Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtákat ajánlanát...

Milyen kutyafajtákat ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés
Olyan fajtájú kutyust szeretnék,ami energikus,lehet vele futni,viszonylag könnyen idomítható,és a pincsikkel,yorkie kutyusokkal ellentétben nem kell őket felvenni egy óra séta után.Tudjátok,egyszóval az az igazi ,,hűséges társ''.Eddig a Golden Retrivert és a Skót Juhászt láttam a legmegfelelőbbnek,ezekről mi a véleményetek?
2011. márc. 23. 17:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Golden Retriver,Labrador esetleg vizsla és német juhász :)

De a golden aranyos,hűséges és tényleg okosak és sokan szeretik őket:D

2011. márc. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A Golden retriever nagyon tudom ajánlani szerintem nagyon okosak és biztos nem fáradnak el 3óra séta sima ügy nekik! De őket télleg nagyon meg kell mozgatni:)Esetleg ha tetszik neked a border collie nagyon tudnak mozogni, vagy a Vadkacsavadász retriever amelyik majdnem olyan mint a golden csak kicsivel kisebb, a ladrador retriever, vizslák, skótjuhász. Nos én ezeket ajánlom legjobban: Golden retriever, Border collie:)
2011. márc. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szia! A golden retriver és a skót juhász is jó választás, viszont az utóbbi a nagyszőre miatt lehet egy kicsit maceránsabb. Én még ajánlom neked a boxert is, ő is nagyszerű társ nem kell felkapkodnod, bármikor megvéd, és imád sportolni.
2011. márc. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Doruss ***** válasza:
A juhászkutyák/collie/retriever fajták, illetve a vizslák valók neked igazán :) könnyen kezelketőek, okosak, játékosak és mozgékonyak. Szerintem a Golden és a Skót Juhász tökéletes választás :)
2011. márc. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Ninna ♥ ***** válasza:
Border collie-t semmiképpen sem ajánlanék, bordert tartani egy külön életforma, nem elég csak futkorászni vele, egyszer így, egyszer úgy. Mindennap ugyanazt a monoton 4-5 óra mozgást igényli, nem lehet egy napot sem kihagyni. Bordert tartani nem egyszerű, az egy külön életforma, azt semmiképpen sem ajánlom, az írásodból nem egy örökmozgót szeretnél, hanem csak egy futkározós, energikus, vidám kutyust. A vizslákat, retrievereket nagyon tudom ajánlani, tuti, hogy nagyon jók lennének neked erre a célra. A golden retriever is nagyon jó választás lenne, iszonyúan szeretnek futni, szaladni, úszni, apportozni, és nagyon könnyen taníthatóak. Iszonyú jó fajta, bár nagyon kell náluk figyelni arra, hogy nagyon nagy a szaporított kutyák aránya. Tudok ajánlani egy kennelt, szerintem pár hónap múlva tuti lesznek náluk megint kiskutyák: [link]
2011. márc. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Rodéziai Ridgeback másnéven: afrikai oroszlán kutya

Különleges faj, és minden igaz amit a neten írnak róla


[link]

2011. márc. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ridgebackhez még annyit, hogy hihetetlenül jól tanítható, alkalmazkodik hozzád, ha sportolsz, vadászol, vagy csak egy társra vágysz : )
2011. márc. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ninna azért nem kell a border túlmisztifikálni. Ilyen formán rengeteg kutya van még ami külön életforma, nem kell isteniteni a bordert.

Kérdező szerintem mindkét kutya megfelel neked és a legtöbb vadász és terelőkutya. Bár kicsit tág a leírásod, ha szükítenéd, egyszerűbb lenne.

2011. márc. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Ninna ♥ ***** válasza:
De, igenis bordert tartani egy életforma. Nem ez az egyetlen fajta, sorolhatnék még pár ilyen fajtát, azokról is ugyanez a véleményem. Én is így voltam vele, amikor már tizenévesen eldöntöttem, bordert szeretnék, mindenki mondta, hogy áá-áá nem életforma az, csak simán energikus kutyák. Épp ezért belevágtam, és teljesen át kellett szervezni az életem, és a barátom segítsége nélkül ma nem tudnék bordert tartani. A bordert nem ajánlom annak, aki az egész életét, a napját nem szeretné azzal tölteni, hogy a kutyájával van, mert annak egy rongáló, hiperaktív, idegroncs kutyája lesz, és az csak rontja a fajta hírét, stb. Ha elolvasol pár nevezetesebb kennel fajtabemutatóját (pl. Bordermania, a legutóbb ott olvastam azt a kifejezést, hogy életforma) akkor ott igazán hozzáértők vannak, és ők is ezt mondják. Én csak borderes vagyok, nem hozzáértő, mégis tudom, mivel jár.
2011. márc. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy nem életforma, de nem kell TÚLzottan isteniteni. Ha jobban belegondolsz, ha valaki Igazi kutyás annak bármelyik kutyát életforma tartani csak épp mindegyiknek más a nehézsége.
2011. márc. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!