Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya miért ad puszit?

A kutya miért ad puszit?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi lennék rá, hogy a kutya miért ad puszit?
2011. márc. 22. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
nem ad
2011. márc. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Be akarja magát lopni az emberek szívébe, hogy adjon a gazdi neki folyamatosan kaját:D
2011. márc. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A kutya ösztönösen közeledik az arcod felé. A farkasok amikor vadászni mennek akkor nem hoznak haza ennivalót az otthonmaradt kölyköknek hanem a megevett táplálékot öklendezik nekik vissza. A kölykök úgy kérik az ennivalót, hogy a nagyok száját nyalogatják. A kutyák közül is van olyan aki még ezt csinálja amikor kölykei vannak. Ebből valamennyire az is következik, hogy ez az alázatosság jele is. Bár én nem hagynám, hogy puszilgasson a kutyám.

Ha esetleg puszit nem az arcapuszira értetted, akkor bocsi. :D

2011. márc. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
5%

őőő mindenki jön ezzel a farkasok így mg úgy csinálták.

Nekem az a véleményem, hogy ezeknek az agyontenyésztett fajtáknak már szinte semmi közük a farkasokhoz viselkedésileg.

2011. márc. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Felőlem gondolj amit akarsz, én a tapasztalatnak hiszek. :) Meg aztán kiváncsi is lennék hogy mihez hasonlit a kutya legjobban ha nem a farkashoz. Talán a kecskékhez? -.-"
2011. márc. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem kölyök koruk óta beléjük ivódik, ha nyalogatják (puszit adnak) az embernek, akik ezt "édi"-nek tartják, pozitív megerősítést kapnak a viselkedést illetően, ezért csinálják. Könyvek külön tanítják, hogyan lehet megtanítani a kutyát a puszira.

Először meg nyilván a szájból a lehelettel távozó szagok csalogatják őket az arc nyalogatásához.

2011. márc. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%
A felnőtt kutyafélék is megnyalják egymás arcát. Pont azt jelenti hogy falkába tartozónak tart.És az is igaz hogy a fiatalabbak élelmet kunyerálnak evvel.
2011. márc. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tetris ***** válasza:
47%
Amikor a kutya odadugja a képét az arcodhoz, és képen nyalint, akkor azt azért csinálja, mert annyira, de annyira szeret, és örül neked, és te vagy számára a világ közepe, és oaadná érted akár az életét is. Mivel ezeket elmondani nem tudja, hát így jelzi.
2011. márc. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
érzi a kajaszagot a szád körül. meg akarja ízlelni
2011. márc. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!