Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez most mégis milyen dolog?

Ez most mégis milyen dolog?

Figyelt kérdés
Nézegettem kutyákat, hogy körülbelül milyen árban vannak aztán láttam, spicc-csivava keveréket 5ezer ft-ért. Én leírtam a véleményem, hogy ő se venne egy keveréket pénzért..általában az a jó a keverékekben, hogy ingyen van..De ez még pénzt is kér érte..Nem akarok kutyát venni se ingyen kapni mert van 3 kutyusom de ez felháborított aranyos kiskutya, nem drága, de mégis csak egy keverék.. Jogosan vagyok felháborodva?
2011. márc. 23. 15:36
1 2
 1/11 xnorkax ***** válasza:
32%

Nem vagy jogosan felháborodva, mivel egy kutya tartása (legyen bármilyen fajta, fajtiszta, vagy keverék) pénzbe kerül. Az oltások pénzbe kerülnek. A féreghajtások pénzbe kerülnek. A chipeltetés pénzbe kerül.

És inkább legyen egészséges, mint úgy elhozni pár hetesen, hogy se féreghajtva, se oltva, chipezve meg főleg nem volt, de legalább ingyen van.

2011. márc. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

Én meg most ettől lettem pipa.

1. Nem akarsz kutyát, se venni, se kapni mert már van. Akkor minek kell okoskodni?

2. 5000 Ft manapság nem olyan nagy pénz, ha 20-25 ezret kérne jogos lenne. Mellesleg nem tőled kéri, ez egy hirdetés, ha valaki megad érte ennyit az ő dolga, téged nem is érint.

3. Akármilyen keverék akkor is eszik, iszik, esetleg még oltást, féregtelenítő tablettát is kapott, meg azért csak benne van egy csomó meló mire akkora lesz, hogy oda lehessen adni az új gazdinak.

2011. márc. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
én is tökéletesen egyet értek az előzőkkel, szerintem se jogos a felháborodásod! attól, hogy keverék, még ugyanúgy kutya, mint a többi!
2011. márc. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 xnorkax ***** válasza:
52%

elírtam ez előző válaszomnál:

fajtatiszta*

2011. márc. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Na mer 5 ezer forint az nagy pénz mi egy életért?Szánalmas vagy!
2011. márc. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Abban az esetben nem jogos a felháborodásod, ha mondjuk _tényleg_ véletlen alomról van szó, és az oltás(ok) árát kérik el. Szerintem.
2011. márc. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Ninna ♥ ***** válasza:

Mivel gondolom eleve spicc-csivava keveréknek volt hirdetve a kutyus, és egyedül, így nem szaporításról van szó. Biztosan befogadták valahonnan, vagy csak tovább akarják adni.. szerintem akinek tetszik egy kutyus, nem fogja őt 5 ezer forint semmiben megakadályozni. Az a kutyus is biztosan rendesen van etetve, féreghajtva, oltások, napi foglalkozások, jutalomfalatokkal tömik, játékai vannak, szerinted ezekért mind sok 5 ezer forint? Én simán kifizetném, mert nyilván nem kölyökkutyáról van szó, pénzbe került eddig is az ellátása, nem is kevésbe. Ha pedig kölyök, 2-3 hónapos, ugyanúgy kifizetném érte a pénzt, mert őt is etetni, oltatni, féreghajtatni kellett eddigi koráig is, szóval jogosan kér el annyit szerintem is.


Teljesen jogtalanul vagy felháborodva, főleg úgy, hogy nem is szeretnéd a kutyust megvenni, csak nézegetés szándékából láttad meg, és máris okoskodtál a gazdájának is, a hirdetőnek. A hirdetés ergo mivel nem szeretnéd megvenni, nem neked szól, mások majd biztosan megveszik, akik másképpen gondolkoznak, mint te.

2011. márc. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Itt is rég volt ekkora egyetértés:)
2011. márc. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nekem is van egy keverékem és még kettő fajtatiszta és imádom őket életemet is odaadnám értük!Nem kivételezek!Honnan tudod hogy nem ér meg 5 ezer ft-ot vagy akár többet?
2011. márc. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy menhelyről elhozott kutyusnak is ki kell fizetni az oltásait!
2011. márc. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!