Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondjak le az agilityről?

Mondjak le az agilityről?

Figyelt kérdés
Nem rég kaptam egy kutyust. Három napra rá elkezdtem neki az ült tanítani. Öt nap alatt megtanulta és már a jutalom is el van hagyva, de dicséret az van, meg nagy ritkán a legjobb alkalmakkor van juti. Az udvaron van egy létre lefektetve meg valami rúd és a létra rácsai között szokott lépdelni, meg a rúd alatt átbújkálni, látom rajta, hogy élvezné az agilityt. Csak ahhoz alap és középfokú vizsga kell. 13 éves vagyok és van 30 000 Ft-om, de azt ivartalanításra szeretném költeni. Meg az agility pálya is pénzbe kerül. + hétvégente oda-vissza legalább 60 km autóval, busszal meg nem mehetek, mert csak távolsági indul oda meg kutyát nem lehet felrakni, főleg nem egy nagytestűt. Semmiképp se tudnám megoldani? Zsebpénz gyűjtésre nincs lehetőségem, faluban elég nehéz lenne. Meg így is alig van időm, sokat tanulok, későn érek haza, és a maradék időt inkább a kutyámra fordítom. Látom rajta, hogy a kedvemben akar járni, nagyon okos, gyorsan tanul, barátságos, de mit csináljak? Mondjak le az agilityről véglegesen? Tanácsok? A válaszokat előre is nagyon-nagyon köszönöm!
2011. márc. 22. 07:28
 1/7 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

De aranyos vagy:) A pénzt én is az ivartalanításra költeném, mert az hosszú távon a legjobb döntés a kutyus számára.

Agility pályát pedig egy kis kreativitással simán össze lehet eszkábálni. Botok, deszkák, kerékgumik...a lényeg, hogy biztonságos legyen, ne legyen kiálló részek benne.

2011. márc. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 zsuzsabazsa ***** válasza:

Én is ezt találom a legjobb megoldásnak amit az előző leírt.

Mikor még nem volt agilityí akkor is voltak akadálysorok.

Te is otthon megcsinálhatod. Sőt magasugrót is készíthetsz a kutyádnak. Tudod olyan mint a limbó léc.

2011. márc. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hol laksz?
2011. márc. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Amúgy Forráskúton lakom.
2011. márc. 22. 16:46
 5/7 Ninna ♥ ***** válasza:
56%

Figyelj.. tényleg meghatódtam rajtad, hogy 13 évesen ennyire jól viseled a kutyusod sorsát :) Büszkék lehetnek rád a szüleid, és te is magadra.


Egyébként szerintem azt a 30 000 forintot inkább az ivartalanításra költsd, az egy végleges dolog, és csak haszna van, később nem lehetnek ebből egészségügyi problémátok, szóval mindenképpen nagy befektetés lenne, nem beszélve arról, hogy a kutyádnak is nagyon jót tenne. Az agility akadályokról sem kell lemondanod, mint ahogyan előttem leírták, lehet otthon is építeni, de vigyázni kell, hogy mit miből raksz össze, mindenképpen biztonságos legyen. Szerintem először elég, ha csinálsz egy padot pl, amit át tud ugrani, ha azt jól begyakoroltad vele, akkor később tovább is tudod építeni. Valamint szerintem nem feltétlenül csak az agility lenne a legjobb megoldás, vehetnétek egy frisbee-t, vagy egy jó labdát is, az tuti nagyon jó lenne a kutyusodnak. Nagy séták, közben frisbeezés, labdálás, szaladgálás, tuti ezt is nagyon élvezné, és az agility akadályok, meg ilyesmik jöhetnének otthon, de nem feltétlenül szükségesek. Egy jobb fajta frisbee, ami a kutyád örök életéig kitart, körülbelül 3000 forint, szerintem a szüleid ezt szívesen megvennék neked, ha már a kutyus kajáját, meg mindent fizetnek, állnak.

2011. márc. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát nagyon köszönöm a válaszokat! Tényleg megnyugodtam. Az ivartalanítás száz százalékos. Nemsokára megyek a Fressnapfba és majd veszek egy csomó játékot, mert most plusz zsebpénzt kaptam. :)
2011. márc. 24. 18:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Fantasztikus, hogy 13 évesen ilyen a hozzáállásod!:) Bárcsak többen lennének ilyenek.

Én is azt javaslom, hogy ivartalanításra költs, otthon pedig lehet vele agilityzni:)

Aztán ha egyszer pénzhez jutsz (nyári munka stb), abból meg lehet menni kutyasulizni, aztán később agilityzni is.

Sok sikert!:))

2011. márc. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!