Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak egy 3 hetes...

Mit csináljak egy 3 hetes kiskutyával?

Figyelt kérdés
Volt egy kutyacsalád és meghalt az anyukájuk.A pici pont ma 3 hetes. ma hoztuk el mert már nem tudták őket gondozni.Mit csináljak vele?MIt vegyek neki?Hogy etessem?
2011. márc. 21. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Tejjel vagy tejpótló táppal etessd! Egy lapos edényből kínáld neki. Aztán ebbe a tejbe fokozatosan egyre több tápot rakhatsz. Naponta 6x adj neki ennit! 8 hetes korban már ehet csak tápot.


Ha lakásban vagytok mindenképpen vegyél egy almot és próbáld rászoktatni a szobatisztaságra.


Tegyél meg mindent, hogy a környezete biztonságos legyen a számára!

2011. márc. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet kapni kutya etető cumit és tápszert. Próbáld azzal. De én már jártam úgy, hogy a kutyám picijei éhesek voltak, pedig anyukájuk még etette őket, és napi 3x már adtam nekik junior tápot vízbe áztatva, szétpaszírozva, fogtam egy lapos virágalátétet és abból ették is. Próbáld meg így, ha eszik nincs baj. Ha nem eszik, jöhet a tápszer cumival.
2011. márc. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Volt már előtte másik kutyád? Amúgy milyen fajta a kiskutya?

Hol van most a kiskutya, azon kívül, hogy nálatok?

Nagyon nagy szerencséje van a kicsinek, mivel 3hétig szopnak, aztán esznek rendesen. Adj megfelelő időt a táplálék elfogyasztására, Ez ne legyen túl rövid, de túl hosszú sem. Kezdetben egy lapos edényből tejjel vagy tejpótló táppal kell a kicsiket kínálni, majd ebbe fokozatosan egyre több kölyöktápot kell keverni. Így 6-7 hetes korra a kölykök hozzászoknak a táphoz és 8 hetes korban elválaszthatóak. A kölyöknek kezdetben naponta 6-szor kell enni adni, ami 6 hónapos korra fokozatosan napi 2 etetésre csökkenthető! :) A friss ivóvíz életfontosságú minden kutyáknak. Hiányában hamar elpusztulnak!

2011. márc. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tehéntejet semmiképpen! Kecsketej, vagy tejpótló tápszer. Aztán mehet a baba táp, de valami jó minőségűt vegyél, mert neki most fontos a helyes táplálás, hiszen az anyatej hiánya elég komoly probléma.


Ilyesmi termékeket kellene beszerezni neki: [link]

[link]

[link]

2011. márc. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Itt vam a pici a szobámba egy nagy ilyen kutyaoviba most megyünk a Fressnapfba venni neki ennivalót.Az jó ha a száraztábot pépesítem mellé tejpótló tányérból??Royalt veszek neki
2011. márc. 21. 16:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne Royalt, az marha drága és nem is szeretik az ízét. Legalábbis nálam anno, mikor alom volt pótlásnak akartam adni, az úristennek nem akarták a kicsik elfogadni, de panaszkodott rá más is. A lenti linken találsz pár félét. Nem esküszöm meg rá, de úgy emlékszem, hogy ismerősök a Bosch félét dicsérték nagyon, de esetleg jó lehet a Flatazoros is.


[link]

2011. márc. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jaaa! 3 hetes kiskutyát már bőven kezdhetsz szilárdra szoktatni. Vegyél kölyök tápot, áztasd pépesre, majd keverd el a tejpótló tápszerrel. Kezdetnek naponta egyszer. Később, ha minden rendben, akkor mehet többször is és fokozatosan lehet egyre kevesebb a tejpótló és egyre több a táp.
2011. márc. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!