Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom eldönteni. Most...

Nem tudom eldönteni. Most melyik legyen?

Figyelt kérdés
Úgy van eltervezve, hogy Golden Retriever kiskutyát kapok Májusban, de hogy egyre jobban közeledik a Május, minden közbejön, pl: Ma telefonál barátnőm, hogy van egy aranyos ingyen elvihető beagle kiskutya, 3hónapos :) és , hogy akár ma is itt lehetne már.. :) ... A múlt héten Labrador kölyköket találtak, "mi lenne ha hazahoznánk egyet?" Tehát, ezek mennek manapság... Nem is tudom, elég régóta vágyom egy Goldira... :) Most akkor mi legyen? :) Nem tudok dönteni, a május messze van.. de eddig azért "hajtottam" hogy lehessen egy Goldenem... Melyik kutya lenne a jobb? Beagle vagy Golden? :) (Értelmes válaszokra szeretnék kapni, Köszönöm! :) )
2011. márc. 21. 15:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
aztmondják a beagle szökős kutya, ami mondjuk igaz is, bnőm egyszer hazavitt egyet, mert találta és megszökött. én goldent választanám inkább, vagy a labi kölyköt, mindkettő aranyos jószándékú eb.
2011. márc. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
0%
szerintem a Goldit válaszd, nagyon szép kutyák és játékosak, nagyon barátságosak és szép a szőrük :) a Beagleket utálom...legfőképpen azért mert nem valami barátságoak más kutyákkal, vagyis nekem eddig ez a tapasztalatom, van egy Stafford kutyusunk minden kutyával nagyon barátságos, játszadozik velük, de eddig akárhány Beagle jött mind neki támadt a kutyusunknak :S nekem nem tűnnek barátságosnak, bár igaz minden nevelés kérdése, de azért az már elég rossza arány h eddig akárhánnyal találkoztunk mind iolyen volt..szóval szerintem a Goldi a jó választás :) sok sikert
2011. márc. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Kicsit elgondolkoztam, telefonálgattam, hogy most mi lenne a jobb, Beagle: Kis termetű, buta?! :O .. szökős, de tanítható, és nagyon aranyos, keveset hullik a szőre..

Golden: Nagy, okos, család centrikus, de idősebb korára agresszívvá válhat?! :O .. nem szökős, tanítható, nagyon hullik a szőre?! :O ..

Labrador?.. hmm Golden lenne a jobb vagy a Labrador? :) és miért? :) jaa..és a Beagle és Golden közti különbségek elég érdekesek, lehet felük nem is igaz.. :O ?.. :)

2011. márc. 21. 15:17
 4/28 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ennyire nincs amolyan szerelemfajtád, akkor mindenképpen az örökbefogadást válaszd. Minden kutya olyan, amilyennek nevelik, ismerek olyan buta beaglet, aki beapportírozza a virslit, meg a tojást, és ismerek ostoba neveletlen Golden Retrievert is.


Nézz körül menhelyeken, szeress bele egy szempárba, és válaszd őt! Sok helyen vannak most kölykök, fajta jellegű keverékek is tömegével.

2011. márc. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha nem is teljesen, de szerintem hasonló helyzetben vagyok én is. Nekem is nagy vágyam, hogy legyen egy golden retriever kutyusom és úgy néz ki, hogy majd lesz is. Persze addig még sok dolgot el kell rendeznem, szóval nálunk májusban még nem lesz goldi:(

Szóval, a goldi a kedvenc fajtám, de gyakran nézelődök az állatmenhelyek udvarán, meg sokszor futok bele nagyon édes kutyákba, és ilyenkor nekem is átfut az agyamon, hogy egy ilyen meg olyan kutyát is nagyon tudnék szeretni. De aztán mikor jobban végiggondolom, mindig ugyanoda jutok ki: Nekem a golden a tökéletes kutya. Szerintem egy jól nevelt, egészséges golden viselkedése nagyon passzol hozzám, és nekem a goldenek a legszebb kutyák a édes fejükkel, és az okos, szomorú szemükkel, meg a zsömle bundájukkal.

Én azt tanácsolom neked, hogy ha tényleg a golden a kedvenced, akkor legyél erős és várd ki amíg eljön a május és mehetsz a saját goldi kölyködért! Biztos nagyon tudnál egy más fajta kutyust is szeretni, de szerintem elképzelhető, hogy ha most a beagle-t választanád, azért benned maradna egy hiányérzet, hogy még sincs goldid.

