Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindig oda kell jönnie a...

Mindig oda kell jönnie a kutyának, ha hívom?

Figyelt kérdés

Oda szokott hozzám jönni ha hívom, kivéve néha nem.

Volt, hogy enni adtam neki, és oda hívtam magamhoz, mikor evett, rám nézett, és evett tovább.

Pedig azt mondják erre hogy mindig oda kell jönnie a kutyának, ha hívják, akkor jó.

Ezt szó szerint kell venni?

Ha felhúzok egy tűzfalat közém, és a kutya közé, át kell jönnie a tűzön?

Akkor most engedetlen a kutyám?


2011. márc. 22. 19:41
 1/4 xnorkax ***** válasza:
100%

Egy jól nevelt kutya minden körülmények között odamegy hozzád, ha hívod. Persze lehetnek extra helyzetek, ahol nem képes engedelmeskedni. Nem tudom milyen fajta, de ha valami terrier vagy vadászkutya, akkor a behívásra lehet, hogy sosem lehet azt mondani, hogy 100%os. Nekem is terrier keverékem van és van, amikor első szóra jön, sokszor meg "süket"...

Mondjuk ez a tűzfal kicsit túlzás, mert nem hülye egy kutya. :DD Evés közben szerintem ne zavard hívogatással, akkor az evésre koncentrál. Ilyenkor jobb békén hagyni.

2011. márc. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem minden esetben oda kell mennie, evés közben is ezt úgy tudod elérni sok gyakorlással ha amikor eszik odamész és rászólsz hogy elég! ha nem megy el akkor rá kell segíteni. utána ha megnyugodott és rád figyel visszaadhatod neki.(nekem egy három hónapos pitbullom van és már működik vele) ha pedig nem megy oda amikor hívod az azért van mert nem tart a falkavezérének, ha nem jön oda oda kellmenned hozzá és oda vinned. rá fog jönni hogy jobb ha magától megy oda.
2011. márc. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 zsuzsabazsa ***** válasza:
48%

Csak szórakozásból a kutyát nem szokás elhívni a táljától ha eszik.

Azért nekünk is tiszteletben kell tartani a kutyánkat. Ne csak mi várjuk el tőle azt, hogy minket tiszteljen.


Nem kell minden körülmények között a falkavezérségünkkel visszaélnünk a kutyával szemben.


Azért mindennek van egy határa.

2011. márc. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
persze! legyünk jó messze tőle amikor eszik és ha véletlenül hozzányúl valaki evés közben leharapja a kezét.
2011. márc. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!