Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha az MKSZ vagy a MEOE regiszt...

Ha az MKSZ vagy a MEOE regisztrálja a kutyát, van lehetőség az utódoknak törzskönyre?

Figyelt kérdés
Ha nem B törzskönyvet kap a kutya, csak regisztrálva lesz, hogy indulhasson versenyeken.
2011. márc. 20. 18:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom, hogy nincs.
2011. márc. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
A regisztrálás csak az adott kutyára vonatkozik. Köze nincs a törzskönyvhöz.
2011. márc. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én nem értem teljesen hogy van ez de az én kutyám is regisztrálták, mert versenyezni szeretnék vele. És igazi törzskönyvet is kapott. Csak épp rá van irva hogy nem tenyészthető. Tudtommal B törzskönyv már nincs, nem hivják igy. Viszont láttam tenyésztőknél mai napig ilyen felfedezett ismeretlen kutyákat akiket beregisztráltak mert olyan tipusosak voltak, és utána a tenyésztő bevette őket a tenyésztésbe. Természetesen itt most mudiról van szó, nem is tudom hogy ezen kivül más magyar fajtának lehet-e még ilyet csinálni.
2011. márc. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a B-vel felvett kutyákat azért elég gázos tenyészteni. Nem tudni az ősöket. Így miként lehetne párt választani neki?
2011. márc. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Jó kérdés de nézd csak meg a mudikenneleket, ezek a kutyák ott vannak és azért nem láttam még nagy problémát belőle ha egy tisztességes tenyésztő kezébe kerülnek. Engem meg köteleztek az ivartalanitásra a törzskönyv kiadásakor, szóval amiatt sem kell félni. De azt mondták, hogyha a kutyámnak nem lenne küllemi hibája, akkor még a tenyésztésbe is bevonták volna, szóval ez komolyan létezik. :)
2011. márc. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

És mire jó ez a regisztrálás? Így lehet kiállításozni nem tks kutyákkal?


Bocsi az Offért,csak érdekel.

2011. márc. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy van. Tisztességes tenyésztő biztosan józan ésszel használja őket. De akkor is van benne rizikó.
2011. márc. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem, versenyezni akarok vele nem kiállitásra járni. És a munkaversenyre tk kell. Én meg, mivel magyar kutyám van, nem arra vagyok kiváncsi, hogy a többi kutya között milyen jó az enyém, amit megtehetnék tk nélkül is, hanem arra, hogy a magyar kutyafajták között milyen jó az enyém! Csavaros mi? :D Meg kiderült, hogy több más verseny felsőbb szintjein is csak tk-s kutyák indulhatnak(illetve nekem ezt mondták amikor érveltek tenyészszemle mellett), aztán ki tudja, lehet még egyszer egy ilyen versenyre is eljutunk, akkor majd nehogymár az akadályozzon, hogy nincs meg a tk-ja.
2011. márc. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azért jó kis dolog ez a reges törzskönyv versenyzéshez. Forintocska gyűjtés szaga van.

Be lehetne vezetni a munkakutyáknál is. Mostanában csökkenő a létszám a versenyeken.Jöhetnek a mixek,majd eldöntik, melyik fajtára hasonlít jobban, aztán arra letörzskönyvezik.

2011. márc. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Na jó engem nem érdekelnek az összessküvéselméletek meg a pénz meg a politika meg az anyám kínja. Én csak versenyezni akarok és mostmár tudok is, a kutyám meg ivartalanitva van, azon kivül a felmenői mind ismertek és törzskönyvesek csak épp ő nem tenyésztőnél született. Azok az emberek mind segitettek nekem és kedvesek voltak és ennél több engem nem izgat. És igen, bocs, inkább az én szaporitott mudim nyerje meg a MAGYAR pásztorkutyák munkaversenyét, mint a tk-s német juhászok és a borderek akik manapság kezdenek rajta elszaporodni. Szerintem az sokkal igazságtalanabb...
2011. márc. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!