Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie vagy ausztrál...

Border collie vagy ausztrál juhászkutya?

Figyelt kérdés
Frizbizni és dog dancingelni szeretnék vele és a kertben (házikészítésu) akadályokon ugrálhatna. Mindenhovájonne velem ahová csak lehet. Napi 5-6 órát lenne egyedul. Reggel futás, délután 3-4 óra frizbi, ugrás, és dog dancing. Este még egy óra séta, kozben 5-10 perc futás.
2011. márc. 21. 07:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindkét fajtát jól ismerem, mindkettő tökéletes neked. Te válaszd ki melyik felé húz a szíved jobban! Magasra tetted magadnak a lécet: frizbi, dancing, és házilag agility együtt. Nem lehetetlen, csak sok sok foglalkozás.
2011. márc. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindkét kutya alkalmas a feladatra. Szerintem jó helyen lenne nálad. Viszont én Ausztrál Juhászkutyát választanék. Nekem jobban tetszenek külsőre, személyiségileg. És nem egy divat fajta. Sajnos a Border Collie már nagyon az.
2011. márc. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az aussi tulajdonságai jobban tetszenek, viszont az aussi van olyan mozgékony mint egy border collie(mert a border colllieban meg az tetszik hogy olyan mozgékony)?
2011. márc. 21. 19:07
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindkét kutya megfelelő neked. Én az aussiet imádom, a bordert viszont nem szeretem, szóval alapvetően én az aussiet ajánlanám, de én nem te vagyok. Neked kell dönteni. Talán az aussie kicsit nyugodtabb és ahogy nézem te nem kifejezett versenykutyát akarsz.
2011. márc. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az aussie is ugyanúgy szeret dolgozni és nagyon könnyen tanul, mint a border.Ő is nagyon mozgékony, csak nem annyira hiperaktív és nyughatatlan mint egy border. Ha az aussie jobban tetszik válaszd azt! :) Nekem is az van, és hidd el, öröm vele az élet :)
2011. márc. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amelyik felé jobban húz a szíved. Mindkettő tökéletes sportkutya, habár komoly versenysporthoz a border colliet tartják alkalmasabbnak. A leírásodból ítélve jó helye lenne nálad bármelyik fajtának, szóval a végső döntést a pénztárcád mérete fogja eldönteni. Egy ausztrál juhász alsóhangon 200-300 ezer forint, egy jó border colliet viszont 100-150 ezerért meg tudsz venni.

Én a helyedben biztosan az aussiet választanám, mert egyrészt nem olyan tucatkutya és küllemre jobban tetszik másrészt a border néha már-már túlzott munkamániája sem túl csábító számomra.

2011. márc. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!