Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labradort össze lehet zárni...

Labradort össze lehet zárni egy tacskóval?

Figyelt kérdés
Hozni fogunk magunkhoz egy tacskót. A labrador bántaná? Úgy másfél éves körül van. Korábban dalmatát tartottunk együtt tacsival, és egész jól kijöttek, igaz amikor kaptuk az utóbbit, az akkor volt nagyon fiatal, a tacskó pedig kb 4 éves. Itt most fordított lenne a helyzet a korok tekintetében.
2011. márc. 20. 23:30
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Nem tudom te mikor jártál utoljára állatkertben, de én épp emiatt nem teszem be oda a lábam.


Mikor eldöntöttem, hogy soha többet nem megyek be, akkor a következőt láttam:


A jeges medve teljesen katatón módon lépkedett ötötö előre, ötöt hátra, ötöt előre, ötöt hátra. Ezt néztem egy fél órát, zörögtem, kiabáltam, semmire nem reagált.


Ott is bekattannak az állatok a kis tértől. De ott valamennyire védhető magyarázat az, hogy az állatkert tulajdonképpen gén bank, aminek a célja, hogy legyen néhány fogságban is szaporodni képes vérvonal azokból a fajokból , amik veszélyeztetettek.


Kutya génbankra viszont semmi szükség, iszonyatos túlszaporulat van, őket nem fenyegeti a kihalás veszélye, nyugi.


A kutyát az ember társnak, kedvencnek tartja.

RÉgen is sétáltak a kutyák, és régen is szellemi és fizikai megterhelést jelentett nekik a séta. Ugyanis olyankor végeztél el a munkájukat, vadászni mentek velük, birkát tereltek, stb.


A kutya nyilvánvalóan boldog mikor látod, mert az ilyen kertbe kicsapott kutyának az a néhány perc az élete fény pontja, amikor találkozik a gazdival. Mikor a gazdi hazaér, és elmegy mellette, megpaskolja a hátát, illetve mikor kimegy enni adni neki. Jó hogy ilyenkor boldog, hiszen a nap 23,5 óráját azzal tölti, hogy várja, hogy mikor jön el az a fél óra, mikor végre valaki hozzá szól.


De aki nem szereti igazán a kutyát, csak kerti dísznek tartja, az ezt sosem fogja megérteni.

2011. márc. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Bizony, az állatkert is igencsak kimeríti az állatínzást.

Sokkal inkább rezervátumok kellenének, ahol nagyobb a szabadságuk. Mert sajnos mindenütt az ember területe van már.

Egyébként tény, hogy sok a kutya, de erről nem ők tehetnek.

És ha nem akarjuk kiirtani a létszám felettieket, akkor ivartalaníttatni kell és a meglevőket úgy tartani, hogy az a kutyának a lehetőségekhez mérten a legjobb legyen - ne csak az embernek.


Az egész állattartás úgy ahogy van, embertelen és borzalmas. Legyen táplálékállat, kedvenc, vagy vadállat.

A humánus tartást csak kevesen tartják fontosnak, pedig az állatok ugyanúgy éreznek, mint az ember. Félnek, örülnek, szenvednek a fájdalomtól, az idegen környezettől és vágynak a számukra teremtett életre.

És az ember csak önmagára gondol...

2011. márc. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!