Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom megállapítani,...

Honnan tudom megállapítani, hogy a kutyám biztosan lenyelte e a gyógyszert?

Figyelt kérdés
2011. márc. 22. 01:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát azt nagyon sehonnan, így utólag már.
2011. márc. 22. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Így utólag már valóban nehéz, de elvileg ha nincs a földön vagy a tálkája körül akkor megette. Már ha étellel együtt adtad neki.


Én úgy adtam oda a kutyának a tablettákat, hogy beletettem egy falat ételbe. Pl. kis darab kolbászba. Általában simán ment, de ha mégsem vagy úgy tűnt szétrágta de nem nyelte le akkor gyorsan adtam neki inni (ha nem tűnik szomjasnak akkor kevés tejet, húslevest ilyesmit önts, azt tuti megissza).


Érdemes odafigyelni rá, amikor adod neki illetve utána is egy-két percig. Én néha még a szájába is belenéztem (nagy kutyus volt, nagy szájjal :)) mert előfordulhat, hogy nem nyeli le viszont később hajlamos kiköpködni a gyógyszert.

2011. márc. 22. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 zsuzsabazsa ***** válasza:

Következőt csináld.


Ha a kutyád nem veszi be a gyógyszerét semmivel és ki is köpi az egyszerű megoldás az, hogy,

Magad mellé ülteted a kutyát. Ha kicsi, akkor ölbe veszed.


Kinyitod a száját és a gyógyszert a nyelve közepére, de inkább hátra helyezed.

Most jön a lényeg!


Felfelé fordítod kissé a fejét, a száját becsukod és a száját addig tartod összecsukva míg a kutya a saját orrát meg nyalja. Kicsit eresztesz a fogáson ha még nem nyalta meg az orrát és újból összezárod a száját a fej még mindig felfelé.

A kutya mindenképpen lenyelte a gyógyszert, ha a z orrárra felnyal.

2011. márc. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ezt az utolsó módot ki is próbálom, mert idáig mindent kiköpött amibe a gyógyszert megérezte.
2011. márc. 22. 09:49
 5/5 Viki84 válasza:
Én vajkrémbe rejtem a cuccot, sose "rág" szét ilyen puha falatot, hanem azonnal küldi lefele...
2012. márc. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!