Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az oka a hirtelen...

Mi lehet az oka a hirtelen agressziónak?

Figyelt kérdés

Másfél éves boxer lánykám együtt van tartva az anyjával és a testvérével.

Ma egyik pillanatról a másikra összeverekedett az anyjával, és azóta sem lehet őket összeengedni mert a kislány amikor meglátja a többit, morog, a többi meg folytatja. Mi lehet a baj? Miért csinálják?

Eddig semmi gond nem volt velük.


2011. márc. 23. 16:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A kutyád kamaszodik és most próbálgatja az erejét hogy meg tudja-e változtatni a rangsort. Vigyázz mert a szukák nem olyanok mint a kanok, hogy egyszer lerendezik és kész, hanem folytonosan tudnak egymásra acsarkodni. A legfontosabb hogy tudják, te vagy a főnökés akkor elfogadják, hogy az van amit te akarsz, tehát egymással is békésebben tudnak majd élni. Szerintem. Természetesen lehet hogy más baja van.
2011. márc. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy néha összemorognak. De most komolyan csinálták! Az anyakutya meg is sérült a fülén és a lábán, szegény sántít is. Mit csináljak vele? El sem tudom csukni...
2011. márc. 23. 17:23
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
azt amelyik agresszív, fordítsd a hátára a többi kutya jelenlétében, ez a pozíció a megadás jele a kutyáknál. szóval fektesd a hátára, hívd oda a többieket és közben tartsd a földön a nyakánál fogva, ne szörítsd le csak tartsd és csak akkor állhat fel ha elmész onnan vagy ha szólsz neki. mindig csináld ezt ha támadni akar és akkor behódol a többieknek.
2011. márc. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek ivartalanítva, akkor bizony a konkurencia harc állandósulni fog.
2011. márc. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Ninna ♥ ***** válasza:
53%
Mivel a hozzászólásodból nem igazán érzem, hogy otthon a kutyák között biztos vezéri pozíciód lenne, ezért én is azt mondom, hogy ivartalanítás. Végleges megoldás, megszünteti az ilyen balhékat, és a kutyádnak is jó, mert +2 életévet ajándékozol ezzel neki, és jó sok szenvedéstől/betegségtől megkímélheted. Én a helyedben mind a két szukát (akik verekednek) ivartalaníttatnám, úgy lenne a legjobb. De egyébként igen, kamaszodik a leányka, próbálja fitogtatni az erejét, hogy meg tudja-e változtatni a rangsort. Igen, szukákkal vigyázni kell, mert nem lesz soha béke, ha egyszer elkezdődött, ők nem rendezik le egyszer, csinálják többször..
2011. márc. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 zsuzsabazsa ***** válasza:
Ilyen hálátlanok a gyerekek.
2011. márc. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az ivartalanítás tuti módszer a veszekedés ellen? Mert nem két forint és akkor már mind a két lánykát meg kellene műteni. A harmadik kutyust akartuk csak (a kant) ivartalanítani, de úgy tűnik, mindegyiket szükséges.
2011. márc. 26. 16:43
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem az ivartalanítástól nem változik meg a kutya jelleme. Nem is értem miért mondják ezt. Akárkit kérdeztem, mindenki azt mondta, hogy a kutyája ugyanolyan domináns stb maradt. Az enyém is. Mondjuk én nem is akartam hogy megváltozzon. Neveléssel kell próbálkozni.
2011. márc. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

A verekedés nem jellem kérdése. Valóban az ivartalanítás nem változtat a jellemen.

Viszont az ivaros kutyák bizony összekapnak, van konkurencia harc. Akár kan, akár szuka.

Nem is értem, hogy akinek van kutyája, hogy nincs ismerete ilyesmiről... :-/

2011. márc. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát persze hogy nincs ismeretem ilyesmiről, ugyanis az én ivarérett, szuka kutyáim (3) soha az életben nem kaptak még össze. Mivel esélyt sem adok nekik rá... -.-" Vagyis megneveltem őket. Itt mindenki leírja a tapasztalatát, nekem a nevelés bevált akkor mi a hiba?
2011. márc. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!