetne egy bizonyos fajta tk-s kutyája? Ugyan már ne legyen mindenki gonosz sznob csak mert nem menheyi kutyát akar! Korlátolt gonolkozás...
2011. márc. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
ki ad el itthonra kutyát? nálam fele külföldre megy (hobbyra is nem csak kiállításra) én nem itthonra tenyésztek...magyar o. ra nem is adok el ivaros szukát csak másik tenyésztőnek...így is túl sok a kutya... nem szeretnék saját kutyámat menhelyen találni ezért is ha gond van inkább visszaveszem (került is már vissza hozzám kutya)A tenyésztés szerintem fontos dolog de nem a hazai körülmények között itthon nincs becsülete a kutyának
2011. márc. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Részben egyetértek azzal,hogy vannak olyan dolgok,amikre a keverékek nem jók. Ilyen a különböző kutyakiállításokon való részvétel. De a többire jók. Külföldön szinte már hagyomány,hogy a különböző terápiás,és munkakutyákat a menhelyi kutyák közül választják ki. Keverékekben is találhatunk remek ÖV kutyákat, gondolom vadászokat is, és terápiás kutyákat is. Szerintem ha magyarországon is átvennénk ezt a gyakorlatot,már eleve jobbá válna a helyzet.

Várom még a véleményeket. Addig is zöld kezek mennek.

2011. márc. 19. 20:28
 8/33 anonim ***** válasza:
50%
a harmadik válaszolóval teljesen egyet értek!
2011. márc. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,egyetértek veled. Külföldön más a helyzet. Ott akutya élőlény,társ,és nem játék.Itthon sokszor tenyésztőktől is megveszik a milliomosék a húdemenő fajta kutyát,aztán rájönnek,hogy elcseszték,és vagy visszamegy,vagy ha ég a bőr a képükről,akkor menhelyre. A párom egyik régi kutyája egy törzskönyves mopsz volt,akit úgy mentettek meg egy idős pártól,akik amikor a kutya már öregecske volt,és nem hozta vissza a labdát,el akarták altatni. Borzalmas,ahogy mi magyarok bánunk a kutyákkal,és úgy konkrétan az összes állatunkkal.
2011. márc. 19. 20:33
 10/33 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti :)
2011. márc. 19. 20:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!