Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A francia bulldogot semmilyen...

A francia bulldogot semmilyen körülmények között nem lehet egész évben kint tartani?

Figyelt kérdés
Hőszigetelt kutyahát. Nagy fedett terület. Megfázna kint? És nyáron? köszönöm a válaszokat. :D
2011. márc. 22. 19:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
14%
Rengeteg kint tartott francia bullit ismerek.Ha sokat foglalkoznak vele,télen hőszigetelt kutyaház,nyáron az árnyék biztosítva legyen,és szerintem rendben lesz.
2011. márc. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 xnorkax ***** válasza:
53%
Hát ha valami hiperszuper háza van, akkor talán. Bár én nem tartanám kint. Szerintem CSAK kint egy kutyát sem jó tartani. Naponta egy kicsit hadd legyen már bent, neki is kell az emberi kontaktus. Nyáron megfelelő hűs helyet, árnyékot kell neki biztosítani (mint a legtöbb kutyának) mert a rövid orra miatt kevésbé viseli el a meleget, mint a normálisabb orrú társai. Könnyen kaphat hőgutát.
2011. márc. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Nyáron a meleget nagyon rosszul viseli.

2. Télen, mivel nem megfelelő a szőrzete, fázni fog, szigetelt kutyaház ide vagy oda.

3. És ez a legfontosabb. A francia bulldog társasági kutya, egész egyszerűen szüksége van az ember társaságára.

Vajon télen -15 fokban is ugyanannyi időt fogsz vele kint tölteni az udvaron mint egy kellemes nyári napon?

2011. márc. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen egyetértek az utolsóval. A francia bulldog NEM kinti kutya. És ezt akkor is így van, ha sok hülye ott tartja. Rohadtul önző, ha valaki a kutya igényeit totálisan semmibe veszi.
2011. márc. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
33%
én azt is önző dolognak tartom ha valaki a kutyát nem a helyén, kutyaként kezeli, hanem néha többre tartja mint egy embert. és ez a kutyának is rossz. Caesar Millan műsorában rengeteg kutya van, akik azért lettek agresszívek mert a gazdájuk túlzott érzelmi szálakat fűztek hozzájuk. nade mindenkinek a saját dolga a saját kutyája
2011. márc. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Én semmiféleképp nem raknék ki egy francia bulldogot, nemhiába szobakutya.
2011. márc. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
43%

ismerek egy pár kutyást akinek télen nyáron kint van a kutyája

növeszt majd magának szőrt

és szerinted a farkasokat valaki is bevitte volna a házba vagy kutyaházat vett volna nekik?

hát nem!

a kutya az kutya!

nem egy kis baba

2011. márc. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Oké, de hasonlítsd már össze a farkasokat és a francia bulldogokat. Van egy kis különbség a kettő között...


Nem lehet őket kint tartani. Nehezen viselik a forróságot és a hideget. Nemcsak mínuszokban fáznak, hanem akkor is ha pl. 5-10 fok van. Mellesleg társasági, embercentrikus kutya, nem arra van "kitalálva", hogy egésznap egyedül legyen a kertben.

Ha nem tudjátok megoldani a benti tartását, válasszatok másik fajtát, ne szúrjatok ki szerencsétlen állattal.

2011. márc. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ha nem is látod rajta, hogy baja van kint a hidegben, vagy nyáron a melegben, akkor is rontja az egészségét.

Ha az előszobába, garázsba bemehet, akkor szerintem oké.

2011. márc. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

utálom ezt a kifejezést hogy TÁRSASÁGI kutya.

bekerül 1 menhelyre, ahol KINT van, kutyaház nélkül, rossz minőségű tápon, és úgy, hogy heti egyszer foglalkoznak vele. nem fésülik, nem puszilgatják, és mégis túléli.

2011. aug. 30. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!