Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg kell jegyet venni a...

Tényleg kell jegyet venni a buszon a kutyának?

Figyelt kérdés

Szeretném hosszabb távon is "buszoztatni" a kutyámat,tényleg kell neki is jegyet venni?Ha igen akkor az mennyibe kerül?

Egy kis csivaváról van szó,és nem akarok neki olyan drágán ilyen hordozót venni...neki is kell szájkosár?


2011. márc. 20. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy közelebb áll a macskához, mint a kutyához, igen, kell neki is szájkosár. De a helyedben bedugnám egy utazótáskába, nem veszik észre, és ingyen utazik.
2011. márc. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elvileg kell jegy, igen. De nem kell magad magas költségekbe verned. 155-270Ft a kutyajegy távolságtól függően.

[link]

2011. márc. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Közterületen kutyát szájkosárral kell vinni nincs olyan hogy egyik kutyát igen a másikat nem.Kivéve ha hordozóban van.
2011. márc. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én csivimnek is van szájkosara. Volt olyan buszsofőr aki kérte. Jegyet elvileg kell venni, de ez sofőrtől függ. Nekem az ölemben szokott utazni a kutyusom. De mi csak hétvégente buszozunk, amikor kisebb kirándulásokra megyünk.
2011. márc. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Felszállsz megkérdezed, nálunk sose kért még pénzt érte a buszvezető, de elvileg kellene. Szájkosár is, de kiskutyákra szerintem az sem lényeges.
2011. márc. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Épp most olvastam,kisalföld volánnál,ha hordozóban van,tehát csomagnak néz ki,annak is számít.Lehet akár bevásárló kosárban,egyébben.De ölben kell tartani,nem foglalhat külön helyet.A nagyoknak jegyet kell venni.
2011. márc. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tényleg.
2011. márc. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen jegyet kötelező rá venni, de tényleg nem drága. Ha jól láttam már valaki belinkelte a volán honlapján. Ha viszont táskában van, akkor kézipoggyásznak minősül, szóval szerintem jobban jársz, ha berakod kis táskába.

Szájkosarat kötelező vagy rá tenni hivatalosan. Nem mindenki kéri ekkora kutyánál, de ne lepődj meg ha szólnak érte mert vannak ilyen sofőrök is. Engem is alig akartak felengedni palotapincsivel, mert nem volt rajta szájkosár. Bár az ő fejére maximum hálót tudok húzni szájkosár gyanánt... Na de mindegy :) Szerintem tedd be táskába és még fizetned sem kell. Vagy vegyél egy mini szájkosarat, mert nem árt ha van ilyen esetekre. Én is vettem de szegény röhejesen néz ki benne...

2011. márc. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A yorkimmal néha BKV-val utazok. Hivatalosan minden kutyának kell jegy vagy bérlet (mérettől függetlenül), mindig tartok is magamnál 1-2 jegyet pont emiatt. De még soha nem kérték, pedig olyan is volt, hogy amikor mentünk a metróhoz, direkt rákérdeztem, hogy lyukasszak e neki jegyet, mondták, hogy poggyász méretűnek nem kell:)

De ha MÁV-val utazol, vonattal, ott viszont tuti, hogy kérik.

2011. márc. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!