De csak te tudhatod igazán, hogy mire van szükséged, mit szeretnél. De azért szerintem a golden a legtündéribb kutyus.:)

2011. márc. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
"Szerelemfajtám" azért nincs, mert kicsi korom óta mindig keverék kiskutyánk volt, na jó, egyszer volt egy Német juhász kutyánk, de akkor tényleg nagyon kicsi voltam. Ez a 3 fajta ami nagyon régóta tetszik! :) Golden Retriever, Beagle, és a Labrador! Legutóbb, egy Jack Russel terrierem volt, keverék. Nagyon szeretem az állatokat, de szeretnék végre egy fajtiszta kutyust is :)
2011. márc. 21. 15:27
 7/28 anonim ***** válasza:
Honnan veszed, hogy agresszívvé válhat a golden??
2011. márc. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

15:27

Köszönöm szépen!! :) Igazad van :D Nagyon régóta várok egy Golden kölyökre, és mindig olyan jó kedvem lesz, ha meglátok egyet a tv-ben vagy bárhol :) A másik "gyerekes" problémám pedig az, hogy van egy igen ellenszenves ismerősöm, akivel nagyon jóban voltunk aztán megromlott a kapcsolatunk, a lényeg, hogy mikor kutyát akart én tanácsoltam neki a goldent, mert akkor nekem is nagyon tetszett és persze nagyon régóta szerettem volna én is. Neki hamarabb adatott meg a lehetőség, hogy kapjon egyet.. Mivel már nagyon rosszban vagyunk.. azt fogja mindenkinek beadni, hogy Úristen de szánalmas vagyok, hogy utánozom XXD..Ismerem :) de most komolyan.. nem beteg az ilyen ember? Mikor nagyon jól tudja, hogy nem így van ? :D Jól eltértem a témától XD :D

Az agresszívvá válhat dolgot pedig egy ismerősömtől hallottam, aki kutyakiállításokra viszi kutyáit xD :) Nem Golden! .. Ő mesélte, amikor tanácsot kértem tőle kutya választás ügyben. De azt mondta, hogy ha nincs kiivartalanítva. Ez igaz amúgy?

2011. márc. 21. 15:36
 9/28 anonim ***** válasza:

Figyelj, a kutyavállalás egy nagyon felelősségteljes döntés, és itt nem lehet szempont, hogy miket fog összehordani a rosszindulatú ismerősöd. Ez rólad/családodról és a kutyusról szól, aki szintén a család része lesz. Ha te goldent szeretnél, tegyél magasról mit mond az a másik.


Na az ivartalanítás egy jó kérdés... Elöször úgy áltam a dologhoz, hogy "Nanneee ilyet nem tehetek a kutyámmal!!", de most, hogy jobban beleástam magam a témába, hajlok rá, hogy ha meglesz a goldin, elviszem ivartalanítani majd. Ugyanis fiú goldent szeretnék(remélem itt most nem fog senki a torkomnak ugrani, hogy fiú kutya nincs, csak kan, mert az ilyen kommentekre nem vagyok kiváncsi) szóval fiú kutyus lesz, és a szukák tüzelési időszakában, nem akarom, hogy elszökjön, veszélybe kerüljön, szenvedjen a hormonoktól hajtva.. stb.. Plusz az ivartalanítással sok betegség is megelőzhető, rádaásul ahogy hallottam utána a kutyus még nyugodtab lesz, a goldenek pedig elég nyugodt, higgadt kutyák. Szóval én jelenleg támogatom a kutyus ivartalanítását, persze azért ha oda kerül a sor a tenyésztőt/állatorvost is nagyon ki fogom ebben a kérdésben faggatni.

Nem hiszem, hogy egy jó tenyésztőtől vett, egészséges,ivartalanított golden agresszívvá válhat ha jól neveled. Neked pedig ahogy írtad már több kutyusod is volt, szóval gondolom tapasztalt gazdi vagy.:)

2011. márc. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Köszii!

Nekem is fiú lesz! Természetesen ivartalanítva.. :) Nem volt még egyik kutyám sem kiivartalanítva, de tudom, hogy ezt kicsi korában kell megtenni, mert akkor még nem tudja, hogy neki az van.. és hogy mire kell használni :) Állatorvos ismerősömtől kértem tanácsot ez ügyben amikor még a Jack Russel kutyám megvolt, mondta, hogy nem érdemes már ekkor, mert az ösztön benne van :) Nekem a Goldennel tulajdonképpen semmi bajom nincsen, de tényleg, még a szőre hullása sem zavar, mivel nagyon szeretem a kutyákat fésülni, fürdetni, mindenféle hasznos dolgokra tanítani, így ez nem jelent óriási problémát. De rengeteget hallom, hogy szeret rongálni, virágokat kiásni.. Hát ez jó móka lesz, mivel elég nagy a kertünk, ahol sok a vigár, és mindenféle növény, de majd kinövi, meg nevelve is lesz, remélem hogy megjavul tőle. A "félelmem" az, hogy ugye rengeteget hallom, hogy mostanában elég gyakran diagnosztizálnak náluk rákot, ill. csípőproblémát. Mi elég sportos család vagyunk, a kutyának nem lesz hiánya a sétáltatásból. De hallok ezt azt, hogy ebből gond is lehet, de olyanról is, amiről, még kicsi korában meglehet állapítani, hogy lesz-e csípőjével gond, vagy sem...

2011. márc. 21. 16:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!