Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanitsam meg neki?

Hogyan tanitsam meg neki?

Figyelt kérdés

Na szóval van egy Angol Cocker Spanielom,10 hónapos, nagyon szeretem és már tud egy két dolgot:pl.parancsszóra leülni,maradni a helyén,dögleni ( hanyatt fekszik ),és nagyon okos értelmes kutyus.Csak egyvalami nem megy, a sétáltatás,húzza a kötelet(persze viszahózom,nem engedem neki ) és megy amerre lát,hiába viszek jutalomfalatot egszerüen nem kell neki.Nem tudom mit csináljak vele.Szerintem az lenne a legfontosabb hogy elősször is figyeljen rám.Amúgy elősször az udvarban tanitgattam a sétálásra a lábam mellett és ment is mert figyelt rám,de a keritésen kivül megbolondul.

Ha vlk tud kérlek segitsetek :)


2011. márc. 23. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Vegyél neki fojtós nyakörvet. Most lehet hogy el ítélnek, de én annak idején a stafordom olyan fojtós nyakörvvel neveltem aminek az egyik oldala szöges. Amikor nagyon húzott befele fordítottam a szöges részt. Szerencsére két hét alatt meg tanult szépen sétálni, és nem kellet használni utána.
2011. márc. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is fojtóval tanítottam meg a staffordomat.


Ha te túl brutálisnak tartod, próbálkozz Haltival.

Van ugyanolyan, mint a halti, csak más néven fut, az olcsóbb, én Fressnapfban vettem (csak nálunk nem vált be 100%-osan)

2011. márc. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ninna ♥ ***** válasza:
100%

Nincs szükséged semmilyen külön eszközre ehhez, fojtónyakörvre meg végképp nem. Persze, természetes, hogy kint nem érdekli a jutalomfalat, mert hát az mégis kint van, olyankor minden tök izgi, hülye is lenne ha érdekelné. :) Még ez természetes, hogy nem áll vigyázzba rögtön neked idegen terepen, ennek nagy jelentőséget nem kell tulajdonítani, majd szépen lassan ahogyan a kettőtök kapcsolata is javul, ez is javulni fog.


Figyelemfelkeltésképpen vigyél magaddal valami izgalmasabb jutalomfalatot (erősebb szagút, stb) lehetőleg főtt csirkemájat, vagy szivet, és főtt marhahús is jó, annak is jó szaga van, imádják a kutyusok. Nálunk a máj a király, már a kicsi 9 hetes kutyusomnál is a máj az ász, arra bármit, bárhol, bármikor, bármeddig :) Szóval mindenképpen valami más jutalomfalatban kéne gondolkozni. Ha esetleg van valami, amit különös szeret, akkor azzal. Kutyaiskolánkban van pl. egy kutya, aki csak ropira hajlandó dolgozni, és nagyon szereti. Vannak ilyen különleges esetek, neked kell kikísérletezni, mit szeret a legjobban a kutyusod.


A pórázon sétálást pedig egy tök egyszerű módszerrel meg tudod neki tanítani. Amikor húz pl. előre, akkor megfordulsz az ellenkező irányba, jelen esetben hátra. Ha jobbra húz, balra fordulsz, mindig az ellenkező irányba, és a lényeg az, hogy a kutya a lábad mellé kerüljön. Ha már a segge megint a lábad mellett van, újra fordulj, a cél az legyen, hogy végig melletted jöjjön, és lehetőleg a két mellső lába legyen a két lábad mellett, de ha a kutya közepe van ott, az is nagy haladás, később lehet rajta finomítani. Amikor így jön szépen, akkor rádícsérhetsz neki jutalomfalattal, így gyorsabban tudod tanítani, de alapvetően nem szükséges ehhez a feladathoz jutalomfalat. Fontos, hogy ne csak bolyongjatok fordulgatva, hogy gyakoroltok, hanem legyen egy konkrét célotok, hogy most pl. kimentek a futtatóba, és addig mész, ameddig tart. Ha 50x kell megfordulni, akkor 50x fordulsz meg, ha kevesebbszer, akkor kevesebbszer. Amikor megfordulsz, nem kell sokáig menni, hanem az ellenkező irányba is melletted jön, akkor megfordulhatsz újra a menetirányba.

2011. márc. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat :)

utolsónak pedig duplán köszönöm,mindenkép megfogadom a tanácsokat :)

2011. márc. 23. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!