Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bökdöshetem a kutyám nevelés...

Bökdöshetem a kutyám nevelés céljából?

Figyelt kérdés

A csodálatos kutya dokiban láttam, ha valamit tett a kutya, megbökte a nyakát erősen, és a kutya meghúzta magát.

Alkalmazhatom ezt én is? Nem rossza kutyának, hogy bökdösöm?(Mármint azt én is utálom, és nem fogja utálni a kutyám, és majd megutál engemet is?


2011. márc. 23. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez facebook?? :))


Amúgy nem, nem fog megutálni.

Ugye még nagyon fiatal vagy?


Én is szoktam alkalmazni, még rá is morgok és egyáltalán nem sértődik meg, hanem egyszerűen tudja, hogy olyat tett ami nekem nem tetsző dolog.

2011. márc. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem lesz belőle semmi baj, kiváltképp mivel nem lesz szükség rendszeres alkalmazásra.


Épp ez a nevelés célja, a kutya megtanulja, hogy az adott cselekvése (kertkapun kirohanás ha kocsival beállsz, kisbaba fekvőhelyéhez felágaskodás stb.) rossz viselkedésnek számít, kialakul benne az asszociáció (gazdi mérges), és kerülni fogja.


Tehát ettől nem kell naponta nyolcszor megrántani, elég az elején, amikor tanuló félben van (neveled) párszor. :-)



(Amúgy csak érdekességnek jegyzem meg, ha ugyanezt a kérdést egy nagyobb társaságban kérdeznéd meg, tele mindenféle emberrel, mindig lenne egy-két elvarázsolt, realitástól teljesen elrugaszkodott bölcsész mentalitású csaj, aki elkezdene hápogni azért, mégis mekkora állatkínzás ez, és neked hogy esne ha téged rángatna valaki erősen... tapasztalat, hiába nem tartanak kutyát, mindig rákezdenek. Na az ilyenekből lesznek pontosan azok a szülők, akik aztán elkényeztetett, áruházban visongó, mindenért önmagát földhöz csapkodó kölyköket "nevelnek", de még idézőjelben is túlzás azt nevelésnek hívni.)


A kutya lehet akármennyire is intelligens vagy veszélytelen, akaratlanul is tehet kárt másban vagy önmagában ha nem nevelik/tanítják.

Szóval nyugodtan. :-)

2011. márc. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

12:36-os:

1. vagyok.


Velem is esett meg, hogy egy nő felháborodva rám szólt az utcán, hogy hogy merem ütni a kutyámat???


Történt ugyanis, hogy a pirosnál megálltunk, mondtam, hogy "Ül!", de mivel nem ült le, (pont Cesartól láttam ezt), megböktem a fenekét a lábfejemmel.

Semmi rúgás, csupán hozzáértem, amire azonnal leült.

Na ezt látta a nőci rúgásnak...


Mondjuk az én staffimat megnézném, hogy tudná nevelni egy cukimuki cirógatnivaló csivavához szokott ember aki egész nap ölben cipeli a gyerekpótlékát.

(utólagos elnézést, a normális kutyatartóktól, de sajnos ilyen is van)

2011. márc. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

12:53-as ilyen velem is előfordult egyszer. A kutyám teljesen váratlanul, a semmiből felugrott egy hölgyre, akin kenguruban gyerek volt. Volt egy figyelmeztető kiáltás mikor elindult, de nem állt meg. Én úgy véltem, hogy ez olyan főben járó bűn volt, amit itt most véglegesen szeretnék a helyére tenni a kutya fejében. Megmarkoltam a hátán a bőrt, és eldobtam onnan. Semmi durvaság, tényleg csak odébb hajítottam, talpra esett, meg se nyikkant (ez egy staff-bulldog keverék). A nő meg elkezdett velem ordítani, hogy ettől nem fog működni a kutya, és hogy nem így kellene, mert ezzel csak az agressziót teszem a kutyába.


Ugyanakkor, ha ne adj isten odakap a gyereknek (tudom, hogy érdeklődés volt ez a maga bunkó stílusában, és nem támadás vagy ilyesmi) akkor gond nélkül lealtatják a kutyát. Kicsit félre van itt csúszva az értékrend. Egy eréjesebb fellépésért (városban) állatkínzó vagy, de a falusi láncos kutyákkal senki nem foglalkozik, az agresszívakat meg gond nélkül altatják nevelés helyett.


Én nem mondom, hogy a kutyát verni kell, sőt mindig az hangsúlyozom, hogy nem kell, de hogy bizonyos dolgok büntetés érdemelnek, mert különben mindig csinálni fogja, az biztos. És nekem speciel nem hiányzik, hogy a kutyám csecsemőkre ugráljön. (azóta nem id fordult ilyesmi elő)


Szóval kérdező! Ha elérsz vele bármilyen hatást, bökd meg nyugodtan.

2011. márc. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha kézzel akarod korrigálni nem bökni kell a kutya doki sem bök hanem gyors határozott mozdulattal megcsípi mintha megharapná.
2011. márc. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

13:12-es


Igen, szerintem az ilyet az értheti meg igazán aki hasonlóan "kemény" kutyát tart, vagy nem, de ért a kutyaneveléshez.


Mellesleg megjegyzem, ha a kutyám játszik pl. egy cane corsoval, akkor sokkal nagyobbat nyekken a földön, mégsem veszi fel, így ez egyáltalán nem durvaság.

2011. márc. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!