Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az epilepszias roham kozben...

Az epilepszias roham kozben kutya ijenkor harap? Vagy nem?

Figyelt kérdés
2011. márc. 19. 21:17
 1/6 IGCM ***** válasza:
Mível rohamozik előfordúlhat.Úgyanaz az eljárás mint embereknél oldalra kell fordítani a nyelvét pedig fogni,bottal finoman lenyomni esetleg,hogy nehogy lenyelje.
2011. márc. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az enyém sosem harapott, pedig gyakran volt rohama...igazából stabilan tartottuk, hogy ne verje magát a földhöz, mást nagyon nem tudtunk vele tenni..aztán amikor már egyre gyakoribb lett adtuk neki a Diazepam rektális oldatot, az hamar segített rajta.
2011. márc. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ne hallgass az elsőre. bakker nem szabad rohamozóhoz hozzáérni. én is epilepsziás voltam, ezért nekem is elmondták mit kell tenni egy rohamozóval. hagyni kell. 1 percen belül elmúlik. nem szabad hozzáérni!

esetleg egy puha pulcsi a feje alá de más nem.

ja és hormonváltozáskor jelentkeznek a rohamok. (vagyis, ha szuka akkor peteéréskor és tüzeléskor) orvoshoz vidd el. ő majd felír valami gyógyszert. szerintem az Szevenaletta lesz. én macskám is azt kapta, mert ő is epilepsziás volt. de el kellett altatni. és én is azt szedtem kicsiként. szóval az jó

de rohamozó emberhez/állathoz nem nyúlunk!!!! még bottal sem piszkáljuk meg!!!!!!!!!

2011. márc. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi mindig hozzányúlunk, mert nem fogjuk hagyni hogy összeverje magát a földön. nem múlik el 1 percen belül, van hogy negyed órán keresztül rajta van a roham .. ilyenkor megfogjuk kicsit előrefelé, hogy ne nyelje le a nyelvét .. nem harapott meg minket még soha!
2011. márc. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hiszen olyankor öntudatlan!! nálunk macskánál fordult elő hogy szájzárat kapott és majdnem átharapta anyu kezét.. mentünk a sürgősségire. szóval nem szabad hozzáérni. persze nem direkt csinálja, de előfordulhat bármikor ilyen. én embernél is úgy tudom hogy azért szoktak rakni a szájába valamit hogy ne harapja el a saját nyelvét.
2011. márc. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attól függ, hogy milyen természetű, fajtájú a kutyád. Nyílván Te ismered a kutyád, így te tudod, hogy hogyan kezeli a rohamait. Ha alapból egy nyugodt kutyád van, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem harap meg roham estén. Ilyenkor (természetesen) máshogy viselkednek. Megijednek, és igen, biztos van olyan kutya, aki roham közben megharap, de nem feltétlenül jelenti azt, hogy a Te kutyád is ilyen. Mint említettem, Te ismered a kutyád, de szeintem nem ártana felkeresned egy szakembert, aki elmondja, hogy mire számíthatsz. Szerintem, ha megkérdezed tőle ezt a kérdést, szívesen válaszol:)
2013. júl. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!