Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Használtok a kutyátoknak...

Használtok a kutyátoknak ultrahangsípot?

Figyelt kérdés

Még csak messziről láttam :)

Szeretném tudni, hogy mi a véleményetek, vegyek-e a kutyának?


2011. márc. 20. 22:03
 1/10 IGCM ***** válasza:

Van éppen,szoktam is használni de nehéz jót kapni belőle.Bizonyos távolságon kívűl ami nem is olyan nagy nem hallja a kutya :S

Szóval én eléggé csalódtam benne.

2011. márc. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szeretem. Ha néha távolabb el van varázsolva az eb, megfújom és kitisztul a hallása:))
2011. márc. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az enyém sík terepen 400-500 méterről még meghallja, ha nincs szélvihar. Távolabbról még nem próbáltuk, mert szerencsére nem megy ennél messzebbre.
2011. márc. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

tuvtuv, igen, a kutyának, aztán ha már jól megy neki, kap egy furulyát is :)

Viccen kívül, bocs, ezek szerint félreérthető voltam, úgy értettem, a kutya képzéséhez (csak nálam a kutya képzéséhez használt dolgok a kutya dolgai :) )

2011. márc. 20. 22:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Használtunk kétfélét is, nem különösebben vált be. Attól még lehet, hogy jó, de az egyébként igen érzékeny hallású kutyánk ezt alig hallotta meg.
2011. márc. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor veszek. Meglátjuk, mi lesz...
2011. márc. 20. 22:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért meg is kell tanítani a kutyát, hogy mit kezdjen ezzel a jellel, különben fújhatod... :)
2011. márc. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem van és mindig használom mert az egyik kutyusom szeret kicsit távolabbra menni és nagyon jó mert nem kell kiabálni utána mint egy hülye és biztosan hallgat rá,persze az is igaz hogy nem vadászkutya:) ja és fém sípot vegyél mert annak állítható a hangja.örök éltű tud lenni ha nem hagyod el,eléggé kicsi ezért én egy a nyakamba akasztva hordom ha kutyázni megyek.
2011. márc. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha fújogatjuk a sípot, azzal még messze nem érünk el semmit. Első kutyámnál vacsora előtt síp-vacsi. Aztán napközben-síp-nagyon finom jutalomka. A következő ebek már tanultak az elsőtől, de azért a jutalom nem maradt el náluk sem.Aztán idővel lehet elhagyni a jutalmat. De emlékeztetőnek nem árt néha. Különben vadászok használnak normál sípot még pl fektetéshez is. Ha a kutya meghallja a megfelelő hangot, elhasal. Az élete függ tőle.

Rendes síppal meg lehet tanítani a kutyának a különböző jelekre a bahívást, fektetést, megállást. Egy jó kis tanulásos dolog ez is

2011. márc. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is mindig használom, nagyon szeretem.

Az utolsó választ mintha én írtam volna. :)

2011. márc. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!